Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TUESDAY TALKS: VERONIKA ŠUBRTOVÁ (_weef_)

TUESDAY TALKS: VERONIKA ŠUBRTOVÁ (_weef_)

VERONIKA ŠUBRTOVÁ (@_weef_)

  • Autorka blogu Weef's world, Youtuberka, cestovatelka, digitální nomádka, propagátorka ekologie & zero waste

Nejoblíbenější české jídlo: bramboráky, ovocné knedlíky

Nejoblíbenější zahraniční jídlo: pistácie :D

Má guilty-pleasure: technica

Na své práci miluji: svobodu

Na cestách mi nikdy nesmí chybět: foťák

 

Ahoj Weef! Jsem nadšená, že Tě můžu přivítat v sérii #TuesdayTalks a moc děkuji, že jsi přijala mé pozvání. Mohla by jsi se nám prosím krátce představit?

Definovala bych se jako česká holka, která ráda cestuje, objevuje nová místa, sebe samou a skrze to vše propojuje a inspiruje lidi. Dneska mohu i podlouhé cestě za mým snem říct, že se uskutečnil. Jsem tedy “Travel blogerka a YouTuberka”, která žije heslem "Míň věcí, víc zážitků".

Potřeba vlastnit méně se postupně prolíná i do produkce odpadu, který se snažím eliminovat a nacházet více eco-friendly alternativy. Poslední tři roky jsem žila v batohu a kufru díky možnostem internetu a trendu digitálního nomádství.

Jak vypadal Tvůj život před tím, než jsi začala cestovat a živit se online?

Chodila jsem na vysokou školu, pracovala v pár firmách, učila tanec nebo chodila trénovat s mojí miovanou dance crew. Po tom, co jsem úspěšně dotáhla bakaláře, jsem pokračovala nejen v práci v digitální agentuře, ale taky studiu a přihlásila jsem se na obor Projektové řízení. Ten jsem po roce opustila a odjela s přítelem do Berlína, kde začala moje práce na sebe.

Jakým způsobem své cesty financuješ? Jaké je tvé povolání?

Mým povoláním je v současné době právě blog, videa. Po nějakých 4 letech jsem dosáhla bodu, kdy mě to živí a jsem za to nesmírně vděčná. Poprvé tedy mohu ofiko říct, že jsem full time “travel blogerka a youtuberka”. Cesty si tedy financuji buď sama, skrze sponzory nebo destinace, do kterých jsem zvaná.

Které země už jsi navštívila? Kde se Ti líbilo nejvíc a kde naopak nejméně? A kam se chystáš příště?

Výčet všech zemí nedám, doporučju skrolovat Insatgramem. :) Nejvíc mi utkvělo v paměti Maroko. Ta země je neskutečně barevná a rozmanitá. Vysoký Atlas a pak pouště, ve kterých se jen tak prochází velbloudi. A kde se mi líbilo nejméně, to asi nejde říct, každá země má něco do sebe.

Další moje cesty směřují do Kalifornie, Jordánska a Madridu. Už se nemůžu dočkat, až to v prosinci započne.

Umíš si ještě vůbec představit vrátit se do „běžného" života? Plánuješ se někde usadit?

Jak se definuje běžný život? :) Pokud máš na mysli práci od do, tak to v plánu nemám. Nemyslím si ale, že je na tom něco špatného. Spousta lidí po letech podnikání ráda nastoupí do nějaké firmy zpět jako zaměstanec. Vše má totiž své pro a proti.

No a usadit, usadit tak trochu jsem se zvládla letos. Vrátila jsem se s přítelem zpět do Prahy, kde teď máme pronajatý byt, který je jakýmsi naším útočistěm, odkud vyrážíme na cesty, ale odkud to máme stále blízko rodině, přátelům.

Píšeš blog Weef’s world a také natáčíš videa na Youtube. Sama vím, kolik času a práce sociální sítě zaberou a nedovedu si představit tvořit ještě na cestách - jak to zvládáš? Kolik času denně tomu věnuješ?

Vzhledem k tomu, že je to pro mě práce na plný úvazek, tak v podstatě veškerý čas. Je tam ale nespočet činností, které se s blogem a videi pojí. Nejsem jen tvůrce, jsem i markeťačka, ochoďačka, manažerka vlastního času a tak dále. Člověk je vlastně vším, co je potřeba a je to zápřah, který je ale vykoupený tou svobodou a tvorbou vlastního obsahu, produktů, služeb.

Jaké jsou tvé ,,blogerské ambice”? Chystáš v současné době nějaký projekt?

Ráda bych rozšiřovala svůj obsah a byla pro lidi zdrojem hodnotných informací, jde-li o cestování. To je nekonečný proces. Ráda bych se taky víc a víc vzdělávala pokud jde o filmovou tvorbu a časem dala vzniknout prvnímu dokumentu. Na jaře chystám menší festival pod názvem “Míň věcí, víc zážitků” a obecně mě pořád něco napadá. Před pár dny kupříkaldu vznikl projekt #VanoceNaruby (wwwvanocenaruby.cz), který jsem dala do kupy s další slečnou, YouTuberkou.

Kromě cestování & blogování se věnuješ také ekologii a propaguješ ,,zero waste”. Co si pod tím můžeme představit?

Snažím se minimalizovat odpad, který produkuju. Řídím se vlastním pocitem. Aplikuju do svého života postupně změny, které znamenají méně odpadu. Už se ale dávno nesnažím o dokonalost lusknutím prstu. Zároveň se určitých věcí nehodlám vzdát. Třeba létání se s cestováním hodně pojí. Každý by podle mě v tomto směru měl jít vlastním tempem, cestou a nesnažit se být v mžiku perfektní.

Máš nějaké tipy, jak omezit produkci odpadu?

Určitě. Stačí nahlédnout do našeho běžného dne. Začínáme koupelnou, tam se dá spousta věcí koupit ekologičtějších, bez chemie nebo obalu. Pro ženy mimochodem vřele doporučuju kalíšek! Přesuneme-li se do kuchyně, tak tam je to stejné. Spousta potravin se dá nakoupit bez obalu nebo se na samotný nákup dá vyrazit s vlstní taškou a tak podobně. V kuchyni můžete mít vlastní vermikopostér na bio odpad. No a mohla bych takto pokračovat.

A na závěr - tvým heslem je slovní spojení „míň věcí, víc zážitků“. Co to znamená?

Definuje to vlastně mou tvorbu. Méně je více. S cestováním jsem se naučila, že hodně věcí nepotřebuju. Zjistila jsem, že mi dělá dobře mít méně věcí, které jsou užitečné. Chci mít věci, které mi slouží, ne mě vlastní. A peníze, které pak šetřím a neutrácím za nesmysly, jdou především do zážitků a cest. Ty nám totiž nikdo nevezme. :)

TUESDAY TALKS: KAMILA LINDOVÁ (CAMIE)

TUESDAY TALKS: KAMILA LINDOVÁ (CAMIE)

TUESDAY TALKS: NIKOLETA KOVÁČOVÁ (@surovadcerka)

TUESDAY TALKS: NIKOLETA KOVÁČOVÁ (@surovadcerka)