Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

FLAPJACKS

FLAPJACKS

Víte, co je nejkrásnější pocit na světě? Být sám na sebe pyšný. Podívat se do zrcadla a uvědomit si, že to, co jste právě dokázali, byste ještě před pár lety nezvládli. No jo, také bych někdy tenhle pocit ráda zažila. Jen já se od té školky vlastně vůbec nezměnila.

IMG_3569.JPG

I když na školku nemám moc vzpomínek, těch pár opravdu stojí za to - třeba jsem každé ráno plakala, že tam nechci jít, a tak jsem radši dál sledovala Jů a Hele. Když jsem ale jednou za čas byla donucená jít, rukou jsem se držela dveří šatny, zatímco za druhou mě rvala paní učitelka dovnitř. Přesto ale vždycky byla jedna věc, která mě svedla a kvůli které jsem se pustila - nepřekonatelné svačinky od paní kuchařky Marušky. No, na vysokou jsem se sice těšila tak moc, že jsem chodila do nepovinné letní školy a pomalu tahám profesory do učeben já, ale vždycky je tu jedna věc, která mě svede a já spěchám domů - domácí flapjacky.

IMG_3570.JPG

Na proteinové tyčinky už mám spoustu osvědčených receptů, ale dobré ovesné tyčinky se mi dlouho nedařily vymyslet - a tak jsem jednou prostě smíchala pár základních ingrediencí.

IMG_3571.JPG

Sice jsem použila jen to, co mám ráda, ale recept byl tak jednoduchý, že jsem opravdu nečekala žádný zázrak - nečekala jsem, že vzniknou zdravé výživné tyčinky, které jsou perfektně propečené na povrchu a tak sladce jemné uvnitř, že se vám při každém soustu rozpouští štěstí přímo v puse.

IMG_3573.JPG

A jelikož je to možná ještě lepší pocit, tady máte recept!

INGREDIENCE:

  • 1 1/2 hrnku ovesných vloček
  • 1 zralý banán
  • 3 polévkové lžíce arašídového másla
  • 3 polévkové lžíce javorového sirupu
  • 2 polévkové lžíce kokosového oleje

Nejdříve si předehřejeme troubu na 200°C.

Ovesné vločky nasypeme do velké mísy a odložíme stranou.

Do hrnce dáme arašídové máslo, javorový sirup a kokosový olej, promícháme a vše necháme spojit na mírném plamenu.

Spojené tekuté ingredience důkladně vmícháme do vloček, přidáme rozmačkaný banán a vzniklou směs rovnoměrně rozprostřeme do zapékací formy vyložené pečícím papírem. Směs necháme péct cca 20 min.

Poté ji necháme vychladnout, rozkrájíme na tyčinky, a buď můžeme rovnou podávat, nebo skladujeme až dva týdny ve vzduchotěsné nádobě.


What's the best feeling in life? Being proud of yourself. Looking into the mirror and realizing that you've done something you wouldn't be able to do before. Oh my, how much I'd love to feel it one day as well. In fact, I haven't changed since the kindergarten much.

IMG_3569.JPG

Even though I don't have many kindergarten memories, the ones I have are truly epic - for example I cried every morning that I didn't even want to go there. Then when I was forced to go, our teacher literally had to pull me inside with a great strength. However, there was actually one thing why I always gave up - those incredible snacks from our cook. Now I was looking forward to Uni so much that I was attending voluntary summer school and I'm almost the one who's pulling teachers inside the class. However, there is one thing why I always give up - the homemade flapjack bars.

IMG_3570.JPG

I've got so many proven protein bars recipes but I wasn't able to create tasty oat bars for so long - until once I combined just few basic ingredients.

IMG_3571.JPG

Even though I used only my favourite ones the recipe was so easy that I didn't expect any miracle - I didn't expect that I'd create bars which are crispy on top and so smooth inside that the joy is melting straight in your mouth.

IMG_3573.JPG

And as it's probably even better feeling, here is the recipe!

INGREDIENTS:

  • 1 1/2 cup of oats
  • 1 ripe banana
  • 3 tablespoons of peanut butter
  • 3 tablespoons of maple syrup
  • 2 tablespoons of coconut oil

Start by pre-heating the oven to 200°C.

Add the oats into a large bowl and set aside.

Add the peanut butter, the maple syrup and the coconut oil into a saucepan and allow it to heat. Once it's all nicely combined pour this mixture into the oats, add in the mashed banana and give it a good stir. Spread this mixture evenly into a baking tin and let it bake for around 20 minutes.

Then let the mixture completely cool down, slice it into bars and serve or store in an air-tight container up to two weeks.

PROTEIN BROWNIES

PROTEIN BROWNIES

PEANUT BUTTER & BANANA ROLLS

PEANUT BUTTER & BANANA ROLLS