Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

BEAN VEGGIE STIR-FRY & QUINOA

BEAN VEGGIE STIR-FRY & QUINOA

Mohla bych si užívat poslední chvilky prázdnin, ale to bych přeci nebyla já, kdybych se nepustila do bakalářského překladu. Jedná se o povinný úkol, přičemž musím přeložit 100 stran anglické odborné knížky do češtiny - a já jsem za těch 14 dní zvládla krásných deset. Já vím, není to zrovna obdivuhodný výkon, ale vždyť i tvůrcům filmu Úžasňákovi trvalo několik let natočit jeho pokračování! Mimochodem, už jste ho viděli? V dětství to byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů a vždycky jsem přemýšlela, jakou superschopnost bych chtěla mít.

Teď už to ale vím moc dobře - schopnost cestovat v čase.

Věřím, že všechno v životě má svůj smysl -  totiž to dobré v nás možná zanechá krásné vzpomínky, ale to špatné nám dá zkušenost. Ničeho nelituji, avšak přesto je pár věcí, které už bych dnes udělala jinak. Superschopnost cestovat v čase sice nemám, ale mám jednu supermožnost - každé ráno vstát a začít znovu. A věřte mi, že se teď opravdu snažím překonávat své hranice, vystupovat ze své pohodlné zóny a dělat mé neoblíbené změny.

Vždyť jsem dokonce vyměnila bílou quinoa za trojbarevnou!

IMG_7649.JPG

Pravděpodobně už jste si všimli, že quinou jím skoro každý den - dá se lehce sbalit do krabičky a chutná skvěle i za studena. Zároveň je skvělým zdrojem bílkovin (obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin), železa nebo vápníku. Moje nejoblíbenější je bílá quinoa, jelikož má jemnou chuť, ale tentokrát jsem použila směs bílé, červené a černé. Výrazná oříšková chuť byla hodně intenzivní, proto jsem přidala už jen svěží cuketové & mrkvové nudle, červené fazole, krémové avokádo a čerstvou bazalku.

IMG_7650.JPG

Kéž bych měla tu superschopnost cestovat v čase a mohla bych vám dát ochutnat tohle neodolatelné jídlo. Alespoň se s vámi tedy podělím o tenhle superrecept!

INGREDIENCE:

 • 1/2 hrnku quinoa
 • 1/2 avokáda
 • Šťáva z 1/2 citronu
 • Hrst bazalky

Na stir-fry:

 • 1/2 konzervy červených fazolí
 • 1 cuketa
 • 1 mrkev
 • 1 hrnek cherry rajčátek
 • 1/3 hrnku tamari

Nejdříve si dáme vařit quinoa - dáme ji do hrnce, zalijeme dvojnásobným množstvím vody a vaříme, dokud všechnu vodu neabsorbuje.

Na pánev nalijeme trochu vody. Pomocí spiralizéru (nebo škrabky na brambory) si vytvoříme cuketové & mrkvové nudle a nakrájíme si rajčátka. Vše dáme na pánev společně s fazolemi, přilijeme tamari, promícháme a necháme vařit do změknutí, přibližně 10 min.

Uvařenou quinoa dáme na talíř, přidáme stir-fry, avokádo, vše zalijeme citronovou šťávou, posypeme čerstvou bazalkou a můžeme podávat!


Well, I could be enjoying last days of holidays but it wouldn’t be me if I hadn’t started with my school project already. I have to translate 100-paged English book into Czech - and I managed to do 10 pages in 14 days. I know that it’s nothing to be proud of, but it took many years to the creators of the Incredibles to film it’s sequel as well. By the way, have you seen the movie already? It was one of my favourite movies when I was a child and I was always wondering what kind of superpower I’d like to have.

However, now I know it pretty exactly - the power to travel in time.

I believe that everything in life happens for a reason - actually the good things leave wonderful memories in us but the bad things give us experience. I don’t regret anything but there are some things I’d do differently now. I might not have the superpower to travel in time but I do have that superchance - each morning I can wake up and start over. And trust me that right now I’m honestly trying to step out of my comfort zone and do some changes.

Just look, I swapped white quinoa for the tri-color one!

IMG_7649.JPG

You probably noticed that I eat the quinoa almost every day - it can be easily packed in a meal box and it tastes delicious even cold. Also, it’s a perfect source of the protein, the iron or the calcium. My favourite kind is white quinoa but this time I went for the mix of white, red and black. It had such a strong nutty taste so I added just fresh zucchini & carrot noodles, red beans, creamy avocado and fresh basil.

IMG_7650.JPG

If only I had that superpower to travel in time so I could give you a bite of that delicious meal. Whatever, at least I can share that superrecipe with you!

INGREDIENTS:

 • 1/2 cup of quinoa
 • 1/2 of an avocado
 • Juice of 1/2 a lemon
 • Handfull of basil

For the stir-fry:

 • 1/2 can of red beans
 • 1 zucchini
 • 1 carrot
 • 1 cup of cherry tomatoes
 • 1/3 cup of tamari

Start by cooking the quinoa - add it into a saucepan, pour in double amount of water and let it cook until all the water has been absorbed.

Drizzle the frying pan with a little bit of water. Make the zucchini & carrot noodles using the spiralizer (or the vegetable peeler) and slice the tomatoes. Place everything onto a pan along with the tomatoes, pour in the tamari, give it a good stir and cook until soft, for around 10 minutes.

Place the cooked quinoa onto a plate, add in the stir-fry, the avocado, drizzle everything with a fresh lemon juice, sprinkle it with fresh basil and serve!

CREAMY TOMATO WALNUT SPAGHETTI

CREAMY TOMATO WALNUT SPAGHETTI

EASY SWEET POTATO & BUCKWHEAT NOODLES

EASY SWEET POTATO & BUCKWHEAT NOODLES