Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TEX MEX LOADED FRIES

TEX MEX LOADED FRIES

Sice se snažím nepřipouštět si, co si o mně myslí ostatní, ale přesto mě urážlivé komentáře kolikrát dokážou pěkně ranit. Nicméně chápu, že má každý právo mít svůj názor a hlavně, že jsme každý jiný. Vždyť to vidím i na mě a mé sestře! Tak například sestra chodí spát, když já vstávám, umí se nádherně líčit a také moc neřeší školu. Vlastně jí neřeší tak moc, že jsou u nás doma balónky a dort pokaždé, když na test napíše víc, než svůj podpis. Za to největší odměna, jakou jsem dostala za úspěšné zkoušky já, byla sms “gratuluji”. Ale co, už jsem si zvykla, že život někdy není spravedlivý - vždyť i ohřát jídlo v mikrovlnce trvá celou věčnost, zatímco 20 let mého života uteklo jak nic.

IMG_5662.JPG

Ne, teď vážně - oficiálně končí můj sladký náctiletý život. Přesně si pamatuju, jak jsem se těšila na svoje patnácté narozeniny, jelikož jsem dostala občanku a cítila jsem se dospěle. I na osmnácté narozeniny jsem se těšila, jelikož jsem dostala řidičák a cítila jsem se ještě dospělejší. Teď mám ale takový zvláštní pocit, jelikož jsem dostala tak akorát depresi z toho, že se necítím ani trochu dospěle. Vždyť děda mi dokonce říkal, že ve dvaceti letech poznal mojí babičku, se kterou jsou spolu dodnes.

Já už ale také svou životní lásku vlastně potkala - batátové hranolky.

IMG_5663.JPG

Pravá láska se pozná tak, že druhého milujete za jakékoliv situace a já batáty zbožňuji rozpečené, jako chipsy, nudle i hranolky. Sami o sobě mají totiž tak božskou, lehce nasládlou chuť, že se nemusejí nijak složitě upravovat a jejich příprava zabere chvilku. Já jsem je tentokrát připravila na Tex Mex způsob s černými fazolemi, cherry rajčátky, čerstvou cibulkou, krémovým avokádem a dresinkem ze sojového jogurtu a pochutnala jsem si tak moc, že bych vám nejradši dala ochutnat.

IMG_5664.JPG

Ale jelikož je život někdy nespravedlivý, tady máte recept!

IMG_5666.JPG

INGREDIENCE:

 • 1 konzerva černých fazolí
 • 1 hrnek cherry rajčátek
 • 2 polévkové lžíce kukuřice
 • 2 polévkové lžíce sojového jogurtu
 • 1/2 avokáda
 • 1/2 červené cibule
 • Hrst koriandru

Na hranolky:

 • 1 střední batáta
 • 1 čajová lžička koření sladká paprika
 • 1/2 čajové lžičky mletého kmínu
 • 1/2 čajové lžičky mletého česneku

Nejdříve si předehřejeme troubu na 200°C.

Batátu si nakrájíme na hranolky, dáme na plech vyložený pečícím papírem, posypeme kořením a necháme péct dokřupava, cca 35 min.

Na pánev nalijeme trochu vody a osmahneme cibulku. Poté přidáme rajčátka, fazole a kukuřici a vše necháme vařit cca 10 min.

Hranolky přemístíme do mísy a navrch dáme fazolovou směs. Přidáme rozmačkané avokádo a sojový jogurt, posypeme koriandrem a můžeme podávat!


I’m trying not to care about what other people think about me but to be perfectly honest, those rude comments can make me sad sometimes. However, I understand that everyone has the right to have his opinion and that we are all different. I can see it on me and my sister as well! For example, my sissy goes to sleep when I wake up, she loves make-up and doesn’t care about the school. In fact, she doesn’t care about the school that much that every time she writes on the question paper more than her signature, our family is having a huge party. While when I successfully passed my exams, all I got was a message: “congratulations”. Well, the life is so unfair sometimes - it even takes like forever to heat up your meal in a microwave while 20 years of my life flew away incredibly quickly.

IMG_5662.JPG

No but seriously - my sweet teen life has officially come to an end. I remember exactly how I was looking forward to my fifteenth birthday as I got my ID and felt like an adult. I was looking forward to my eighteenth birthday as well because I got my driving license and I felt even more like an adult. However, now I’m having kind of a strange feeling cause all I’ve got is a depression that I don’t feel like an adult at all. My grandad even told me that when he was twenty, he met my granny and they stayed together until now.

However, I also met the love of my life - the sweet potato fries.

IMG_5663.JPG

True love means that you love someone in every situation and I love sweet potatoes baked, as a chips, noodles and also as fries. They have incredible delicious taste on their own so their preparation is quick and easy. This time I went for a Tex Mex combo so I used black beans, fresh onion, creamy avocado and soy dressing and it was so delicious I’d like you to try it as well.

IMG_5664.JPG

But as the life’s unfair sometimes, here is the recipe!

IMG_5666.JPG

INGREDIENTS:

 • 1 can of black beans
 • 1 cup of cherry tomatoes
 • 2 tablespoons of sweetcorn
 • 2 tablespoons of soy yoghurt
 • 1/2 of avocado
 • 1/2 of red onion
 • Handful of coriander

For the fries:

 • 1 medium sweet potato
 • 1 teaspoon of sweet paprika
 • 1/2 teaspoon of ground cumin
 • 1/2 teaspoon of ground garlic

Start by pre-heating the oven to 200°C.

Cut the sweet potato into fries, place them on a baking tray, sprinkle them with the seasoning and let them bake until crispy, for around 45 minutes.

Drizzle the frying pan with a little bit of water and sauté the onion. Next stir in the tomatoes, beans and sweetcorn and let it all cook for around 10 minutes.

Transfer the fries into a bowl and top them with the bean mixture. Finally add in mashed avocado and soy yoghurt, sprinkle with some coriander and serve!

PEANUT SEITAN STUFFED SWEET POTATO

PEANUT SEITAN STUFFED SWEET POTATO

BBQ SEITAN BUDDHA BOWL

BBQ SEITAN BUDDHA BOWL