Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TUESDAY TALKS: MARIANA BEČKOVÁ

TUESDAY TALKS: MARIANA BEČKOVÁ

MARIANA BEČKOVÁ

  • Účastnice České miss, reprezentantka České republiky na světové soutěži krásy Miss Model Of The World 2018

3 jídla bez kterých nemůžu žít: ovesné vločky, medjoul datle a fazolové lusky!

Na večeři bych šla nejradši s: mým přítelem ❤

Moje nejoblíbenější jógová pozice: shavasana! A taky virabhadrasana III.

Na sobě mám nejradši: kreativitu, inteligenci a to, že dokážu lidem naslouchat a být empatická.

Můj největši zážitek z Miss Model Of The World 2018: Tyjo, z Číny mám tolik zajimavých zážitků, že nevím kde začít! Nejkrásnější zážitek bylo vůbec mít tu příležitost reprezentovat naši krásnou Českou republiku na světové soutěži. Nikdy nezapomenu na moment, kdy v obrovském stadiónu moderátoři vyhlásili “CZECH REPUBLIC” a tisíce diváků začali tleskat. Byla jsem moc šťastná, že se mi podařilo za naši zemi vyhrát 2 tituly. :)


Milá Mariano, jsem nadšená, že Tě můžu přivítat v sérii #TuesdayTalks. Moc děkuji, že jsi přijala mé pozvání! Mohla by jsi se nám prosím krátce představit?

Děkuji moc za pozvání Terezko! :) Jmenuji se Mariana, je mi 19 let a momentálně studuji psychologii v Praze. Dětská psychologie mě zajímá už velmi dlouho a je to něco, čemu bych se v budoucnu chtěla věnovat. :) Také jsem už přes 4 roky veganka a svoje jídla a recepty ráda sdílím na sociálních sítích. To, že mám i intoleranci lepku znamená, že musím být celkem kreativní v tom, co jím. A právě to mě baví!

V minulosti jsem se věnovala modelingu a cestovala za prací po celém světě, ale poslední dobou se ubírám spíše směrem jógy a seberozvoje. Je bohužel velmi těžké tyto dva „světy“ skloubit, a tak přemýšlím, že se začnu józe věnovat naplno. V lednu si letím udělat Yoga Teacher Training a potom budu moct učit! Tím si splním můj dlouhodobý sen a začne tím nová etapa mého života. :)

Jak dlouho se věnuješ modelingu a co Tě k tomu přivedlo?

S modelingem jsem začala když mi bylo 12 let a modelingová scoutka mě našla na Facebooku. Zeptala se kolik měřím (tou dobou jsem měřila 175cm!), pak jsme se sešly, a tím to začalo. Pracovala jsem jen v ČŘ a cestovat jsem začala pomalu až ve 14ti letech. Moje první velká cesta byla do Seoulu na 3 měsíce – bylo mi čerstvých 15 let a byl to ten nejintenzivnější zážitek v mém životě. Každá cesta potom už byla lehčí, ale musím se přiznat, že být daleko od rodiny a v cizí zemi je pro mě náročné i teď. 

Na kontě už máš spoustu modelingových úspěchů a jedním z nich je bezpochyby finále České miss (kde jsi byla mimochodem často tipovaná na vítězku). Jak bys tuto soutěž zhodnotila?

Tato soutěž mi dala hrozně moc. Byl to můj sen už od malička a bylo mi ctí dostat se do finálové desítky. Díky této soutěži jsem měla možnost setkat se s Jozefem Oklamčákem, díky kterému jsem letěla na Miss Model of the World do Číny. Věřím, že co se má stát se stane a do všeho dávám 100%. Nemělo to vyjít, protože jsem měla zažít měsíc v Číně, což bych nezažila kdybych vyhrála Českou Miss. Tak si z toho zkuste vzít ponaučení, že když se zavřou jedny dveře, tak nesmutněte. Protože na vás čeká něco mnohem krásnějšího. :)

Nedávno jsi se vrátila z Číny, kde jsi úspěšně reprezentovala Českou republiku na soutěži Miss Model Of The World 2018. Na pódiu jsi vypadala vždycky perfektně a nikdo by nevěřil, jaká dřina tomu předcházela - dlouhé hodiny náročných zkoušek, minimum spánku, hlídání jídla a každodenní vážení modelek. Jak jsi to zvládala psychicky? Musela to být velká zkušenost.

Bylo to opravdu velmi náročné. Denně jsme spaly v průměru 3-4 hodiny, celý den jsme nacvičovaly a do toho nás ještě každý den vážili a hlídali nám jídelníčky. Já bych se sama nikdy nevážila, přijde mi to naprosto hloupé, jelikož se váha mění ze dne na den, a tak jsem to brala s nadsázkou a vůbec jsem neřešila jestli mám zrovna ten den o 100 gramů víc nebo míň. Bohužel jiné holky z toho byly opravdu špatné a díky tlakům od porotců přestaly jíst. Několik holek při zkouškách omdlelo! To bylo velmi nepříjemné vidět, ale takový je bohužel modelingový svět. Není to vůbec tak lehké, jak si mnoho lidí myslí.

Zároveň máš zkušenost s poruchou příjmu potravy. Jak tvá PPP začala? Jaký byl její průběh?

Ano, ve 12-15ti letech jsem kvůli tlakům z modelingu zhubla přes 10kg a tím začala má anorexie. Byl to opravdu temný, nepříjemný čas na který nerada vzpomínám, jelikož si dodnes pamatuji ten smutek, bezmoc a zoufalství, které jsem prožívala.

Kdy přišel ten zlomový bod, ve kterém jsi se rozhodla, se uzdravit? Kde jsi v sobě našla sílu bojovat?

Zlomový bod přišel když mi doktorka řekla, že pokud takhle budu pokračovat tak nikdy nebudu moct mít děti. To mě velmi zasáhlo, jelikož mým životním snem je být jednou maminka a mít velkou rodinu. Rozhodla jsem se, že se musím uzdravit a začala jsem chodit 2x týdně na terapii. Musím říct, že mi v mém uzdraví velmi pomohlo i veganství, na které jsem přešla v 15ti letech. Uvědomila jsem si, že nemusím vůbec řešit kolik jím, ale spíš CO jím. Klíčové je jíst tak, abych měla ZDRAVÉ TĚLO, ne hubené tělo. To (a pravidelná terapie) mě od anorexie osvobodilo a dnes jsem zdravá, spokojená a miluji se taková, jaká jsem.

Máš i teď někdy dny, kdy si nepřijdeš dost dobrá a srovnáváš se třeba s jinými modelkami? Jak s tím případně bojuješ?

Ano, někdy se srovnávám s jinými modelkami, hlavně když projíždím sociální sítě. Pak si ale vždycky připadám hloupě, protože srovnávat se s někým nemá smysl. Každý jsme jiný!

V současné době jsi veganka - jak vypadá takový tvůj běžný ,,den na talíři”?

K snídani mám vždy nějakou kaši – většinou ovesnou, protože je nejrychlejší, ale miluju taky jáhlovou, amarantovou, quinovou. Vždy do ní přidám ovoce a semínka. K obědu mám většinou rýži, čočku, zeleninu a opět semínka. K svačině většinou ovoce nebo chia puding. A k večeři většinou batáty se zeleninou. :) pokud by vás to zajimálo, tak mám na svém youtube kanálu „what I eat in a day“!

Jak často a co cvičíš? Míváš někdy úplný rest day? Pokud ano, jak nejraději relaxuješ?

Cvičím hlavně jógu a to se snažím každý den. Ráda se hýbu, chodím na procházky, tančím, běhám. Cvičím, protože mě to baví, ne protože svoje tělo trestám a chci spálit nějaký počet kalorií. :) samozřejmě mám rest days, snažím se svému tělu naslouchat a dát mu co potřebuje. Někdy mám potřebu celý den někde běhat a někdy naopak celý den ležet!

A na závěr - kdyby jsi mohla dát někomu, kdo chce začít s modelingem, jen jednu jedinou radu, co by to bylo?

Ze začátku je určitě důležité si najít nějakou dobrou agenturu, která tě bude podporovat a stát za tebou. Ale vůbec nejdůležitější je brát vše s nadhledem, být spokojený ve vlastní kůži a užít si to! :)

TUESDAY TALKS: PETRA ELBLOVÁ

TUESDAY TALKS: PETRA ELBLOVÁ

TUESDAY TALKS: KATEŘINA BLAŽČÍKOVÁ

TUESDAY TALKS: KATEŘINA BLAŽČÍKOVÁ