Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

CINNAMON BUN PROTEIN BARS

CINNAMON BUN PROTEIN BARS

Moje oficiálně první zkouškové mě čeká už za pár dní a musím říct, že začínám být lehce nervózní. Přeci jen ty zkoušky na vysoké nejsou to samé jako testy na střední. Když se nepovedly testy na střední, bylo to sice nepříjemné, ale daly se kdykoliv opravit. To na vysoké rozhoduje každá zkouška o tom, jestli pokračujete dál nebo končíte. Proto mám alespoň jednu jistotu, o kterou se budu moct opřít, když vysoká nevyjde - můžu natočit film “Podivuhodný případ Terezy Šlancarové”.

IMG_6204.JPG

Sice bych s ohledem na svůj osobní život byla pravděpodobně jediný herec a vlastně bych ani nemusela nic hrát, ale přesto si myslím, že by ten film byl celovečerní trhák. No jen řekněte, vy jste snad někdy viděli 19 letého člověka, který by vypadal na 12, ale mentálně by byl daleko starší? Já také ne, a to, že jsem devadesátiletá stařenka uvězněná v těle devatenáctileté slečny, jsem si uvědomila ve chvíli, kdy jsem měla volný byt a místo uspořádání party jsem si navlékla teplé ponožky a pustila se do přípravy skořicových proteinových tyčinek.

IMG_6201.JPG

Na blogu už je spousta receptů na proteinové tyčinky a vím, že to říkám skoro u každého, ale tyhle skořicové proteinové tyčinky jsou opravdu nejlepší, co jsem zatím stvořila. Jejich příprava zabere chvíli a všechnu práci za vás udělá mixér a mrazák. Je na ně potřeba jen pár ingrediencí a díky kombinaci skořice, datlí a pekanových ořechů chutnají jako slaďoučký karamel s naprosto božskou, teplou vůní.

IMG_6202.JPG

A nebyla bych přeci správná babička, kdybych svůj tajný recept nepředala svým nejbližším!

INGREDIENCE:

  • 1 hrnek ovesné mouky
  • 1 hrnek medjool datlí
  • 1/2 hrnku pekanových ořechů
  • 1 odměrka vanilkového proteinu
  • 1 polévková lžíce skořice

Pekanové ořechy dáme do mixéru a rozmixujeme na mouku. Poté přidáme zbývající ingredience a mixujeme, dokud se vše nespojí.

Vzniklou směs rovnoměrně rozprostřeme do formy vyložené pečícím papírem a dáme ztuhnout do mrazáku na 30 min.

Poté jen rozkrájíme na tyčinky a můžeme podávat!


I’m having my very first Uni exams in few days and honestly, I’m kind of nervous. In fact, these Uni exams are a bit different than those I was used to on high school. It wasn’t good when you failed at the test but at least you could always correct the result. While on the Uni your result means either that you continue or that you are dropped out. Because of that I’ve got one thing which surely saves me if I’ll failed at the exams - I could make a film “The Curious Case of Tereza Slancarova”.

IMG_6204.JPG

Even though I’d probably be a single actor considering my personal life and I actually wouldn’t have to act at all, I’m pretty sure it would be a blockbuster. Honestly, have you ever seen a 19 year old girl who’s looking like 12 year old but mentally is much older? Me neither and I realized that I’m an old woman stuck in the body of a young girl when I was home alone and instead of having a party I put on warm socks and started making cinnamon protein bars.

IMG_6201.JPG

There’re already many homemade protein bar recipes on the blog and I know I’m saying it always but guys, these cinnamon protein bars are the best thing I’ve ever made. Their preparation is truly quick and the blender & the freezer do the job for you. They require few ingredients and the combination of cinnamon, dates and pecans create a supersweet caramel taste with a heavenly warm smell.

IMG_6202.JPG

And I wouldn’t be a proper granny if I hadn’t share the recipe with my loved ones!

INGREDIENTS:

  • 1 cup of oat flour
  • 1 cup of medjool dates
  • 1/2 cup of pecans
  • 1 scoop of vanilla protein powder
  • 1 tablespoon of cinnamon

Add the pecans into a blender and blend until flour forms. Next add in all the remaining ingredients and blend until sticky dough forms.

Spread this dough evenly into a baking tin and place it into the freezer for 30 minutes to set.

Then just slice it into bars and serve!

ALMOND CHOC CHIP COOKIES

ALMOND CHOC CHIP COOKIES

PRIBINÁČEK

PRIBINÁČEK