Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TUESDAY TALKS: SIMONA MÁLKOVÁ

TUESDAY TALKS: SIMONA MÁLKOVÁ

SIMONA MÁLKOVÁ

  • Autorka kuchařky Sladké a FIT, editorka fitness portálu Fitclan

3 jídla, bez kterých nemůžu žít: Ovsená kaša, miešané vajíčka, grécky jogurt s orieškovým maslom

Nejoblíbenější recept z mé kuchařky: Bounty torta

Nikdy bych nesnědla: Tlačenku

Nejoblíbenější cvik: Hip Thrust

Má guilty-pleasure: Burger s hranolkami

 

Milá Simonko, jsem nadšená, že Tě můžu přivítat v sérii #TuesdayTalks a moc děkuji, že jsi přijala mé pozvání. Mohla by ses nám prosím krátce představit?

Ja ďakujem 😊Volám sa Simona Malková, mám 20 rokov a mojou najväčšou záľubou je cvičenie, pečenie a vytváranie zdravých receptov, ktoré zverejňujem na svojom instagrame a najmä webe Fitclan.

Jak dlouho se věnuješ fitness a co tě k tomu přivedlo?

Fitness sa venujem približne 4 roky. Najskôr som začala s cvičením a následne aj so zmenou stravy. Chcela som si vyformovať postavu a zlepšiť stravovanie, no zároveň si neodopierať koláčiky. Tým pádom som si začala piecť vlastné.

Jak vypadají tvé současné tréninky? Jak často a co trénuješ?

Cvičím 4-5x týždenne. Chodím do fitka, kde hodinku- hodinu a štvrť cvičím silovo s činkami, osami a kettlebellmi. Keď mám čas, no hlavne chuť tak si idem zaplávať alebo zabehať.

Míváš někdy úplný rest day? Pokud ano, jakým způsobem nejradši relaxuješ?

Áno, určite. Priznám sa, že nečinne relaxovať veľmi neviem. Rada sa idem prejsť, stretnem sa s priateľmi. Nie som typ, ktorý by si vyslovene užíval ničnerobenie a ležanie v posteli.

Kromě spousty fitness inspirace sdílíš také své neodolatelné recepty - dokonce jsi autorkou úspěšné kuchařky Sladké a FIT! Jak kuchařka vznikala a co bylo Tvou motivací pro to, ji vydat? Jaké recepty v ní najdeme?

Vznik kuchárky bol veľmi náročný a hektický. Na recepty bolo málo času, problémy boli s grafikou a veľa vecí sa menilo na poslednú chvíľu. Knihu som nemala v pláne vydať, no oslovilo ma samotné vydavateľstvo. Nájdete v nej takmer 70 sladkých a nízkokalorických receptov na brownies, cheesecaky, palacinky a rôzne iné koláčiky.

Kde bereš inspiraci na svoje recepty?

Z pinterestu, kuchárskych kníh a od rôznych youtuberiek a instagrameriek.

A jak vypadá tvůj ,,den na talíři”? Hlídáš si nějakým způsobem svůj jídelníček?

Ráno jem väčšinou ovsenú kašu s ovocím a proteínom, obedy bývajú rôzne od zeleninových šalátov, cez cestoviny s mäskom až po moju obľúbenú tvarohovú pizzu. Na olovrant mávam svoje koláčiky, večeru riešim vajíčkami na rôzne spôsoby a po večeri nesmie chýbať miska tvarohu s orieškovým maslom. Roky som si počítala kalórie, takže viem pomerne presne odhadnúť, koľko môžem zjesť. Snažím sa držať pod 2000 kcal.

Patříš k předním fitness influencerům a tvůj Instagramový profil sleduje přes 31 000 lidí. Když přidáváš nějaký příspěvek, uvědomuješ si, kolik lidí tím ovlivňuješ? Cítíš nějaký tlak? Jak se případně vyrovnáváš s kritikou?

Uvedomujem a dúfam, že ich ovlyvňujem len pozitívnym spôsobom. Rozmýšľam nad každým príspevkom a spoluprácou, aby som sa vyhla nejakého negatívnemu a nesprávnemu vplyvu. Tlak cítim skôr keď nestíham s receptami ako so samotným instagramom :D. Chvalabohu, s nejakou výslovnou kritikou som sa ešte nestretla. Sem-tam sa niekomu nepodarí recept, ale to nejako nedokážem vyriešiť a ani sa nad tým nezamýšľam (keď 10 ďalším recept chutí).

Jaké jsou teď Tvé ,,blogerské ambice”? Chystáš v současné době nějaký nový projekt?

Momentálne sa venujem najmä receptom a spoluprácam, niečo veľké (ako napríklad ďalšiu knižku) neplánujem.

A na závěr - jaká by byla tvá rada č.1 pro někoho, kdo chce udělat z fitness svůj životní styl?

Rob to, čo ťa baví. Keď neznášaš fitko, behaj. Keď neznášaš beh, skús tanec. Čo sa týka stravy, nevyhroť to vyradením sacharidov a absolútnym zákazom čokolád a zmrzlín. Jasné, treba spraviť určité zmeny, no daj si čas. Nechci všetko hneď teraz, no bež pekne postupne. Viac zeleniny, viac bielkovín, menšia porcia zmrzliny. Každá zmena vyžaduje určitý čas.

TUESDAY TALKS: IZZY M.

TUESDAY TALKS: IZZY M.

TUESDAY TALKS: MARIE DONAJOVÁ

TUESDAY TALKS: MARIE DONAJOVÁ