Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TUESDAY TALKS: DEWII

TUESDAY TALKS: DEWII

KAROLINA RATHOUSOVÁ 

  • Blogerka, výživová poradkyně, fitness trenérka, autorka knihy Veganův průvodce

 3 potraviny, bez kterých nemůžeš žít: Nakupování mimo supermarkety mě naučilo, že je normální něco nemít vždycky a nahned a mě to tak baví, žijeme v tomhle ohledu, až v moc velkém luxusu. Každopádně první mě napadla rýže, protože jakmile jí nějakou dobu nemám, tak na ní dostanu strašnou chuť a pak lahůdkové droždí, které je dle mého must-have (nejen) veganské kuchyně. A nakonec avokádo, ale za posledního půl roku jsem si ho nekoupila, protože se snažím omezit potraviny z dovozu, takže žít bez něj očividně můžu :D

Nejoblíbenější jídlo před tréninkem: Teplá voda :D Organizačně mi vyhovuje chodit na tréninky hned ráno, takže předtím nejím

Nejoblíbenější jídlo po tréninku: Jáhlová kaše s proteinem a ovocem

Nejoblíbenější forma relaxu: Čtení

Tvá quilty-pleasure: Pistáciová čokoláda z Lidlu! Jednu kostičku vždycky rozlámu na snídaňovou kaši a nechám jí roztopit = nebe na jazyku

 

Jak dlouho jsi na rostlinné stravě a co tě k tomu přivedlo?

V říjnu to bude šest let a přivedl mě na to hudební festival, kde se podávalo jen veganské občerstvení a já díky tomu prozřela a zjistila, že vegani nejí jen rýži a zeleninu.

Pozorovala jsi na sobě nějaké změny po přechodu na veganství?
Ve vztahu k jídle a psychice hodně, jelikož jsem se dostávala z anorexie a z veganského jídla jsem tak nějak měla větší radost a zvládla jsem ho sníst víc, hlavně zdravých potravin (oříšky, vločky, zelenina, ovoce).

Prošla jsi si anorexií a teď naopak říkáš, že ti jde těžko přibrat a máš spíš tendenci hubnout. Myslíš, že má na tuhle změnu vliv rostlinná strava?
Primární vliv na to dle mého má to, že jsem začala jíst. Tělo se tak cítí v psychický pohodě a nedrží zbytečně tukové zásoby ze stresu, že nedostane najíst. Proto i u svých klientek dbám na to, aby začaly pořádně jíst, protože z vlastních zkušeností můžu říct, že s tím má problém většina holek. Rostlinná strava v tom ale také bude mít roli, jelikož je méně kaloricky hustá, takže člověk může více jíst.

Jak vypadají tvé tréninky? Jak často a co trénuješ?
Momentálně trénuji 4-5x týdně se zaměřením na nabírání primárně v oblasti hýždí a ramen, ale trénuji samozřejmě všechny partie s tím, že je mám rozdělené na hořejšek a spodek. Ale teď přes léto to dost lajdám, protože se furt něco děje, takže se v tomhle ohledu těším na podzim, až se zase všechno uklidní.

Můžeš nám popsat, jak vypadá tvůj běžný "den na talíři"?
Posledních pár týdnů už nepočítám v kalorických tabulkách, takže jím intuitivně. Každopádně snídaně se u mě točí 3 - nejčastěji je to jáhlová kaše, o víkendech pak ovesné lívance a když je chuť na slanou snídani, tak dělám cizrnovou omeletu. Další hlavní chod pak bývá luštěninový - s tím, že přidám nějakou zeleninu a oříšky/semínka. A poslední bývá kombinace obilovin/brambor + tofu/tempeh/luštěniny a zase zeleniny a oříšky/semínka. Do toho se sem tam připlete nějaká svačina jako třeba domácí granola s mandlovým nejogurtem od Nemléka nebo kváskový chléb s pomazánkou a zeleninou.

 

TUESDAY TALKS: SIMON HILL

TUESDAY TALKS: SIMON HILL

TUESDAY TALKS: MADDIE LYMBURNER

TUESDAY TALKS: MADDIE LYMBURNER