Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TUESDAY TALKS: KAMILA LINDOVÁ (CAMIE)

TUESDAY TALKS: KAMILA LINDOVÁ (CAMIE)

KAMILA LINDOVÁ

3 jídla bez kterých nemůžu žít: šišky s mákem (😂), zelňačka, křupavej chleba

Můj nejoblíbenější recept: nejradši asi připravuju lasagne, baví mě celý ten proces a ve finále je to vlastně i docela rychle jídlo

Nikdy bych nesnědla: já vždycky jedla všechno, kromě "tlustého" masa, takže se to akorát rozšířilo na maso obecně

Na večeři bych šla nejradši s: mými rodiči :)

Moje nejoblíbenější příchuť donutu: lesní plody s vanilkou!Milá Kamčo, jsem nadšená, že Tě můžu přivítat v sérii #TuesdayTalks. Moc děkuji, že jsi přijala mé pozvání. Mohla by jsi se nám prosím krátce představit?

To já moc děkuji za zájem a oslovení! :) Vlastně už jsem dlouho na žádné otázky neodpovídala.. Jmenuju se Kamča a budou tomu už 4 roky co vystupuju na YouTube jako Camie a nějak tak prezentuji rostlinnou stravu a zdravý životní styl celkově. Poslední dobou se ubírám i směrem seberozvoje a duchovna. Je to myslím přirozený posun tím správným směrem.

Jak dlouho jsi veganka a co tě k tomu přivedlo?

Veganka jsem nějakou dobu byla, ale rostlinně se stravuji už něco přes 4 roky. Napsala jsem to takhle zvláštně, protože se poslední dobou neztotožňuji s tím, co se ve "veg komunitě" děje a nechci s tím být spojována. Proto se vracím ke svému starému já, které vždy říkalo, že se "pouze" stravuje rostlinně, protože v této době má podle mě málo kdo právo na to nazývat se veganem, aniž by byl pokrytcem :) K myšlence veganství a rostlinné stravy mě přivedly dokumenty na YouTube a pár youtuberek, které jsem v té době objevila. Hned jsem to chtěla vyzkoušet, protože jsem vždycky žila dost zdravě a tenhle styl stravování se až tak od toho mého nelišil.

S jakými argumenty proti veganství se setkáváš nejčastěji? A jak na ně reaguješ?

Upřímně se s lidmi málo kdy o něčem přu. Nejsem encyklopedie ani studnice argumentů a vlastně ani nechci být. Pokud se mě někdo zeptá - fajn, odpovím, ale nevytahuji čísla, statistiky a procenta, to prostě není můj styl. Nejčastěji asi padají otázky tipu "Co až budeš mít děti?", nebo "Člověk jedl maso odjakživa.". Na otázku o stravování dítěte odpovídám nenásilně. Každý rodič, ať už se stravuje jakkoliv, chce pro své dítě jen to nejlepší a vychovává ho "k obrazu svému". Když to bude rodina s farmou, díte se od malička bude účastnit zabijaček a bude mu to připadat normální. Dítě ve městě zase bude jíst ovoce a zeleninu ze supermarketu, ale málo kdy si někde něco natrhá. Rodiče ho to tak naučili, vzhledem k okolí, jejich možnostem a jejich vlastnímu přesvědčení a takhle to vidím i s veganstvím či vegetariánstvím.

Můžeš nám prosím popsat, jak vypadá tvůj běžný "den na talíři"? Hlídáš si nějakým způsobem svůj jídelníček?

Jídelníček si nehlídám. Vždy jsem věřila tomu, že naše tělo hodně podceňujeme a myslíme si, že mu musíme propočítávat a radit v tom, co by mělo dostat. Když je tělo a mysl v pohodě a zdravé, není podle mě potřeba zasahovat do jeho přirozených procesů. Samo ví, co a v jakém množství mu chybí a řekne si o to. Kdybych si rozepsala jídelníček na týden tak přesně uvidím, že tam jeden den figuruje více tofu, druhý zase zelenina a třetí rýže a chleba. Každý den je to jinak a jsem ráda, že si s mým tělem takhle rozumíme :)

Spojení  "Den na talíři" jsem použila schválně, protože se tím dostáváme k dalšímu tématu, kterému bych se chtěla věnovat - k Tvé tvorbě. Tvůj Youtube kanál v současné době odebírá přes 41 000 lidí. Čemu přikládáš takový úspěch?

Upřímně si myslím, že jsem začala dělat něco originálního a lidem se to líbilo. Videa "Co jsem dnes jedla" byla velmi oblíbená a mnoha lidem chybí. Já už ale vidím, že je inspirace všude dost a každý si najde tu svou a je naopak na čase začít se věnovat dalším, hlubším tématům, které zatím všichni přehlíží. Jsem ale samozřejmě strašně ráda za to, jakou mám "základnu" a že lidé stále chápou a respektují mou cestu.

Sama Tě sleduji už od doby, co jsi bydlela ve Švýcarsku a nejvíc mě na Tobě baví, jak jsi přirozená, upřímná a na nic si nehraješ. Když ale nahráváš video, uvědomuješ si, kolik lidí tím ovlivňuješ? Cítíš nějaký tlak? Jak se vyrovnáváš s kritikou?

Tak to vůbec, absolutně si to neuvědomuju. Vlastně občas cítím úzkost, když jsem na místech, kde vím, že mě potencionálně může znát více lidí - myslím tím například různé veganské akce apod. Ta čísla jsem pro mě nepředstavitelná a možná i díky tomu jsem s tím v klidu. Jakmile bych je viděla všechny pohromadě, už bych možná váhala, kde jaký joke použiju :D Kritika samozřejmě patří k jakékoliv veřejné prezentaci, i když já nikdy nechápala právě ty, co mají potřebu říkat takové věci nahlas. Občas se mi taky nějaký příspěvek nelíbí, ale budu to psát? Ne. Myslím si, že kdyby mezi námi bylo více vědomých lidí, kteří by šířili dobro a lásku, bylo by nám líp. Naštěstí mám "hroší kůži", přes kterou už ke mě jen tak nějaký komentář neprojde a je to asi vše jen cvikem. Internet je skvělé místo, které nám dává nekonečné možnosti, ale taky to s nejhorší energií, která nás může zničit, když nebudeme dost silní.

Kdyby jsi mohla vrátit čas, začala bys znovu natáčet? Co Ti to dalo a co naopak vzalo?

Určitě ano! Dalo mi to přátele a životní možnosti. Sociální sítě mi taky nastavily krásné zrcadlo a já před pár měsíci zjistila, kým vlastně být nechci. Jediné, co mi "to" vzalo je iluze. Iluze o tom, jak jsou všichni fajn a kamarádští.

V poslední době se nezměnil pouze obsah tvých videí, ale také jejich četnost - natáčíš daleko méně, a dokonce bylo období, kdy jsi nenatáčela vůbec. Co se stalo?

Díky Bohu nestojím na místě a posouvám se. Změny v mojem životě a smýšlení si vyžádaly pauzu a já cítila a stále cítím potřebu se zase trošku odtrhnout a jít jinou cestou.

Nesmím se zapomenout zeptat také na váš obchůdek Blue Vegan Pig Shop - jak se vám daří? Myslím, že s Markét máte být na co pyšné, jelikož největším zážitkem z letošní Veggie Náplavky pro mě byla asi nekonečná fronta na vaše božské donuty.

To je hezké, že se ptáš a děkujeme. V obchůdku už od léta nejsem. Nikde jsme to moc neprezentovaly, protože to pro nás samotné byla velká změna a nebyl tam úplně prostor a síla na všechny ty otázky. Začala jsem si uvědomovat, že tohle pro mě není cesta a že už mě to nenaplňuje. Do karet taky hrálo, že jsme se nedomluvili na dalších podmínkách v kuchyni, kterou jsme si pronajímaly a tam jsem si to uvědomila - já nejsem "gastro podnikatel", jsem volný člověk a tohle bylo na mě prostě a jednoduše moc velké sousto a závazek, který mě brzdil a držel na jednom místě. Vysátou, bez energie a bez možnosti tvořit. Obchůdek pokračuje dál, za což jsem ráda, ale já se vydala zase "jen svou" cestou, ve které budu sama sebou a mé slovo bude to, co rozhoduje.

A na závěr - kdyby jsi mohla dát někomu, kdo chce začít natáčet na Youtube jen jednu jedinou radu. Co by to bylo?

Buď sám sebou. Nikdo nemá rád ty, kteří se přetvářejí a časem na to sledující stejně přijdou, takže si ušetři čas a omluvy a jdi "s kůži na trh".

Moc díky za prostor :)

TUESDAY TALKS: KATEŘINA BLAŽČÍKOVÁ

TUESDAY TALKS: KATEŘINA BLAŽČÍKOVÁ

TUESDAY TALKS: NIKOLETA KOVÁČOVÁ (@surovadcerka)

TUESDAY TALKS: NIKOLETA KOVÁČOVÁ (@surovadcerka)