Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TUESDAY TALKS: ANDY PAVELCOVÁ

TUESDAY TALKS: ANDY PAVELCOVÁ

ANDY PAVELCOVÁ

  • Blogerka, zakladatelka projektu FITFAB Strong

3 jídla, bez kterých nemůžu žít: jogurt, croissant a rajčata (všechna jím snad každý den)

Nejoblíbenější cvik: plank (posiluje totiž snad úplně všechno a je pro mě pořád výzvou)

Má guilty-pleasure: asi nemám důvod žádná mít :)

Na komunitě FITFAB Strong mám nejradši: to, že lidi pochopili, že cvičit nemají jen proto, aby byli hubenější nebo se zpevnili, ale proto, že je pohyb zábava a zlepšuje jim zdraví i náladu

Na sobě mám nejradši: že jsem se nebála do projektu FITFAB Strong investovat úplně všechno a pomoci tak hrozně moc lidem, kteří to potřebovali :) (ale rozhodně to není jen moje zásluha - stojí za mnou celý tým úžasných lidí)

 

Ahoj Andy! Jsem nadšená, že Tě můžu přivítat v sérii #TuesdayTalks, moc děkuji, že jsi přijala mé pozvání. Mohla by ses nám prosím krátce představit?

Ahoj Terezko, já taky moc děkuju, sleduju tě myslím už od prvního dne, co jsem si založila Instagram, tak mě moc těší takové pozvání.

Jsem Andy Pavelcová, autorka fitness programu FITFAB Strong a blogerka. Píšu blog Fit & Fabulous pro všechny, kteří trochu tápou v hubnutí, zdravé stravě a cvičení - mně samotné totiž trvalo několik let pochopit, že si neudělám hezkou postavu ani život trápením se s dietami a experimentováním s tím, co mé tělo dokáže - a tento příběh chci předat lidem, kterým tak ušetřím čas i peníze.

Tvůj profil je jeden z mála českých účtů, které sleduji a fakt mě neskutečně baví! Jak to děláš, že jsi pořád tak pozitivní a plná energie?

Jéé, to já nevím. Mám práci, která mě hrozně baví a kam se každé ráno těším, to je podle mě hrozně důležité. Mám super rodinu, božího přítele a skvělé kamarády. Navíc - když jsi pozitivní, tak se ti to vrací. Proplouvám životem, všechno se mi daří a většinou je to proto, že se na všechny usmívám a neustále něco vymýšlím. V životě se fakt nenudím, umím každou příležitost popadnout za pačesy a ok, přiznávám, velkým pomocníkem je mi kafe! :)

Líbí se mi, že žiješ opravdu naplno - dokonce jsi se vypravila na Erasmus, a to rovnou na Island. Jak bys tuhle zkušenost zpětně zhodnotila?

Island je země, o které jsem věděla, že mi dá trochu facku. V životě mi všechno vychází, pořád je všechno super, tak jsem si říkala, že mi svět možná přes zimu (kdy jsou na Islandu asi jen 3 hodiny denně světlo) ukáže, co to je trochu krutější život. Je tam hrozně draho, takže si tam hned musíš najít práci, lidi tam nejsou tak otevření a milí na první potkání a když vyjedeš do přírody, jsi několik dní sama a netušíš, jak s tebou může počasí zamávat.

Bylo to super, Island mi sice žádnou facku nedal, protože jsem si našla boží práci v jednom veganském podniku, bydlela se skvělými lidmi z Polska a měla pořádnou zásobu červeného vína na dlooouhé zimní večery. :D

A prozradíš nám svůj největší zážitek z Islandu?

Hmm.. ono to bude znít asi trochu zvláštně, ale ten nejkrásnější byl v den, kdy jsem do půlnoci byla v práci na fakt náročné šichtě, a pak šla ledovým Reykjavíkem domů, nebe bylo plný hvězd a já jsem přemýšlela, jak je neuvěřitelný, co všechno se mi v životě děje, jak je všechno v rovnováze a jak nádhernej život mi někdo nadělil. Na chvilku jsem si sedla na ledovou lavičku vedle zamrzlého jezera, poslouchala ten prudkej islandskej vítr a nechápala jsem, jak je ten svět prostě nádhernej.

A druhej moment byl ten, kdy jsem zjistila, že máme přímo za barákem oceán s nádhernou stezkou na běhání, kam jsem chodila několikrát týdně, když mi to vítr dovolil.

Jsi autorkou úspěšného projektu FITFAB Strong. O co se přesně jedná? Jak tento projekt vznikl a co bylo Tvou motivací pro to, ho založit?

Před rokem jsme vypustili do světa tento unikátní fitness program, který má nyní už tři měsíční díly. Všechny jsou na internetu zadarmo, cvičí se na živou hudbu a každá lekce je úplně jiná! Cvičit můžete podle našeho sestaveného plánu nebo si videa rozvrhnout podle sebe. Pomáháme tak všem, kteří z nějakého důvodu nemohou do fitka a cvičí radši doma. Ať už se stydí, mají málo peněz, času nebo je prostě baví být součástí našeho cvičení. Snažíme se ho dělat zábavné, pestré a návykové.

Projekt vznikl prostě  tak, že jsem vzala všechny své léta spořené peníze a vrazila je do velkolepého natáčení projektu, který v Česku nemá obdoby. Věděla jsem, že to musí být profi, jinak to nikdo cvičit nebude. Byl to hrozný risk, fakt. Měla jsem trochu obavu a dokonce jsem projekt zatajila i rodičům, aby mi to nezakázali. Ale vyplatilo se to. Pomohli jsme tolika lidem, že se mi o tom ani v nejmenším nezdálo.

Jaké jsou Tvé další,,blogerské ambice”? Chystáš v současné době nějaký nový projekt?

Ha, momentálně píšu knihu o fitness u jednoho velkého nakladatelství. Plánujeme natáčení dalšího, už čtvrtého programu a samozřejmě budu dál psát články, které budou pro lidi užitečné. Nejsem asi ten klasický typ blogera, který by psal hlavně o sobě, chci psát pro lidi, kteří to potřebují a chci jim změnit život k lepšímu. Všichni si to zasloužíme.

A co tvé vlastní tréninky? Jak často a co trénuješ?

Upřímně to nemám nijak nalajnované. Zrovna teď se připravuju na maraton, takže hodně běhám. Cvičím tak 1-2 týdně, ráda se protahuju jógou, občas tančím, hraju tenis a v zimě se ráda projedu na běžkách. Ale není v tom žádná pravidelnost.

Cvičím, když mám čas a náladu - cvičení mi totiž krásně pročistí hlavu, okysličí mozek a většinou mi to po ranním běhu v práci přemýšlí a mám tak nějak lepší náladu.

Míváš někdy úplný rest day? Pokud ano, jakým způsobem nejraději relaxuješ?

Dost často. Protože se ještě starám o e-shop, ráno běhám s balíčky na poštu, pak sedím do šesti v práci a večer jsem někdy tak unavená, že mi přijde kontraproduktivní ještě doma dřít nebo po nocích běhat po venku.

Relaxovat moc neumím, ale ráda si každý den najdu 20 minut na kávu, u které si pročítám Twitter nebo koukám na zprávy.

Jak vypadá tvůj ,,den na talíři”? Hlídáš si nějak jídelníček?

Ne, to vůbec neřeším. Když jsem to řešila, tak jsem se trápila a snažila se pořád něco "dodržovat". Myslím, že každý člověk ví, jaké potraviny jsou zdravé a jaké ne. Víme, jaké množství nám dělá dobře a které už ne.

A stejně tak, jako z jednoho salátu nezhubneme, tak z jednoho burgeru nepřibereme. Jsem odpůrce jakýchkoliv diet nebo neustálého "tak odteď začnu jíst zdravě". Není žádné nezdravé jídlo, je jen nezdravé množství. A pokud se naučíme s tělem pracovat tak, aby mu to bylo akorát, máme vyhráno. A i o tom píšu svůj blog, protože jídlo je spíš o psychice a správném mindsetu než o tom, co máme doma ve spíži.

A na závěr -  jaké vínko bys nám Andy doporučila?

Haha, dobrá perla na závěr. Myslím, že 100 jazýčků, 100 chutí. Já osobně mám ráda velmi trpké a těžké červené víno, ale je to proto, že je můj tatínek odborník a naučil mě ho pít.

Spíš než druh bych doporučila pít obecně vínko střídmě tak, abyste si ho dávali občas a zapíjeli s ním radši úspěchy, než neúspěchy. Já sama si sklenku dám ráda a často, ale spíš než množství si umím vychutnat kvalitu.

Moc děkuju za rozhovor, Terezko, a držím ti palce ve všem, co děláš! :)

TUESDAY TALKS: MARIE DONAJOVÁ

TUESDAY TALKS: MARIE DONAJOVÁ

TUESDAY TALKS: AMANDA SEVILLA

TUESDAY TALKS: AMANDA SEVILLA