Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TUESDAY TALKS: THE SIKLS

TUESDAY TALKS: THE SIKLS

THE SIKLS - KAMILA, ONDRA A ELIOTT

  • česká rodina na cestě kolem světa

Nejoblíbenější české jídlo: O: houbová omáčka K: sladký bramboráky E: Pribnáček

Nejoblíbenější zahraniční jídlo: O: indické kuře vindaloo K: hamburger, avokádo, smoothie E: špagety

Nejexotičtější jídlo, co jsem ochutnal/a: O: asi krokodýl, nebo třeba před 14 dny jsme si dávali místní polévku z motorky "Bakso", byl skvělá :-D  K: Ústřice přímo z moře na lodi v Namíbii

Nejoblíbenější forma relaxu: 100% čas na horách ideálně když svítí sluníčko s opřeným prknem a Germknodelem před s sebou.

Má guilty-pleasure: Tajný gaučink po příjezdu, když nikdo ještě neví, že jsme zpět.

 

Jak vypadal váš život před tím, než jste se rozhodli vydat na cestu kolem světa?

Popsal bych to jako klasický krysí závod, tak jak ho zná většina z nás. Kamča s Elliotem trávila většinu času spolu, já od rána do noci v kanceláři nebo na cestách. Do toho Kamča psala blog a komunkovala s dětskými značkami.

Jak probíhali přípravy na tuto cestu? A jakým způsobem ji financujete?

Já měl na starosti techniku, partnery a především hotely a resorty, s kterými jsem cca měsíc před cestou ladil možné reciproční spolupráce. Kamča se starala o vše co se týkalo Elliota, od léků, oblečení, hraček až po koncept naší prezentace na sociálních sítích. Co se týká financování, tak v první řadě jsme si našetřily nějakou rezervu cca na 4 měsíce v zahraničí, s tím, že dále uvidíme co a jak. Velkou část nákladů se nám podařilo ušetřit hned od první destinace Srí Lanky, kde jsme měli komplet 14 dní ubytování zdarma. Tím se postupně natahovala naše rezerva a zhruba po 5 měsících začali přicházet placené spolupráce. Nyní už jsme ve fázi, kdy nešetříme náklady, ale opravdu to již máme jako práci na plný úvazek.

Jste známí tím, že cestujete jen s jedním kufrem. Prozradíte nám, co všechno se v něm ukrývá?

Lékárnička, 3 moskitiéry, dron, hračky, nouzové jídlo pro Elliota - kaše atd.,žabky a jinak běžné věci. Jen jich je opravdu po skromnu, každý máme v kufru své místo v takovém cestovním organizéru a opravdu se tam toho moc nevejde. :)

Které země už jste navštívili? Kde se vám líbilo nejvíc a kde naopak nejméně? A kam se chystáte příště?

Za ten rok máme navštíveno přes 40 zemí. Ve zkratce ty nejzajímavější: Srí Lanka, Kambodža, Vietnam, Austrálie, Havaj, Arizona, Mexiko, Kajmanské ostrovy, Aljaška, Kanada, Bahamy, Namíbie, JAR, Zimbabwe, Tanzánie... Naše TOP 3 jsou: Austrálie, Namíbie, Aljaška. Teď budeme mít menší pauzu, protože v prosinci očekáváme přírůstek do naší cestovatelské rodiny, tak začneme asi Evropou okolo Česka no a následně na Havaj, kde bychom se měli zdržet na delší dobu. Co se týká cestovatelský plánů, tak samozřejmě se moc těšíme na Jižní Ameriku, Čínu, Japonsko, Taiwan.

O svém příběhu píšete blog. Sama vím, kolik času a práce to zabere a nedovedu si představit tvořit ještě na cestách - jak to zvládáte? Kolik času denně tomu věnujete?

Popravdě blog poměrně zanedbáváme a snažíme se články o jednodlivých destinacích dohánět i zpětně. Nejvíc se věnujeme sociálním sítím a to především instagramu. Jsme aktivní i na YouTube a Facebook, ale YT a stříhání videí je časově náročné. Přesto přeze všechno se snažíme trávit na sociálních sítích co nejméně času. Čas delegujeme, tak abychom se co nejvíc aktivně věnovali Elliotovi. On je na prvním místě, pak sjednaná práce pro klienty a až následně sociální svět. Připravujeme si podklady a zpracováváme materiály nejčastěji, když Elliot spí i do 3-4 rána.

Jak vypadá takový váš běžný den?

My moc běžných dnů nemáme. Většinou jsme každé 2-3 dny jinde. Trávíme spoustu času ve vlacích, autobusech, na lodích a různých výšlapech. Když se jedná o pracovní den, tak Ondra vstává dřív a jde lítat s dronem, následně se my s Elliotem přidáme a jdeme fotit nebo natáčet požadovaný materiál pro hotel. Pak se s Ondrou vystřídáme - on se věnuje Elliotovi a já odcházím na pokoj editovat a stříhat. V momentě, kdy Elliot usíná na poledni spánek, tak jdme vyřizovat maily, dopravu a cestu na následující dny. Odpoledne máme aktivní s Elliotem a k večeru většinou opět fotíme, když Elliot usíná tak já začínám balit a Ondra zpracovává zbytek materiálu. Dny na spolupráce jsou mnohdy šílené a mnohdy se je snažíme omezovat, protože ač to vypadá jako "sen" tak se za tím skrývá neuvěřitelně moc práce. Někdy vám začne pršet, jindy zase nemá svůj den Elliot, špatné světlo, rozbitá technika atd. a zpracovávání podkladů zabere více času, jak jejich tvorba. Dny které nejsou běžné a my je můžeme trávit jen dle sebe máme nejradši.

Umíte si ještě vůbec představit vrátit se do „běžného" života? Plánujete to?

Rozhodně do úplně "běžného" už ne. Samozřejmě moc dobře víme, že to budeme muset trošku stabilizovat kvůli dětem, Elliotovi budou tři, tak máme max ještě 2-3 roky, než nastoupí někde do školy, ale co bude za 2 roky teď určitě neřešíme.

Je nějeké místo, kde se cítíte doma?

Máme momentálně zázemí, kam se v ČR vracet za rodinou, ale zda se tam cítíme jako doma je otázka i pro nás, která stále zůstává otevřena.

TUESDAY TALKS: NATALIE MATTHEWS

TUESDAY TALKS: NATALIE MATTHEWS

TUESDAY TALKS: LUCIE MINÁŘOVÁ

TUESDAY TALKS: LUCIE MINÁŘOVÁ