Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

PEANUT BUTTER & BANANA ROLLS

PEANUT BUTTER & BANANA ROLLS

Můžete mi někdo vysvětlit, proč na mě dneska mával z výlohy Santa? Vždyť když jsem byla v nákupním centru naposled, svítily na mě tak akorát růžoví nafukovací plameňáci. No jo, oni jsou vlastně skoro za dva měsíce Vánoce, a tak se asi není čemu divit - kromě toho, že jsem si pořád ještě nerozbalila kosmetiku, kterou jsem dostala k těm minulým.

Přesně si pamatuji ten moment, když jsem si někdy v 10 letech poprvé nanesla bezbarvý lesk na rty. Najednou jsem si připadala tak dospěle, že jsem ještě ten den utíkala do drogerie pro tmavě černou řasenku, svítivě růžové oční stíny a levný oranžový make-up. Ale co, sice jsem pár let vypadala jako paštika s monoklem a přes nánosy řasenky jsem skoro neviděla, ale aspoň jsem se tím něco naučila - v jednoduchosti je krása. A právě to je ten důvod, proč na ostatních blogách najdete recepty na čtyřpatrové dorty s výtažkem z jednorožce, zatímco já vám sem jdu opět nahrát tak akorát recept na banán zabalený v tortille.

IMG_2859.JPG

Jenže přestože vyžaduje tenhle recept jen pár ingrediencí, makronutrienty obsahuje všechny - bílkoviny, sacharidy i zdravé tuky. A možná je až trapně jednoduchý, ale také je až moc dobrý na to, abych se s vámi o něj nepodělila. Kombinace sladkého banánu a krémově jemného arašídového másla je boží sama o sobě, ale s křupavými kakaovými boby a tortillou je to nezapomenutelný foodporn, který musíte vyzkoušet co nejdřív.

IMG_2857.JPG

A tak to radši krásně a jednoduše zakončím receptem!

INGREDIENCE:

 • 1 tortilla
 • 1 banán
 • 1 polévková lžíce arašídového másla
 • 1 polévková lžíce kakaových bobů
 • 1 polévková lžíce strouhaného kokosu

Poleva:

 • 1 polévková lžíce karobu
 • 1 čajová lžička javorového sirupu (nemusí být)
 • 3 polévkové lžíce vody

Nejdříve si připravíme čokoládovou polevu - všechny ingredience dáme do hrnku a promícháme do požadované konzistence.

Tortillu potřeme arašídovým máslem a posypeme kakaovými boby + strouhaným kokosem. Do první třetiny dáme celý banán, přes který přehrneme okraj tortilly a zabalíme. Wrap opatrně rozkrájíme na malé rolky, zalijeme čokoládovou polevou a můžeme podávat!


Can anyone please explain why the Santa Claus was waving at me in the shop today? Actually the last time I was in the shopping centre there were just those weird pink inflatable flamingos. Well, I know, Christmas is here in almost two months so there's nothing to be surprised about - except the fact I still haven't unpacked the stuff I got for the previous ones.

I remember the day I put my first lipbalm on like it was yesterday - I was about 10 years old and I was feeling so cool that I run to the closest drugstore to buy pitch-black mascara, bright pink eye shadows and unnaturally looking orange make-up. Whatever, I was looking like a pate with monocles for a while, but at least I learned one important thing - there's beauty in simplicity. And that's exactly the reason why you can find four layered cakes with the unicorn extract on the other blogs while I'm now going to upload the recipe for a banana wrap.

IMG_2859.JPG

However, even though this recipe requires just few ingredients it has all the macronutrients - protein, carbs and even healthy fats. And it might be awkwardly easy to make but it's also too delicious not to share. The combination of the sweet banana and creamy smooth peanut butter is perfect on its own but along with the crispy cacao nibs and the tortilla wrap it's an unforgettable foodporn you have to try as soon as possible.

IMG_2857.JPG

So let me beautifully and simply end with the recipe!

INGREDIENTS:

 • 1 tortilla wrap
 • 1 banana
 • 1 tablespoon of peanut butter
 • 1 tablespoon of cacao nibs
 • 1 tablespoon of shredded coconut

For the sauce:

 • 1 tablespoon of carob powder
 • 1 teaspoon of maple syrup (optional)
 • 3 tablespoons of water

Start by making the chocolate sauce - add all the ingredients into a mug and whisk them until you reach required consistency. Spread the peanut butter all over the tortilla and sprinkle with some cacao nibs + shredded coconut. Place whole banana into the first third of the tortilla and roll it into a wrap. Carefully slice the wrap into small rolls, drizzle them with the chocolate sauce and serve!

PROTEIN BROWNIES

PROTEIN BROWNIES

CHICKPEA VANILLA PROTEIN BARS

CHICKPEA VANILLA PROTEIN BARS