Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TUESDAY TALKS: KARO MROZKOVÁ

TUESDAY TALKS: KARO MROZKOVÁ


KARO MROZKOVÁ

  • Česká topmodelka žijící v New Yorku, finalistka národního finále Elite Model Look 2009


3 jídla bez kterých nemůžu žít: avocado toast, sushi, Hu Kitchen raw čokoláda!

Nejoblíbenější aktivita: snowboarding, surf, yoga

Nejraději nosím: svetr a džíny - pohodlné a jednoduché věci

Největší zážitek z modelingu: určitě přehlídky… Chanel, Miu Miu, Lanvin, Carolina Herrera... a  pak focení třeba s Timem Walkerem.

Milá Karo, jsem nadšená, že Tě můžu přivítat v sérii #TuesdayTalks a moc děkuji, že jsi přijala mé pozvání! Mohla by ses nám prosím krátce představit?

Ahoj, jmenuji se Karolina Mrozková a narodila jsem se v Praze, kde jsem taky vyrostla a studovala až do konce střední. Od dětství jsem jezdila na koni, takže jsem ve stájích strávila tak 80% času ve věku od 12 až do 17, tím pádem se mnou moc srandy v té době nebylo.

Teď už 8 let bydlím v New Yorku, kde jsem taky vystudovala 2 roky zpátky business na NYU Stern a pracuju (kromě modelingu) taky v jednom mezinárodním Venture Capital fondu.

Jak dlouho se věnuješ modelingu a co Tě k tomu přivedlo?

Teď už to bude tak 10 let, co dělám modeling. Dostala jsem se k tomu celkem náhodně, když mě na Novém Smíchově našel tým Elite Praha - dělali tam casting na Elite Model Look, kde jsem se nakonec dostala do finále. I když jsem to tehdy nevyhrála, tak jsem s Elite podepsala smlouvu a po dokončení střední jsem se rozhodla, že si na rok odložím studium (v té době už jsem byla přijatá na universitu v New Yorku) a zkusim to… za rok bylo jasné, že z pokusu se rozjela celkem úspěšná kariéra, takže než jsem se dostala na školu (kterou jsem pak dělala zároveň s modelingem), tak uběhly 4 roky.

Byl právě modeling ten důvod, proč ses přestěhovala do New Yorku? A plánuješ se ještě někdy vrátit zpět do Česka?

Ano byl, i když modeling se dá dělat dobře i z Evropy. Nicméně mě se tam od prvního okamžiku hodně líbilo a pořád líbí, takže jsem tam zakotvila. Zároveň jsem v New Yorku chtěla i studovat, což byl další důvod tam zůstat.

Ta druhá otázka je těžká, protože to sama nevím… Prahu miluju a je to pro mě pořád domov, nicméně prvně bych asi musela přemluvit svého amerického přítele, kterému se sice v Praze líbí, ale s češtinou zatím bojuje :)


Předváděla jsi pro spoustu světoznámých značek, byla jsi na obálce mnoha časopisů a také jsi natočila reklamu na minerální vodu Mattoni. Co zatím považuješ za svůj největší modelingový úspěch? 

To je těžké, na každou z těch prací jsem pyšná a ráda na ně vzpomínám. Přehlídky pro mě ale vždy měly speciální kouzlo i když je to hodně práce, fyzická zátěž a adrenalin. Když se ale podíváš zpátky a máš za sebou 60 přehlídek za 4 týdny a spolupráci s designery jako Karl Lagerfeld, Miuccia Prada, Dolce and Gabbana, Raf Simons (tehdy byl návrhář u Jil Sander), Oscar de la Renta, Paul Smith, Ashley a Mary Kate Olsen (vlastní a navrhují The Row), Carolina Herrera, Stella McCartney a desítky dalších, tak je to super pocit.

Mattoni je taky úspěch, a to hlavně pro moji rodinu, protože v Čechách to má velkou tradici a být v řadě za Hanou Soukupovou je hezký:)

A jaké jsou Tvé další modelingové ambice?

Moje ambice teď přesahují dál - chci modeling propojit s businessem a pracuju pro jeden VC fond v New Yorku, kde můžu hodně využít své předešlé zkušenosti z fashion/beauty světa i to, co jsem studovala na NYU. Už jsem tam 2 roky a hodně mě to baví, naplňuje a díky podpoře agentur to jde s modelingem skloubit.

Míváš i Ty někdy dny, kdy si nepřijdeš dost dobrá a srovnáváš se třeba s jinými modelkami? Jak s tím případně bojuješ?

Teď už tolik ne, ale když jsem začínala, tak to bylo těžké se tomu ubránit. Paradoxně modelky mají celkem problém se sebevědomím, a to hlavně proto, že je každý den někdo soudí, odmítá a navíc se pohybují mezi spoustou dalších krásných holek, takže jejich standardy a pohled na svět je celkem pokroucený. 

Jak s tím bojuju? Já věřím, že je to všechno v hlavě - nejlepší je neřešit, co má kdo okolo tebe. S takovým přístupem nemůžeš být nikdy spokojená. Víc radosti mi vždy přineslo se zaměřit na to, co mám a za co jsem vděčná a nebrat tyhle věci jako samozřejmost. Samozřejmě, že mi tento “mindset” nefunguje pořád na 100%, ale minimálně ho mám po ruce, když začnu pochybovat.   

Co ráda děláš ve volném čase? 

Trávím hlavně čas s přítelem… chodíme na procházky, do galerií, sportujeme, vaříme, často cestujeme … rádi chodíme v létě na surf a v zimě jezdíme do hor na snowboard. Hodně běhám, v létě v Central Parku, v zimě v gymu, pak spinning, občas box a hlavně jógu, ta je nejlepší!

Jak vypadá takový tvůj běžný ,,den na talíři”?

Ráno hlavně kafe, mám ráda flat white s oat milk. Pozdě večeříme, takže ráno moc hlad nemám a třeba si dám jen lžičku mandlového másla, ale když hlad je, tak mám ráda avocado toast nebo míchaná vajíčka. 

Odpoledne, když jsem v práci, tak to mám dost jednotvarné - salát, quinoa bowl… 

Večer nemám uplně systém - buď doma vaříme, a to je většinou salát, ryba, veggie tacos. Nebo jíme venku - často sushi. 

Hlídáš si nějakým způsobem svůj jídelníček?

Moc ne - snažím se nepřejídat a kontrolovat, když je v okolí čokoláda (většinou neúspěšně).

Jak často a co cvičíš? Míváš někdy úplný rest day? Pokud ano, jak nejraději relaxuješ?

Snažím se 5-6x týdně aspoň něco (jógu počítám taky). Mám rest day minimálně jeden až dva dny v týdnu - na relax mám nejraději masáže.

A na závěr - kdybys mohla dát někomu, kdo chce začít s modelingem, jen jednu jedinou radu, co by to bylo?

Asi podle povahy toho, komu radím, ale univerzální 3 rady jsou: 1) nebrat to všechno tak vážně 2) hlavně nekašlat na zdraví 3) určitě dodělat minimálně střední školu. Výška se dá vždy začít později, ale střední si dodělávat s odstupem je hodně těžké. 


TUESDAY TALKS: MARKÉTA FRANK

TUESDAY TALKS: MARKÉTA FRANK

TUESDAY TALKS: TEREZA HODANOVÁ

TUESDAY TALKS: TEREZA HODANOVÁ