Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TUESDAY TALKS: MARKÉTA FRANK

TUESDAY TALKS: MARKÉTA FRANK

MARKÉTA FRANK

  • blogerka roku 2018, Youtuberka

3 jídla, bez kterých nemohu žít: Brambory, avokádo a arašídové máslo.

Nejoblíbenější aktivita: Nejvíc si užívám asi úplně obyčejně strávený čas s manželem, rodinou a přáteli. Moc ráda ale cestuju, poznávám nová místa, dodává mi to spoustu nové energie a inspirace.

Nejoblíbenější Youtuber: Na Youtube poslední dobou skoro nekoukám, celkově sleduji spoustu influencerů, ale vyloženě nejoblíbenějšího asi nemám :)

Na sobě mám nejradši: Takový ten drive, díky kterému vždycky do všeho dávám 100%. 

Největší životní zážitek: Naše svatba <3

Milá Markét, jsem nadšená, že Tě můžu přivítat v sérii #TuesdayTalks a moc děkuji, že jsi přijala mé pozvání. Mohla by ses nám prosím krátce představit?

Já moc děkuji za pozvání :) Tohle je každopádně vždycky ta nejtěžší otázka, haha. Jsem normální 23 letá holka, žiju v Praze a část svého života posledních 7 let sdílím na svém blogu. 

Jak dlouho se věnuješ blogování a co Tě k tomu přivedlo?

Svoje úplně první blogy jsem si začala zakládat, když mi bylo asi 11 let, tehdy to bylo hrozně trendy a snad každý můj spolužák nějaký "blog" měl. Ale blogováním bych to ještě asi nenazývala :) Opravdu jsem se o tenhle svět začala zajímat v roce 2012, kdy jsem už nějakou dobu sledovala spoustu blogerek ze Skandinávie a lákala mě myšlenka, že bych to mohla zkusit taky, až jsem se k tomu jednoho dne odhodlala.

Jak vypadaly Tvé blogerské začátky? Jak se Ti podařilo získat takové množství fanoušků?

Z počátku jsem se za to hrozně styděla a bála jsem se, aby můj blog neobjevil někdo z mých kamarádů, takže jsem fotila outfity bez hlavy a tak podobně. Postupně mě to ale začalo čím dál tím víc bavit, učila jsem se, jak pracovat s fotkami, zlepšovala jsem kvalitu blogu a trávila jsem nad tím víc a víc času. I když můj blog neměl v podstatě žádné ohlasy, blogovala jsem skoro každý den, nevadilo mi nad tím trávit všechen svůj volný čas, postupně jsem i investovala do lepší techniky, abych blog dál posouvala. A jsem hrozně vděčná, že mě blogování baví pořád stejně i po těch sedmi letech :) Minulý rok v únoru jsem se rozhodla, že se chci svým čtenářům přiblížit ještě trochu víc a začala jsem pravidelně natáčet videa na Youtube. Žádný návod na to, jak získat hodně sledovatelů, bohužel nemám, mě samotnou překvapilo, jak rychle mi rostl počet odběratelů na Youtube, čímž mi i výrazně narostl počet čtenářů na blogu a followerů na Instagramu. Myslím, že je hlavní, aby to člověka bavilo a dělal to z lásky, čtenáři si ho dřív nebo později najdou.

Kromě blogování máš také Instagram, který v současné době sleduje 80 000 lidí a tvůj Youtube kanál odebírá 79 000 lidí - kolik času Ti Tvá tvorba zabere? 

Je to práce na plný úvazek. Málokdo si asi uvědomuje, kolik času člověk stráví nad tvorbou jednoho videa. Sestříhat jeden vlog mi většinou zabere dva celé dny, do toho natáčím a snažím se přidávat videa 2x týdně, denně fotím, upravuju fotky a píšu příspěvky na blog, řeším si sama veškerou korespondenci a business, což je taky velká a důležitá část blogování. Moc mě ale kombinace toho všeho baví :)

Co Ti blogování dalo a co naopak vzalo?

Dalo mi spoustu příležitostí, zajímavých kontaktů, z některých se vyvinula i přátelství, naučila jsem se spoustu věcí od práce s fotkami, programy na střih videí až po znalosti ohledně podnikání. Samozřejmě nic není jen pozitivní a má to i své stinné stránky, jako je částečná ztráta soukromí, internetová negativita a hejty, člověk většinou nikdy nemá opravdové volno, protože pracuje o víkendech, o svátcích, na dovolené. 

Když nahráváš příspěvky na sociální sítě, uvědomuješ si, kolik lidí ovlivňuješ? Cítíš nějaký tlak? 

Je docela těžké si uvědomit, že za těmi čísly se schovávají opravdoví lidé a kolik jich vlastně je. Upřímně mi pořád připadá, že píšu blog sama pro sebe a pár desítek čtenářů, i když teď je ta realita úplně jiná. Každopádně mi určitě dochází to, že mám nějaký vliv, nad svou tvorbou přemýšlím a snažím se, aby měla smysl a pozitivní dopad na moje sledující.

Jak se vyrovnáváš s kritikou nebo s urážlivými komentáři? 

Naštěstí mě to nějak moc neovlivňuje. Asi nikomu by to nebylo příjemné, ale mám v tomhle hroší kůži a nepouštím si to k sobě. Spíš se snažím být k těm lidem empatická a říkám si, jak nešťastní asi musí být, že mají potřebu někoho anonymně urážet. Já sama si neumím představit, co by mě vedlo k tomu, abych něco podobného udělala. Každý inteligentní a spokojený člověk podle mě záměrně nesleduje nikoho, kdo mu vadí. Ve finále mi stačí myšlenka toho, že já svůj čas trávím tím, že dělám to, co mě baví a naplňuje, zatímco oni svůj čas tráví hejtováním. A taky věřím na karmu :)

Co kromě blogování ráda děláš? Jak vypadá takový Tvůj běžný den?

Ráda cvičím, cestuju, chodím na procházky, ale upřímně ráda trávím čas i doma, mazlím se se svojí kočkou a koukám na Netflix, haha. Můj běžný den asi neexistuje, někdy sedím celý den u počítače, někdy zase celý den fotím/natáčím nebo chodím na schůzky. Momentálně navíc začínám pracovat na několika větších projektech, takže mi postupně bude většinu času zabírat asi právě to.

A co Tvůj ,,den na talíři”? 

Miluju jídlo a užívám si ho, jím hodně zdravě, protože mi to chutná a cítím se díky tomu ve svém těle dobře. Nejčastěji snídám chleba s avokádem, vajíčka, když mám chuť na sladkou snídani, tak kaši s ovocem nebo třeba pohankové lívance. K obědu a k večeři si většinou dělám brambory/rýži, nějakou zeleninu, někdy rybu nebo krevety, poslední dobou dost často jím falafel. A miluju hummus, vždycky jich doma máme zásobu! 

A na závěr - jaká by byla Tvá rada #1 pro někoho, kdo chce začít s blogováním? 

Nebojte se a vrhněte se do toho. Jestli cítíte, že je to něco, co by vás bavilo a naplňovalo, začněte hned. Nemusíte čekat na to, až budete mít dokonalou techniku na focení, až na to budete mít víc času.. Výmluvy hoďte stranou a začněte. A pokud do toho dáte všechno, budete sami sebou a budete to dělat rádi, čtenáři časem přijdou. Myslím, že je špatně, že spousta lidí začíná blogovat kvůli penězům a PR produktům, já osobně to z toho člověka vždycky vycítím. Blogujte proto, že vás to baví. A nevzdávejte se, pokud neuvidíte výsledky hned. 

TUESDAY TALKS: CARLIE McKIBBEN

TUESDAY TALKS: CARLIE McKIBBEN

TUESDAY TALKS: KARO MROZKOVÁ

TUESDAY TALKS: KARO MROZKOVÁ