Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

YOGURT WITH GRANOLA & ALMOND BUTTER

YOGURT WITH GRANOLA & ALMOND BUTTER

Večerní krabičkování, bolavé cvičení, obracení lívanců i focení břišáků v nepřirozeně zkroucené poloze za dobrého nasvícení - já tenhle fitness svět prostě zbožňuju. Přesto by se ale našla jedna věc, která mě na něm vytáčí. Ty nesmyslné mýty, které se zdravým životním stylem nemají nic společného! Nejsem sice žádný odborník, ale troufám si říct, že už jsem za ta léta odhalila nějaké zázračné rady, které jsou ale úplně hloupé. A které jsem dřív následovala také.

Když jsem začínala se zdravým životním stylem, nesnídala jsem nic jiného, než cereálie s jogurtem. No kdo mohl tušit, že ta krabice s velkým nápisem fitness má víc cukru, než celá Milka. Nicméně fitness nebyl jediný nápis, který moje potraviny musely mít - ten další byl light. No jaký jiný, když jsou tuky špatné a akorát se po nich tloustne. Stejně tak, jako po svačinách. Vždyť se přeci musí jíst 3 jídla denně a hlavně nic mezi tím! Achjo, kéž by mi tenkrát někdo řekl, že si můžu upéct svojí zdravou křupavou domácí granolu, že jsou tuky nezbytné pro moje srdce a mozek a že si mezi jídly dokonce můžu dát pořádnou, výživnou svačinu.

Kéž by mi někdo ukázal tenhle recept.

Mojí starou, dobrou granolu už dobře znáte, já si jí totiž oblíbila takovým způsobem, že už si nedělám žádnou jinou. Je krásně křupavá a slaďoučká i přesto, že je na ní potřeba jen trocha javorového sirupu. Sójový jogurt sám o sobě žádný tuk nemá, a tak jsem ho doplnila mandlovým máslem. Mandlové máslo je totiž ideálním zdrojem zdravého tuku a zajistí krémově-hutnou konzistenci, díky které jídlo opravdu zasytí.

A jelikož neznám nic lepšího, než svačit mezi jídly, tady máte recept!

INGREDIENCE:

- hrst domácí granoly

- 1 banán

- 150 g bílého sojového jogurtu

- 1 polévková lžíce goji

- 1 polévková lžíce mandlového másla

Banán si nakrájíme na kostičky a dáme do misky. Přidáme sojový jogurt, granolu, goji, zalijeme mandlovým máslem a můžeme podávat!


Late night meal preparing, painful exercising, pancake flipping, abs shooting in an unnaturally twisted pose with a great lightening - I just love this fitness world. However, there's one thing which actually pisses me off. Those silly myths that has nothing in common with a healthy lifestyle! I'm not a pro by any mean but I can say I already revealed some miraculous advices which in fact are completely dumb. And which I used to follow as well.

When I was starting living healthier I used to eat cereals with yoghurt every day. Who could know that the container with a huge "fitness" label contained more sugar than the whole chocolate bar! However, fitness wasn't the only label my food must have had - the other one was light. It couldn't be anything different when the fat is what makes us fat! As well as the snacking. We must eat 3 meals per day and nothing in between! Oh my, how I wish someone told me that I could make my own delicious healthy granola, that I need fat for a proper heart&brain function and that I can have a delicious filling snack during my meals.

How I wish someone showed me this recipe.

You are already familiar with this granola recipe as I love it so much I don't make anything different. It's nicely crispy and sweet even though it's sweetened only with a bit of the maple syrup. Soy yoghurt doesn't have any fat on its own so I added some almond butter. In fact, almond butter is the ideal source of healthy fat which makes the dish creamy and truly filling.

And as there's nothing better than snacking during main meals, here is the recipe!

INGREDIENTS:

- handful of homemade granola

- 1 banana

- 150 g of plain soy yoghurt

- 1 tablespoon of goji

- 1 tablespoon of almond butter

Cut the banana into cubes and add them into a bowl. Add in the soy yoghurt, granola, goji, drizzle with almond butter and serve!

COMPLETE COOKIE

COMPLETE COOKIE

BOUNTY PROTEIN BARS

BOUNTY PROTEIN BARS