Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

RICE STIR-FRY & TOFU “EGGS”

RICE STIR-FRY & TOFU “EGGS”

Víte, jak babičky vždycky říkají, že své stáří poznají na dětech? Tak já jsem si nedávno s hrůzou uvědomila, že moje malá ségra, která ještě před chvílí trhala mým panenkám hlavy a čmárala do mých Barbie časopisů, bude za pár dní dospělá. Proto i když se možná říká, že žijeme ve světě neomezených možností, myslím, že jedním pravidlem bychom se přeci jen měli řídit: ,,Netrap se ani pět minut s něčím, na čem nebude záležet za pět let”.

Lidičky, vždyť život je sakra krátký a je úplně zbytečné strávit ho výčitkami, trápením nebo dokonce nesplněnými sny.

Nelitujete daleko víc těch věcí, které jste neudělali, než těch, které se třeba zrovna nepovedly podle vašich představ?

Já vím, je nesmírně těžké udělat ten první krok a vydat se na cestu někam do neznáma. Ale věřte mi, že vám někdy může i ten nejmenší krok správným směrem změnit celý život - no jen zkuste použít černou sůl.

IMG_0353.JPG

Černou sůl už jsem vám představovala v recenzi produktů z natu.cz, a i na Instagramu vám o ní pořád básním. Totiž i když sůl běžně nepoužívám, vyzkoušet tu černou byl krok, který mi opravdu změnil život - černá sůl chutná úplně stejně, jako vajíčka! Nejradši si jí dávám s opečeným toustem & rozmačkaným avokádem a kdybych zavřela oči, přísahala bych, že jím míchaná vajíčka. Proto jsem ji tentokrát zkusila přidat do superjednoduchého receptu na míchané tofu s rýží a zeleninou, a i když mi recept nezabral ani pět minut, jsem si jistá, že mi na něm bude záležet i za pět let.

Proto si tenhle recept udělejte také - věřte mi, že nebudete litovat!

INGREDIENCE:

 • 100 g rýže basmati

 • 1 hrnek brokolice

 • 1 střední mrkev

 • Hrst kadeřávku

Na tofu vajíčka:

 • 100 g tofu natural

 • 1 polévková lžíce tamari

 • 1 polévková lžíce lahůdkového droždí

 • 2 čajové lžičky kurkumy

 • Špetka černé soli (černou sůl seženete na www.natu.cz se slevou po zadání kódu “TEREZASDIARY”)

Rýži dáme do hrnce, zalijeme dvojnásobným množstvím vody a vaříme, dokud všechnu vodu neabsorbuje.

Nadrobíme si tofu na malé kousky. Na pánev nalijeme trochu vody, přidáme nadrobené tofu, tamari, lahůdkové droždí, kurkumu a černou sůl, vše důkladně promícháme a necháme chvíli vařit.

Přidáme nakrájenou mrkev, brokolici a kadeřávek, vše promícháme a vaříme přibližně 10 min.

Na závěr přimícháme uvařenou rýži, vše společně osmahneme a poté můžeme podávat!


My grandma always says that she realizes how old she is when she looks at her children. Well and recently I was shocked when I realized that my small sissy will turn 18 in few days. So even though it’s being said that we live in a world of endless possibilities, I think that there’s one rule we should all follow: “Don’t spend 5 minutes being upset with something that won’t matter in 5 years”.

Guys, life is so short and it’s absolutely dumb to spend it with regrets, worries or even unfulfilled dreams.

Don’t you regret more the things that you didn’t do than those that didn’t end up exactly as you wanted?

I know, it’s damn hard to make that first step towards the unknown. But trust me, sometimes that tiny step in the right direction can change your whole life - just try using the black salt.

IMG_0353.JPG

Even though I don’t use salt normally, trying the black salt was the step that truly changed my life - it tastes exactly like eggs! I love it especially sprinkled on toasts & mashed avocado because if I closed my eyes, I’d swear I’m eating scrambled eggs. So last time I added the black salt into a supereasy recipe on scrambled tofu with rice and veggies and even though the recipe took less than 5 minutes, I’m pretty sure it will matter in 5 years.

So make this recipe as well - trust me, you won’t regret it!

INGREDIENTS:

 • 100 g of basmati rice

 • 1 cup of broccoli

 • 1 medium carrot

 • Handful of kale

For the tofu eggs:

 • 100 g of tofu natural

 • 1 tablespoon on tamari

 • 1 tablespoon of nutritional yeast

 • 2 teaspoons of turmeric

 • Pinch of black salt

Add the rice into the saucepan, pour in double amount of boiling water and let it cook until all the water has been absorbed.

Crumble the tofu into small pieces. Drizzle the frying pan with a little bit of water, add in the crumbled tofu, the tamari, the nutritional yeast, the turmeric and the black salt, give everything a good stir and let it cook for a while.

Stir in chopped carrot, broccoli and kale, mix it all properly and cook for around 10 minutes.

Finally stir in cooked rice as well, fry everything together and then serve!

CINNAMON ROASTED CHICKPEAS & BAKED SWEET POTATO

CINNAMON ROASTED CHICKPEAS & BAKED SWEET POTATO

CREAMY TOMATO WALNUT SPAGHETTI

CREAMY TOMATO WALNUT SPAGHETTI