Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

ONE YEAR VEGAN

ONE YEAR VEGAN

Zlatíčka, jsem nadšená, že vás můžu přivítat v článku o mém prvním roce na veganské stravě! Jak už určitě víte, veganství považuji za to nejlepší rozhodnutí ve svém životě - zbožňuji ten pocit, že kvůli mému jídlu nemusel nikdo trpět, rostlinná strava má pozitivní vliv na mé zdraví, a také mi nepopsatelně chutná veganské jídlo. O tom ale někdy příště - v dnešním článku bych se s vámi chtěla podělit o to, jak moc jsem si ten svůj první veganský rok užila.

LEDEN

IMG_8750.JPG

Začneme tedy pěkně od začátku - možná si vzpomenete na můj starý, známý tvaroh. Byl to totiž jediný živočišný produkt, kterého jsem se dlouho neuměla vzdát. V lednu jsem ale odjela do Španělska, tvaroh jsem si s sebou nebrala a schválně jsem se ho ani nepokoušela sehnat - brala jsem to jako ideální příležitost vyzkoušet, jestli by mi veganství vyhovovalo!

ÚNOR

IMG_9574.JPG

Už po pár dnech jsem si tím byla jistá a po měsíci už to bylo oficiální - jsem vegan! V únoru jsem se o to tedy podělila i s vámi, a to ve videu z našeho prvního meet-upu s holkama.

BŘEZEN

IMG_7613.JPG

V březnu jsem si začala veganství užívat opravdu naplno a vyzkoušela jsem hned několik veganských bister - a proto jsem pro vás sepsala článek s tipy na moje nejoblíbenější, který najdete zde.

DUBEN

IMG_3890.JPG

Nedostatek železa je jeden z hlavních důvodů, proč se lidé bojí přejít na veganství, a proto jsem pro vás v dubnu sepsala trošku odbornější článek, ve kterém najdete, na co si dát pozor, čemu se vyhnout a jaké potraviny do jídelníčku naopak zařadit.

KVĚTEN

IMG_3891.JPG
IMG_3892.PNG

Květen byl na zážitky spojené s veganstvím opravdu bohatý. První byl spojen s kosmetikou, jelikož když jsem přecházela na veganství, nevědomky jsem používala testovanou kosmetiku. Myslela jsem si, že se na zvířatech už netestuje, a když jo, tak jen u neznámých značek. Po tom, co jsem se ale začala o etické důvody zajímat ještě daleko víc, jsem zjistila, že většina světoznámých značek své produkty opravdu testuje na zvířatech a to opravdu nechci podporovat. Proto jsem si začala hlídat, aby byla moje kosmetika netestovaná - a pomáhají mi k tomu dva seznamy, které jsem sepsala i pro vás.

Zároveň jsem v květnu zveřejnila tajný projekt, na kterém jsem si dala opravdu záležet - E-BOOK LEVNĚ, ZDRAVĚ, CHUTNĚ! Snažila jsem se ukázat, že zdravá veganská jídla můžou být levná a rychlá, a proto všechny ingredience seženete v běžných supermarketech a doba přípravy receptů nezabere víc, než pár minut! Přesto jsou ale v E-BOOKU takové speciality, jako lívance, zmrzlina, brownies nebo křupavé hranolky! Navíc je součástí knížky definice tzv. ,,whole-foods plant-based diet”, tipy, jak jíst zdravě & ušetřit, jak si vaření co nejvíc zjednodušit nebo ukázka nákupního seznamu. Ve speciální závěrečné kapitole potom najdete seznam nejrůznějších veganských dobrot, jako je pečivo, čokolády nebo bonbony, které seženete v běžných supermarketech.

ČERVEN

IMG_4335.JPG

Začátkem června jsem byla poprvé v životě v Londýně, a i když jsem tam byla jen na pár dní, stihla jsem toho vidět, zažít a hlavně ochutnat opravdu spoustu - Londýn je totiž naprostý veganský ráj, o čemž se můžete sami přesvědčit zde!

ČERVENEC

FullSizeRender.jpg

V červenci jsem sice nevyzkoušela novou

restauraci, ale přesto jsem ochutnala spoustu novinek - byla jsem totiž pozvaná na ochutnávku letního menu restaurace Maitrea. A pochutnala jsem si tak moc, že jsem vám o tom všechno sepsala!

SRPEN

FullSizeRender.jpg
IMG_7425.JPG

Na oslavu konce prázdnin jsem si pro vás připravila speciální recept - raw dort Míša! Jeho příprava je extrémně rychlá a jednoduchá a chuť je prostě neodolatelná. Základ tvoří jen dvě ingredience, přičemž mandle zajistí perfektní konzistenci, zatímco datle vytvoří slaďoučkou chuť. Ingredience na první vrstvu zase vytvoří božsky hustý nasládlý krém, který skvěle vyváží hořká chuť čokolády - proto jestli jste dort zatím nezkoušeli, klikněte sem.

Také mi tak často chodily otázky, jestli veganství není omezující a jestli se dá najíst vegansky i v běžných restauracích, že jsem pro vás natočila speciální “WHAT I EAT IN A DAY”, ve kterém najdete moje tipy, co si dát v italské, asijské, indické či mexické restauraci a nebo třeba v takové typicky české hospodě - stačí jen kliknout sem!

ZÁŘÍ

IMG_3902.JPG
IMG_3903.JPG

V září jsem konečně ochutnala rostlinný protein Sunwarrior a přísahám, že je jeho chuť nevyčíslitelná! Je sladký, ale ne přeslazený, není ani trochu umělý, v kombinaci s mandlovým mlékem chutná jako kakao a kaši dodá úžasně krémovou konzistenci. A druhý produkt, do kterého jsem se zamilovala, bylo R3ptile crunchy kešu máslíčko. Čekala jsem, že bude dobré, ale nenapadlo by mě, že se z něj stane moje úplně nejoblíbenější máslo, na kterém budu naprosto závislá - má dokonale krémovou konzistenci, lehce nasládlou chuť a ty křupavé kousky kešu ořechů...mňam!

ŘÍJEN

IMG_9082.JPG
FullSizeRender.jpg

Podzim a dýně spolu mají stejný vztah, jako já s kešu máslem - nemůžou bez sebe být! Proto jsem pro vás v říjnu sepsala článek, ve kterém najdete hned 7 MÝCH NEJOBLÍBENĚJŠÍCH DÝŇOVÝCH RECEPTŮ!

Také jsem navázala spolupráci s natu.cz, protože se mi filosofie téhle firmy opravdu líbí. Jejich produkty jsou kvalitní a ceny opravdu krásné. Jedinou nevýhodou natu.cz je to, že nabízí tolik úžasných produktů, že pomalu ani nevíte, který si vybrat - a právě proto jsem pro vás sepsala velkou recenzi a také jsem natočila video, které je zde. (PS: S KÓDEM “TEREZASDIARY” ZÍSKÁTE SLEVU NA CELÝ NÁKUP)

LISTOPAD

FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg

Jeden z hlavních argumentů proti veganství je jeho vysoká cena. Pravda je ale taková, že záleží jen na vás, jakou formu veganství si zvolíte. Když si budete každý den kupovat nejrůznější náhražky živočišných produktů, neobejdete se bez všemožných superpotravin a večeřet budete po restauracích, veganství bude pěkně drahé. Když se ale zaměříte na potraviny v té nejpřirozenější podobě, troufám si říct, že je veganství naopak opravdu levné - a právě to jsem chtěla dokázat listopadovým článkem “VEGANEM LEVNĚ”. Snažila jsem se ukázat, že zdravá, výživná a celkem i zajímavá veganská jídla mohou být levná a nakonec se mi podařilo vymyslet 5 receptů za celkovou částku 85 Kč - a vy  všechny recepty najdete zde!

Zároveň jsem pro vás v listopadu natočila video, ve kterém najdete 3 různé batátové recepty - protože kdybych si musela vybrat jen jedno jediné jídlo, které budu jíst až do konce života, byly by to rozhodně batáty!

PROSINEC

IMG_1947.JPG
IMG_2237.JPG
IMG_2359.JPG
IMG_2589.JPG
IMG_2694.JPG

V prosinci jsem upekla hned 5 receptů na zdravé cukroví - kokosové kuličky, plněné datle v čokoládě, linecké, vosí hnízda a vanilkové rohlíčky. A když mluvíme o těch vanilkových rohlíčkách, v dětství byly mým úplně nejoblíbenějším cukrovím. Proto když jsem viděla na Aktinu máslo Nutspread vanilkový rohlíček, hned bylo v košíku. Je složené jen z vlašských ořechů, kešu ořechů a vanilkového aroma, jsou v něm křupavé kousky oříšků, a i když tomu sama nerozumím, opravdu chutná jako rozpuštěné, krémové vanilkové rohlíčky!


 Friends, I am so happy to share with you a post about my very first vegan year! As you probably already know, I consider veganism as the best decision I’ve ever made - I love the feeling no one has to suffer for my food, the plant based diet has a positive impact on my health and I unconditionally love vegan food. However, that’s not what I want to talk about today - in this post I’d love to share with you how much I enjoyed my very first year as a vegan.

JANUARY

Let me start from the very beginning - you might remember my good, old quark. It was the last animal product I couldn’t stop eating for so long. However, in January I travelled to Spain, didn’t take the quark along with me and I wasn’t trying to buy it as well - it was an ideal opportunity to find out whether the veganism suits my body!

FEBRUARY 

After few days I was absolutely sure about it and after one month it was official - I am a vegan! In February I shared it with you as well in the video from our very first meet-up with my friends.

MARCH 

In March I started enjoying veganism to the fullest and I tried many new vegan bistros.

APRIL 

The lack of iron is one of the main reasons why are people scared to go vegan so in April I wrote down for you a post where you can find all the information about the iron on a vegan diet!

MAY

I was using animal tested cosmetics in the past as I was actually unaware of it. I thought that the cosmetics is not being tested on animals anymore. However, then I got more into the ethics and I found out that almost every famous brand is being tested on animals and I honestly don’t want to support such a cruelty. So since that I take extra care whether the brand I’m using is cruelty-free and what help me are two lists shared with you as well!

JUNE

At the beginning of June I was in London for the very first time and even though I’ve been there for only a short period of time I managed to visit and especially eat many things - London is literally a vegan heaven!

JULY 

I wasn’t in any new restaurant in July but I actually tried many things I haven’t tried before as I was invited on the summer menu taste test into the restaurant Maitrea - and it was so delicious I shared my experience with you!

AUGUST

Honestly, is there a better way how to celebrate the end of holidays than with this cake? The preparation is truly quick and easy and the taste is absolutely irresistible. The base is made out of two ingredients - the almonds create a perfect consistency while the dates provide the dish with the sweetest taste. Then the combination of first layer ingredients creates heavenly dense cream which is nicely balanced with a bitter taste of the dark chocolate - so if you haven’t tried the recipe yet, click here.

SEPTEMBER

In September I finally tried Sunwarrior protein powder and the taste is honestly priceless! It’s sweet but not too much, it’s not artificial at all, it tastes like the cacao when combined with the almond milk and it creates very creamy oatmeal. Another product I fell in love with was R3ptile crunchy cashew butter. I expected it to be tasty but I’d never think it will become my favourite nut butter which I’m now highly addicted to - it has a perfectly creamy consistency, a slightly sweet taste and those crispy cashew pieces...so yumm

OCTOBER 

The autumn and the pumpkin have pretty much the same relationship as I have with peanut butter - they can’t be without each other! So In the October I wrote down a post for you where you can find my TOP 7 PUMPKIN RECIPES!

NOVEMBER

If I had to choose only one food I’d eat for the rest of my life I’d definitely go for sweet potatoes - they are an amazing source of carbs, have a delicious taste and can be prepared various ways! And because of that I filmed 3 sweet potato recipes for you as well!

DECEMBER

In December I made five kinds of healthy christmas treats. This year I made for you coconut bites, chocolate stuffed dates, beehives cookies, vanilla crescent cookies and linzer cookies. So if you’d like to taste Christmas for the last time, click here.

RECENZE OŘECHOVÝCH MÁSEL

RECENZE OŘECHOVÝCH MÁSEL

VEGANEM LEVNĚ

VEGANEM LEVNĚ