Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

CARAMEL CHOCOLATE PROTEIN BARS

CARAMEL CHOCOLATE PROTEIN BARS

Jestli sledujete moje Instastories, tak vám nemohlo uniknout, že opravdu miluji citáty. Někdy si vymýšlím svoje vlastní, jindy je hledám na různých stránkách, ale vždycky v nich nacházím spoustu pravdy. Přesto se ale najdou takové, které se dají pochopit jedině tehdy, prožije-li je člověk na vlastní kůži - třeba takový ,,Nevíš, co máš, dokud to neztratíš".

IMG_2130.JPG

Totiž když jsem se nedávno snažila s baterkou zjistit, co vlastně snídám, uvědomila jsem si, jak automaticky jsem přes léto brala fakt, že mě budí sluneční paprsky. Nebo když jsem před pár dny kulhala k doktorovi s kotníkem, uvědomila jsem si, jaké mám štěstí, že můžu za normálních okolností běhat. Nebo když jsem dojedla poslední kousek domácí čokoládovo-karamelové proteinové tyčinky, uvědomila jsem si, jak dokonalou chuť jsem před chvílí měla na jazyku.

IMG_2131.JPG

Domácí proteinové tyčinky mají několik výhod - jsou levnější, zdravější a hlavně si jich můžete udělat, kolik chcete. Avšak dejte na moje rady a udělejte si jich co nejvíc - kombinace ořechů, kakaa, datlí a prášku maca totiž vytvoří tak dokonalou čokoládovo-karamelovou příchuť, že to u jedné tyčinky opravdu nezůstane.

IMG_2133.JPG

Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti, mě z tyčinek zbyly tak akorát vzpomínky a recept - a jelikož vzpomínky už jsem vám popsala, tady máte recept!

INGREDIENCE:

 • 1 hrnek mandlí
 • 1/2 hrnku pekanových ořechů
 • 1 hrnek datlí
 • 1 odměrka čokoládového proteinu
 • 1 vrchovatá polévková lžíce raw kakaového prášku
 • 1 polévková lžíce maca

Ořechy dáme do mixéru a rozmixujeme na mouku.

Přidáme všechny zbylé ingredience a mixujeme, dokud nevznikne lepkavá směs.

Směr rovnoměrně rozprostřeme do zapékací formy vyložené pečícím papírem a dáme na 2 hod ztuhnout do mrazáku.

Poté vyndáme, rozkrájíme na tyčinky a můžeme podávat!


If you're watching my Instastories then you couldn't miss out that I love quotes. Sometimes I create by ones, sometimes I search them on the internet but I always find them very truthful. However, there are quotes you understand only if you experience them - like "You don't know what you've got until it's gone".

IMG_2130.JPG

Actually when I recently had to use the torch to find out what I was having for breakfast I realized how automatically I took the fact I was being woken up by the sun breams during the summer. Or few days back when I had pain in my ankle I realized how lucky I am that I'm normally able to run. Or when I finished the very last bite of my homemade chocolate-caramel protein bar I realized how delicious taste I had in my mouth only a few seconds ago.

IMG_2131.JPG

Homemade protein bars have tons of advantages - they are cheaper, healthier and you can make how many bars you'd like. However, take my advice and make a lot of them - the combination of nuts, cacao, dates and maca powder creates such a delicious chocolate-caramel flavour that you won't end up eating just one bar.

IMG_2133.JPG

Trust me, I'm talking from my personal experience, all I have left from the bars are the memories and the recipe - and as I already talked a lot about my memories, here is the recipe!

INGREDIENTS:

 • 1 cup ofalmonds
 • 1/2 cup of pecans
 • 1 cup ofdates
 • 1 scoop of chocolate protein powder
 • 1 heaped tablespoon of raw cacao powder
 • 1 tablespoon of maca powder 

Add the nuts into a blender and blend until flour forms.

Next add in all the remaining ingredients and blend until sticky.

Spread this mixture evenly into a baking tin and place it into the freezer for 2 hours to set.

Then remove, slice it into bars and serve!

PRIBINÁČEK

PRIBINÁČEK

PROTEIN BROWNIES

PROTEIN BROWNIES