Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TUESDAY TALKS: ANETA SYNKOVÁ

TUESDAY TALKS: ANETA SYNKOVÁ

ANETA SYNKOVÁ

  • Fitness & lifestyle blogerka

TOP 3 nejoblíbenější potraviny: maso, hořká čokoláda, ovoce

Nejoblíbenější jídlo před tréninkem: trénink na nalačno, před plaváním snídaně (ovesná kaše s proteinem, oříšky, čokoládou)

Nejoblíbenější jídlo po tréninku: pokud je to nalačno, tak obří snídaňová kaše, nebo maso s přílohou a zeleninou

Na večeři bych šla nejradši s: se svým přítelem :) ale s tebou Terezko také, protože to plánujeme už šíleně dlouho!

Nikdy bych nesnědla: jsem docela všežravec, ale nejede mi sladké a smažené.

Milá Anetko, jsem nadšená, že Tě můžu přivítat v #TuesdayTalks ! Úplně přesně si totiž pamatuju, jak jsem někdy před šesti lety objevila tvůj profil a už tehdy jsi pro mě byla velkou inspirací. Tou dobou jsi se ale dostávala z anorexie a sdílela jsi především fotky posilovny a pečlivě nachystaných krabiček. Teď na tvém profilu vidíme naopak usměvavou, zamilovanou Anetku, která se nebojí dopřát si bez výčitek burger a místo posilovny jde radši ven. Mohla by jsi nám tedy prosím popsat svou cestu?

Terezko, děkuji, moc si toho cením. Napsala jsi to hrozně hezky, ano, moje cesta (dá se říct zároveň i Instagramová), trvala 6 let, než jsem došla do stádia, ve kterém jsem nyní, ale řídím se tím, že cesta je cíl. Padala jsem, ponaučovala, vstávala, takhle pořád dokola a to vše jsem sdílela právě na svém Instagramu. Z anorexie mě dostala fitness myšlenka, že „naberu svaly a né tuky“ (teď už vím, že i tuk na těle je samozřejmě potřebný), ale nešlo to hned, lítala jsem šíleně dlouho nahoru, dolů, poznávala a zkoušela. Avšak jsem se zase dostala do dalšího začarovaného kruhu a to, že jsem byla ve své bublině závislosti na jídle a cvičení a neměla žádný život, takhle jsem se motala, než se mi stal úraz na lyžích. Bylo mi řečeno, že nebudu chodit, menší následky mám doteď, ale díky vůli a energii, kterou jsem do toho vložila, jsem po půl roce léčby a poté rehabilitace koleno dala téměř do pořádku. To mi dalo šíleně moc a pochopila jsem, že všechno zlé je pro něco dobré. Změnila jsem své priority, hodnoty a úplně jiný pohled na svět. Více pozitivnější a šťastnější, začala jsem si všeho vážit, protože to není samozřejmost a vůbec začala více žít! Miluji pohyb, nedovedu si představit den bez plavání, cvičení nebo tenisu a hlavně svého #walkingsrdcem , miluji zdravé jídlo, ale zároveň jsem si našla mezi tím vším a životem, svoji balanci. Proto si dám ráda i hamburger, pivo, víno, nepotřebuji se dřít v posilovně, zacvičím si doma, nebo si raději zajdu, jak píšeš, ven, do lesa, cokoliv. Našla jsem si zlatou střední cestu a kouzlo nehrocení.

Co ti nejvíc pomohlo v tvém boji s anorexií? Jak jsi v té době jedla a cvičila?

Jak jsem psala, bylo to díky posilování, kdy jsem pochopila, jak funguje bazální metabolismus, nabírání svalů, apod. ale nabralo to zase jiný špatný obrat. Když jsem začínala jíst, zvýšila jsem šíleným způsobem sacharidy, ale vůbec nejedla tuky, divila jsem se, proč to nejde, až jsem pochopila, kde je kámen úrazu. Měla jsem stále moc výdeje a nedostatečnou stravu. Zkoušela jsem několik způsobů stravování, počítání kalorií a teď vím, že mi svědčí právě zlatá střední cesta, zdravá vyvážená strava. Přestala jsem se hnát za „dokonalou a vyrýsovanou představou“ v hlavě, začala mít ráda své zdravé, ženské tělo a užívat života naplno! Umění je se ze všeho nepo ;). Hodně mi v tom pomohl přítel, který byl má motivace proto se cítit i vypadat lépe. A hlavně mě naučil „žít, nebát se i dopřát“.

Jak vypadá dnes tvůj jídelníček?

Zrovna dneska jsem snídala v 11h ovesnou kaši s proteinem, slunečnicovými semínky a 2 čtverečky hořké čokolády, jsem jela plavat, poté jsem si dala masovou směs s hříbky a rýži, kterou uvařila maminka, a bylo to naprosto výborné!! Smlsla jsem zase 2 čtverečky hořké čokolády, půjdu s přítelem na chvilku na tenis pak si možná někam zajdeme na večeři, nebo si udělám doma vajíčka. Miluji to svobodu nehrocení a neplánování, kdy, co budu jíst. Nepočítám kalorie, nevážím, denně sním 3-4 větší jídla, ale takové to mé oko „vidí“, že to může být 2000-2500 kcal denně, někdy 3000kcal, jelikož se snažím navýšit příjem kvůli správné funkci hormonů.

Někdy si říkám, že tvůj den musí mít minimálně 48 hodin - walkinguješ, plaveš, vaříš, studuješ, Instagramuješ, bloguješ a navíc kolem sebe rozdáváš spoustu pozitivní energie. Jak vypadá takový tvůj běžný den? Umíš někdy i vypnout?

Hehe, někdy bych si to přála. Moje výhoda je, že jsem student a nemám školu každý den od rána do večera, takže jsem pán svého času. Ráno si ideálně zacvičím, nebo jedu po snídani plavat, vyřídím maily, Instagramuji, walkinguji, obědvám, Instagramuji,….a pořád dokola. Přes týden se to hodně točí kolem Instagramu, ale právě o víkendech, nebo dnech, kdy jsem s přítelem, nemám mobil téměř v ruce a užívám tady a teď. Mé dny jsou hooodně aktivní a v pohybu. Znamení střelce mě hodně vystihuje. Učím se i odpočívat, nejlépe mi to však jde s přítelem, ale i spolu hodně sportujeme a jsme v pohybu. Snažím se poslouchat své tělo, ozývá se zase koleno i kotník, tak bych to měla více šetřit.

Na sociálních sítích se ti opravdu daří a patříš mezi přední české influencery - tvůj Instagramový profil sleduje v téměř 41 000 lidí, minulý rok jsi byla nominovaná na czechblogawards.cz jako objev roku a nedávno jsi navázala spolupráci s agenturou Elite blogers. Jaký by byl tvůj tip č.1 pro někoho, kdo chce s Instagramem & blogováním také začít?

Děkuji Teri! Za mě to je určitě přirozenost. Myslím, že to u mě je to, proč mě lidé sledují. Nebojím se ukázat vše, tak jak je, svůj příběh, svoje pády, vzestupy, ponaučení, dobré i špatné dny, mluvím o tématech jako anorexie, menstruace a prostě jsem svá. Samozřejmě že Instagramu i blogu musíte věnovat hodně času. Já jsem taková online, motivační, pozitivní, usměvavá kamarádka. Podle mě je úspěch a vůbec osoba, kterou bych sledovala já ta, která mi něco předá, naučí a budu se těšit na to, co příště vydá!

TUESDAY TALKS: TESS BEGG

TUESDAY TALKS: TESS BEGG

TUESDAY TALKS: FERDINAND BECK (@vegainstrength)

TUESDAY TALKS: FERDINAND BECK (@vegainstrength)