Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TUNA STUFFED SWEET POTATO

TUNA STUFFED SWEET POTATO

Nejsem moc dobrá ve vyjadřování svých pocitů, ale teď je dokážu jednoduše shrnout jedním slovem - úleva. Konečně je to oficiální a já to můžu s klidem říct nahlas.

JDU NA VYSOKOU!

Pochopitelně mám radost, že jsem přijatá na vysokou, a to ještě na takovou, jako je univerzita Karlova, ale upřímně se mi spíš ulevilo, že je celý tenhle bláznivý rok za mnou. Ještě minulé léto jsem si byla naprosto jistá, že chci jít na lékařskou Fakultu UK. Když jsem ale v září nastoupila do školy, najednou jsem zjistila, že mě daleko víc baví psychologie. A tak jsem si nadšeně začala hledat bydlení v Olomouci, protože jsem přesně věděla, že chci studovat právě tam. Jen o pár dní později se ale slova mého vyhledávače změnila na "studentská půjčka" - vždyť byl přeci vždycky můj sen studovat výživu v Anglii! A tak jsem svá rozhodnutí pořád měnila a měnila, až jsem nakonec den před termínem odeslání přihlášek brečela do polštáře, že nechci nikam. Řeknu vám, byla to šílenost a opravdu bych nikomu nepřála ji zažít.

Za to ale o tuhle šílenost, o tu se s vámi podělím ráda.

Jak už jste si mohli všimnout, miluju Asijskou kuchyni. A batáty. Tahle kombinace se k sobě sice moc nehodí, ale vybrat si jen jedno z toho je pro mě ještě těžší, než si vybrat vysokou - a tak jsem to jednoduše smíchala dohromady! Batátu jsem nijak neupravovala, jen jsem ji rozpekla v troubě a dala tak vyniknout dokonalé chuti křupavé slupky a sladkého vnitřku. Naplnila jsem ji svým starým známým tuňákovým salátem, do kterého jsem ale ještě navíc přidala nori řasu. A i když to zní šíleně, právě tahle asijská řasa salátu dodala opravdovou rybí chuť a jídlo tak dotáhla k dokonalosti.

Proto tady máte recept - a věřte mi, že nad jeho vyzkoušením nemusíte dlouze přemýšlet.

INGREDIENCE:

 • 1 střední batáta
 • Hrst koriandru

"Tuňákový" salát:

 • 1/2 konzervy cizrny
 • 1/2 nori řasy
 • 150 g sojového jogurtu
 • 1 mrkev
 • 1 polévková lžíce tahini
 • Šťáva z 1/2 limetky

Batátu propícháme vidličkou po celé délce a pečeme v troubě do změknutí, cca 45 min na 180°C.

Mezitím si připravíme tuňákový salát - cizrnu rozmačkáme vidličkou, mrkev nastrouháme a nakrájíme řasu. Přidáme všechny zbylé ingredience a důkladně promícháme.

Batátu vyndáme z trouby, rozřízneme na polovinu a naplníme směsí. Na závěr posypeme čerstvým koriandrem a můžeme podávat!


I'm not very good at expressing my feelings but now I need just one word to describe them all - relief. It's finally official and I can share it with you.

I'M GOING TO THE UNIVERSITY!

Of course I'm happy to be accepted on the university but honestly, I'm even more relieved that this crazy year is finally over. Last summer I was absolutely convinced I wanted to study medicine in Prague. However, at the beginning of September I realized I'm much more into psychology. So I started searching dorms in Olomouc as I was absolutely sure I wanted to study there. Actually, only few days after, the words in my browser turned into "student's loan" - it was always my dream to study nutrition in England! So basically I was changing my decisions again and again until I cried I didn't want to go anywhere. Trust me, it was crazy and I hope none of you would go through such a thing.

But this crazy thing guys, this is something I have to share with you.

As you may have noticed, I love Asian cuisine. And sweet potatoes. It doesn't go together much but to choose just one of them is even harder than to choose the university - so I really combined them together! I simply baked the sweet potato which boosted its deliciously sweet taste. For the filling I made my traditional tuna salad but this time I added the nori seaweed. Even though it might sound like a crazy idea this Asian seaweed was what added an incredibly real fishy taste and made the dish perfect.

So here is the recipe - trust me, you don't have to think twice about trying it.

INGREDIENTS:

 • 1 medium sweet potato
 • Handul of cilantro

"Tuna" salad:

 • 1/2 can of chickpeas
 • 1/2 of nori seaweed
 • 150 g of soy yoghurt
 • 1 carrot
 • 1 tablespoon of tahini
 • Juice of 1/2 a lime

Prick the sweet potato using a fork and let it bake in the oven until tender, for about 45 minutes on 180°C.

Meanwhile make the tuna salad - mash the chickpeas using a fork, finely slice the carrot and chop the nori. Stir in the remaining ingredients and mix it all properly.

Remove the sweet potato from the oven, slice it into halves and fill it with the salad. Finally sprinkle all over some coriander and serve!

POTACHOS

POTACHOS

BEETROOT BUCKWHEAT SALAD

BEETROOT BUCKWHEAT SALAD