Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MONTE

MONTE

Možná tví přátelé už dokončili vysokou, ale Ty jsi s ní ještě ani nezačal. Možná už mají vlastní byt, ale Ty nemáš ani uklizený pokoj. Možná už mají děti, ale Ty jsi ještě ani nepotkal toho pravého partnera. Možná se Ti zdá, že nestíháš a možná jsi zoufalý, že jsi pozadu. Nejsi pozadu. Neexistuje totiž žádný univerzální harmonogram, podle kterého se musíš řídit. Vše je jen uměle vytvořené. 7 miliard lidí přeci nemůže dělat vše ve stejném pořadí. Co je moc brzy? Co je moc pozdě? V porovnání s čím? Neobviňuj se za to, v jaké životní fázi se zrovna teď nacházíš. Máš svůj vlastní harmonogram a dle něj jsi přesně tam, kde máš být.

Proto se přestaň obávat, že Tě ostatní nepochopí a radši se zaměř na to, abys pochopil sám sebe. Zaměř se na to, co Tě dělá šťastným a co Tvé vlastní duši přináší klid. Vždyť Ty jsi tím nejdůležitějším člověkem, co máš, a proto začni milovat své chyby, odlišnosti, slabosti i všechno ostatní. Uvidíš, že Tě život najednou začne naplňovat mnohem víc, když budeš sám sebou - a když si i ve dvaceti jedna letech připravíš Monte!

public.jpeg

Lidičky, i kdybych teď umřela na předávkování arašídovým máslem, tak můžu říct, že měl můj život smysl. Sice jsem ještě nedostudovala, nemám vlastní byt a pravou lásku jsem také poznala tak akorát při pohledu na zralé avokádo, ale podařilo se mi vymyslet recept, po kterém vaše vnitřní dítě tajně touží! I já jsem totiž dřív měla Monte moc ráda, jenže bohužel je plné přidaného cukru, tuku a hlavně není veganské. Proto jsem se rozhodla, že zkusím jeho chuť napodobit a vznikl recept, na který je potřeba jen 5 ingrediencí, a přitom se chuťově nedá poznat rozdíl od klasického, neodolatelně čokoládového Monte.

public.jpeg

Chceš znát ten tajemný recept? Vidíš, jsi přesně tam, kde máš být!

INGREDIENCE:

Tofu nadrobíme na malé kousky a dáme ho do mixéru. Přidáme všechny zbylé ingredience a rozmixujeme do krémové konzistence. Poté dozdobíme a můžeme podávat!


Maybe your friends already finished the University but you haven’t even started yet. Maybe they have their own flat but you are unable to even clean your room. Maybe they have kids already but you haven’t even met the right person. Maybe you feel like you’re left behind and that you are late. You’re not late. There’s no timetable that we all must follow. It’s made up. 7 billion people can’t do everything in the same order. What’s early? What’s late? Compared to who? Don’t beat yourself up for where you are. It’s your schedule and you are exactly where you need to be.

So stop worrying about other people understanding you and get in touch with yourself instead. Focus on what makes you happy, what makes your soul feel at peace. You are your biggest commitment so start loving your flaws, your awkwardness, your weirdness, your everything. You’ll see that life becomes much more fulfilling when you are just simply yourself - and when you make yourself a Monte even though you’re 21!

public.jpeg

Guys, even if I died today because of the peanut butter overdose, I could say my life was successful. I haven’t finished college yet, I don’t have my own flat and the only love I’ve met so far was a perfectly ripe avocado, but I managed to create the recipe your inner child secretly wishes for! I used to love Monte as well but unfortunately, it’s full of added sugar, fat and most importantly, it’s not vegan. So I tried to create a similar taste and I came up with a recipe which requires only 5 ingredients but you won’t spot any difference compared to the classical heavenly chocolaty Monte.

public.jpeg

Would you like to know that secret recipe? You are exactly where you need to be!

INGREDIENTS:

  • 200 g of silken tofu

  • 1 teaspoon of hazelnut butter

  • 1/3 cup of coconut milk

  • 1/3 cup of raw cacao powder

  • 1/2 of frozen banana

Crumble the tofu and add it into a blender. Then add in all the remaining ingredients and blend everything until creamy. Finally add your toppings and serve!

APPLE NACHOS

APPLE NACHOS

SWEET POTATO CHIPS

SWEET POTATO CHIPS