Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

BAREBELLS PROTEIN BARS

BAREBELLS PROTEIN BARS

Stalo se vám někdy, že jste si opravdu dlouho přáli nějaký dárek? Že jste nemysleli na nic jiného, pořádně jste ani nespali a i během dne jste o něm snili. Potom jste ho konečně dostali a po pár dnech jste zjistili...že vlastně vůbec není tak báječný, jak jste si vysnili. Že vám ve skutečnosti naopak tak akorát přidělává problémy a nejradši byste ho zase zabalili a s díky vrátili zpátky. Tak přesně takový dárek jsem před pár lety dostala i já- jmenoval se dospělost.

Dospělost si můžete představit asi tak, jako když jste v dětství s kamarády skákali na trampolíně a spadli jste. Snažili jste se postavit, ale nešlo to, jelikož všichni ostatní skákali dál a vy jste lítali ze strany na stranu. V dospěláckém světě je to dost podobné. Zkoušky, práce, cvičení, uklízení...lítáme od jednoho k druhému a v tom všem zmatku zapomínáme na to nejdůležitější.

Připravit si pořádnou svačinu!

IMG_9475.JPG

Jasně - každé lidské tělo je jiné a někomu mohou vyhovovat jen 3 velká jídla denně. Já ale na svoje milované svačinky nedám dopustit! Nikdy přeci nevíte, co se vám během dne přihodí a kam budete muset letět. A napadá vás lepší posilnění, než domácí proteinové tyčinky? Já jsem se tentokrát nechala inspirovat tyčinkami Barebells, které byly moje nejoblíbenější v době, kdy jsem ještě nebyla vegan. Povedlo se mi vymyslet úplně stejně karamelový základ, který se rozplývá na jazyku a který je obalený v lahodné čokoládě s křupínky - a to je recept navíc rychlý, jednoduchý a vyžaduje jen 5 ingrediencí!

IMG_9476.JPG

Už jste někdy dostali dárek, který byste nejradši hned rozbalili a s díky snědli na posezení? Ne? Tak tady máte recept!

INGREDIENCE:

Kokosovou mouku dáme do mixéru, přidáme datle & čokoládový protein a vše rozmixujeme do lepkavé směsi (případně dolijeme trochou vody).

Ze vzniklé směsy vytvoříme tyčinky, které dáme na 20 min ztuhnout do mrazáku.

Mezitím si na mírném plamenu rozpustíme čokoládu a vmícháme do ní drcené mandle.

Tyčinky vyndáme z mrazáku, zalijeme je čokoládou a vrátíme je zpět na 30 min. Poté můžeme podávat!


Have you ever wished so bad to get some present? So bad that you didn’t think about anything else, you barely slept and you dreamt about it even during a day? But then you received it and after few days you realized...that it’s not as great as you thought. That it’s causing you problems instead and you’d rather return it back. Well, few years ago I got that present as well. It was called the adulthood.

Adulthood is like falling on the trampoline while everyone else keep on jumping. You try to stand up but you can’t because you are flying from one side to another. In the adult world, it’s pretty similar. Exams, work, exercise, cleaning...we are flying from one problem to another and we forget about the most important thing.

To make a filling snack!

IMG_9475.JPG

Of course - we are all different and someone can thrive on a three large meals per day. However, I love snacking! You never know where you’ll have to fly and there’s no better treat than homemade protein bars. This time I got inspired by Barebells protein bars which were my favourite in the time when I wasn’t vegan. I managed to create similarly tasting caramel base coated in crispy chocolate - and in fact, the recipe is also quick, easy and requires only 5 ingredients!

IMG_9476.JPG

Have you ever got a present you’d devour in one sitting? Nah? So here is the recipe!

INGREDIENTS:

  • 1 cup of dates

  • 3/4 cup of coconut flour

  • 1 scoop of chocolate protein powder

  • 100 g of dark chocolate

  • 1/2 cup of chopped almonds

Add the coconut flour into a blender along with dates & chocolate protein powder and blend everything until sticky (pour in more water if needed).

Shape bars from that mixture and place them into the freezer for 20 minutes to set.

Meanwhile melt the chocolate and stir in chopped almonds.

Remove the bars from the freezer, pour all over the chocolate mixture and place the bats back for 30 minutes. Then they are ready to serve!

HOMEMADE CASHEW YOGHURT

HOMEMADE CASHEW YOGHURT

BANANA SPLIT

BANANA SPLIT