Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

PB&J PROTEIN BITES

PB&J PROTEIN BITES

Možná se vám to bude zdát bláznivé, ale já prostě věřím, že se nic v životě neděje bezdůvodně. Vlastně si myslím, že všechno má nějakou příčinu, že si ze všeho máme něco odnést a že nad námi opravdu existuje vyšší síla, která do našich životů zasahuje proto, abychom jednali správným způsobem.

Nechci o tom mluvit pořád dokola, ale potvrdila jsem si to hlavně tou svojí slavnou příhodou s nohama. Mohla jsem přeci dostat rýmu, ale s tou bych šla určitě cvičit, abych jí vypotila. Mohlo mě přeci bolet rameno, ale s tím bych se určitě vydala běhat, abych si od bolesti pročistila hlavu. Za to s nateklými koleny a kotníky jsem neměla jinou možnost, než svůj extrémně aktivní životní styl proložit odpočinkem. Doteď nikdo neví, proč se to stalo, a tak to beru jako jasné znamení, že bych měla zvolnit. Nicméně, kdybych si toho znamení všimla dřív, mohlo být všechno jinak. Proto si na ně teď dávám obzvlášť pozor - a není náhodou jedna opuštěná sklenice mého oblíbeného džemu znamení, že mám udělat zdravé PB&J proteinové kuličky?

IMG_4754.JPG

Už jste si určitě všimli, že proteinové kuličky dělám pěkně často a možná se divíte, proč radši nevymyslím nějaký pořádný recept. Prozradím vám tedy své tajemství - i když je jejich příprava extrémně rychlá a jednoduchá, chutnají tak božsky, že už nikdy nebude chtít udělat nic jiného. A když jo, budou to arašídové kuličky plněné malinovým džemem! No jen si to představte - rozkousnete sladkou arašídovou kuličku a na jazyku se vám rozplyne lahodný malinový džem.

Sbíhají se vám sliny?

IMG_4753.JPG

To je jasné znamení, že musíte vyzkoušet tenhle recept!

INGREDIENCE:

 • 1 hrnek mandlí
 • 1/2 hrnku arašídů
 • 1 hrnek medjool datlí
 • 1 odměrka vanilkového proteinu
 • 2 polévkové lžíce PB2
 • 1 čajová lžička skořice
 • + oblíbený džem

Nejdříve dáme mandle a arašídy do mixéru a rozmixujeme na mouku. Poté přidáme všechny zbylé ingredience a mixujeme, dokud nevznikne lepkavá směs.

Ze vzniklé směsi vytvoříme malé placky, které naplníme přibližně čajovou lžičkou oblíbeného džemu a zabalíme do tvaru kuličky.

Nakonec dáme kuličky na hodinu do mrazáku a poté můžeme podávat.


You might think I’m crazy but I am sure that nothing happens without the meaning. Actually I think that everything happens for a reason and that there’s something above us which influences our lives so we can make the right decisions.

I don’t want to talk about it all over again but I realized what mentioned above after that accident with my legs. I could be sick, but I would definitely go to the gym in order to heal it. I could have pain in my arm but I would definitely go for a run in order to have different thoughts. But when I had both swollen knees and ankles I had no other option than to incorporate more rest into my extremely active lifestyle. No one knows why it happened until now so I think it was a sign I need to slow down. But if I knew it earlier, everything could be different. Because of that I’m now paying more attention to all those signs - and one lonely jar of my favourite jam is such a strong sign I have to make PB&J protein bites, isn’t it?

IMG_4754.JPG

You may have noticed I’m making protein balls pretty often and you’re probably wondering why. So let me tell you the secret - even though the preparation is extremely quick and easy, the bites taste so heavenly you will never want to make anything different. And if you will, then it would be these peanut butter protein bites filled with raspberry jam! Just imagine guys - you take a bite of the sweetest peanut butter ball and delicious raspberry jam melts right on your tongue.

It sounds mouth-watering, doesn’t it?

IMG_4753.JPG

Well, I guess that it’s the sign you have to try this recipe!

INGREDIENTS:

 • 1 cup of almonds
 • 1/2 cup of peanuts
 • 1 cup of medjool dates
 • 1 scoop of vanilla protein powder
 • 2 tablespoons of PB2
 • 1 teaspoon of cinnamon
 • + favourite jam

Firstly add the almonds and the peanuts into a blender and blend until flour forms. Then add in all the remaining ingredients and blend until you reach sticky dough.

Roll the dough into small flat pieces and fill them with about one teaspoon of your favourite jam. Next shape these bites into balls.

Finally place the balls into the freezer for one hour and serve!

CINNAMON BUN PROTEIN BARS

CINNAMON BUN PROTEIN BARS

PRIBINÁČEK

PRIBINÁČEK