Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

SPRING PASTA SALAD

SPRING PASTA SALAD

No jo, no jo, na každém ročním období se dá najít něco pozitivního, ale já jsem tak šťastná, že už je zima pomalu u konce a že jsme zase o kousek blíž mému milovanému létu! Jedna věc mě ale mrzí, a to, jak rychle utekl únor a s ním i náš #DeníkSebelásky. Těch 28 dní jsem si neskutečně užívala, jelikož mi každý den chodily vaše příběhy, a tak jsem vás mohla poznat zase o něco líp. Zároveň jsem ale poznala líp i sama sebe. Uvědomila jsem si, čeho si mám vážit, za co mám být vděčná, ale také čeho se zbavit - strachu.

IMG_9753.JPG

Nechápejte mě špatně - tma, pavouci, hadi...Ničeho se nebojím. Vlastně ve skutečnosti jsem tak nebojácná, že jsem se v létě sama vypravila do města, kde jsem nikdy nebyla a nikoho neznala, ubytovala jsem se uprostřed nechvalně proslulé romské ubytovny a po večerech jsem četla brutální psychodetektivky. Přeci jen je ale něco, čeho se už od dětství bojím, a to jsou studené šedé depresivní dny. Uvědomila jsem si ale, že ten strach je jen v mé hlavě, a proto jsem se s ním rozhodla bojovat. Nepřemýšlela jsem nad tím, co bude za týden, snažila jsem se prožít každý den co nejlíp a najednou je tady březen, jaro, světlo, sluníčko a naprosto ideální čas na můj milovaný studený těstovinový salát.

IMG_9754.JPG

Zatímco sychravé zimní dny mi zpříjemňovala teplá miska těstovin s krémovou špenátovou omáčkou, teď nedám dopustit na lehký těstovinový salát s čerstvou zeleninou. Vyžaduje jen pár základních ingrediencí a jeho příprava je tak jednoduchá, že pokud umíte krájet, máte skoro vyhráno. Nejtěžší na celém receptu je totiž to, nevylízat tu dokonalou, superkrémovou “sýrovou” omáčku přímo z mixéru.

Bojíte se, že to nezvládnete?

IMG_9756.JPG

Strach se přeci musí překonávat - tak tady máte recept!

IMG_9755.JPG

NGREDIENCE:

 • 100 g těstovin (já použila těstoviny z červené čočky od značky Explore)
 • 1/2 konzervy cizrny
 • 1 hrnek brokolice
 • 1/2 hrnku cherry rajčátek
 • 1/2 hrnku cukety
 • Hrst špenátu

Omáčka:

 • 100 g hedvábného tofu
 • Šťáva z 1/2 citronu
 • 2 polévkové lžíce lahůdkového droždí

Nejdříve si připravíme omáčku - všechny ingredience dáme do mixéru a rozmixujeme do požadované konzistence (případně dolijeme trochou vody).

Brokolici vaříme cca 10 min v horké vodě.

Těstoviny vaříme dle instrukcí na obale, cca 7 min v horké vodě.

Propláchneme cizrnu a dáme ji do misky společně s nakrájenými rajčátky, cuketou a špenátem. Přidáme těstoviny a omáčku, důkladně promícháme a můžeme podávat!


Well I know, you can find something positive on every season but guys, I’m so happy that the winter is almost over and we are closer to my dearest summer! The only thing I’m sad about is that the February is gone and our self-love project as well. I honestly enjoyed those 28 days as you were telling me your stories and I got to know you better. I even got to know better myself. I found out what’s important, what I should be grateful for and what to get rid of instead - the fear.

IMG_9753.JPG

Don’t get me wrong - darkness, spiders, snakes...Nothing actually scares me. But in fact, there’s one thing I’m afraid of - those cold gloomy depressive days. However, I realized that the fear’s just inside my head so I decided to beat it. I didn’t think about what will be going on next week, I tried to enjoy each day to the fullest and suddenly, the March, spring, light, sun and my favourite cold pasta salad are here.

IMG_9754.JPG

While I enjoyed warm bowl of creamy spinach pasta during those cold days now I’m obsessed with that cold pasta salad with fresh veggies. It requires just few basic ingredients and it’s preparation is so easy that you almost win if you know how to cut up some veggies. Actually the hardest part is not to eat the delicious supercreamy “cheese” sauce straight from the blender.

Are you afraid you’d fail?

IMG_9756.JPG

You have to overcome your fear - so here is the recipe!

IMG_9755.JPG

INGREDIENTS:

 • 100 g pasta of choice (I used red lentil pasta by the brand called Explore)
 • 1/2 can of chickpeas
 • 1 cup of broccoli
 • 1/2 cup of cherry tomatoes
 • 1/2 cup of zucchini
 • Handful of spinach

For the sauce:

 • 100 g of silken tofu
 • Juice of 1/2 a lemon
 • 2 tablespoons of nutritional yeast

Start by making the sauce - add all the ingredients into a blender and blend until required consistency (pour in a little bit of water if needed).

Cook the broccoli in a hot water for around 10 minutes.

Cook the pasta according to the package instruction, for about 7 minutes in a hot water.

Rinse the chickpeas and place them into a bowl along with chopped tomatoes, zucchini and spinach. Stir in the pasta & pour in the sauce, mix it all together and serve!

GINGER SMOKED TOFU STIR-FRY

GINGER SMOKED TOFU STIR-FRY

LENTIL SAUSAGE STEW WITH SWEET POTATO MASH

LENTIL SAUSAGE STEW WITH SWEET POTATO MASH