Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

SESAME SOBA NOODLE SALAD

SESAME SOBA NOODLE SALAD

Na loňský květen si vzpomínám úplně přesně. Sluníčko pomalu nabývalo na síle, lidé byli plní pozitivní energií, dlouhé hodiny chillovali na Náplavce a bezstarostně si užívali přicházejícího léta. Také už začalo období nejrůznějších festivalů, a proto byli sociální sítě zahlcené spoustou úsměvů, tance a pohody. To já jsem tou dobou byla zahlcená tak akorát papíry, výpisky a pochybnostmi, že to nikdy nemám šanci zvládnout.

Maturita

IMG_5779.JPG

Je mi jasné, že slovo ,,maturita” slyšíte ze všech stran a přesně vím, jak se teď cítíte. Přijde vám, že nic neumíte, všechno se vám plete a už vůbec nevíte, jak se rozhodnout v tak zásadní věci, jako je výběr vysoké. Ale nebojte, maturita nakonec opravdu není tak strašná a výběr vysoké je možná velké a důležité rozhodnutí, ale vždycky se dá změnit. Nejlepší rozhodnutí, které můžete udělat, je pochopitelně to správné. Avšak hned druhé nejlepší je to špatné, jelikož si z něj odnesete zkušenost. Důkazem je třeba takové vaření - víte, kolikrát jsem něco uvařila jen proto, abych to potom jedla silou vůle se slzami v očích? Pokaždé jsem si ale odnesla zkušenost, díky které mohl vzniknout tento recept.

Recept, který ochutnáte, hlavou vám bleskne, jak je svět krásný a život najednou začne dávat smysl.

IMG_5780.JPG

Asi ta nejdůležitější věc, kterou jsem se vařením naučila, je to, že krása je v jednoduchosti a že se nic nemusí zbytečně komplikovat. Proto je tenhle recept jednoduchý, rychlý a obsahuje jen mé nejoblíbenější ingredience. Jako zdroj bílkovin jsem použila tempeh, který má lehce kouřovou chuť a voní po oříškách. Skvěle se k němu hodí pohankové nudle, které jsem zvolila jako přílohu. Také jsem použila jednoduchou směs zeleniny, kterou jsem obzvláštnila dresinkem z mého milovaného tahini, což je skvělý zdroj zdravých tuků.

IMG_5781.JPG

Myslím, že teď už sami víte, jaké rozhodnutí je to nejlepší - vyzkoušet tenhle recept!

IMG_5782.JPG

INGREDIENCE:

 • 100 g tempehu
 • 100 g pohankových těstovin
 • 1 hrnek brokolice
 • 1 hrnek hub
 • ½ hrnku cukrového hrášku
 • 1/2 hrnku zelí pak choi
 • 1 polévková lžíce hrášku
 • 1 polévková lžíce sezamových semínek

Dresink:

 • 2 polévkové lžíce tahini
 • 1 polévková lžíce tamari
 • 1 čajová lžička mletého česneku

Nejdříve si předehřejeme troubu na 200°.

Tempeh si nakrájíme na kostičky, dáme na plech vyložený pečícím papírem a necháme péct přibližně 25 min. V závěrečných 15 min přidáme péct i nakrájené houby.

Brokolici, pak choi, cukrový hrášek a hrášek dáme do hrnce, zalijeme horkou vodou a vše necháme vařit do změknutí, přibližně 10 min.

Pohankové nudle vaříme dle instrukcí na obalu (cca 7 min v horké vodě).

Na závěr si už jen připravíme dresink - všechny ingredience dáme do hrnku, dolijeme trochou vody a promícháme do požadované konzistence.

Vše přendáme do velké mísy, promícháme, zalijeme dresinkem, posypeme sezamovými semínky a můžeme podávat!


I can remember last May pretty exactly. It was slowly getting warmer, people were full of positive energy, they were chilling besides the river and enjoying the upcoming summer. Also, it was the beginning of the festival season so all kinds of social media were full of happiness, dance and relax. However, in that time I was full of doubts I’d never be able to make it.

The graduation.

IMG_5779.JPG

I know that you hear the word “graduation” everywhere and I know exactly how you are feeling. You are thinking that you don’t know anything including which university you should choose. But don’t worry - at the end of the day, the graduation’s not that bad and the choice of the university might be important but you can always change it. The best decision you can make is the right one. But the second best decision you can make is the wrong one as it provides you with an experience. Cooking is the proof - do you know how many times I cried because I had completely messed up the recipe? However, I always gained the experience because of which I managed to create that recipe.

The recipe that you try and everything starts to make a perfect sense.

IMG_5780.JPG

The most important thing I’ve learned while cooking is that there’s beauty in simplicity and that you don’t have to complicate it. This recipe is easy, quick and made out of my favourite ingredients. I went for the tempeh as a source of protein as it has slightly smoky flavour and nutty smell. It goes together perfectly with buckwheat noodles which I chose as a side. I also used my favourite mix of veggies and dressing made out of tahini, that serves as a source of healthy fats.

IMG_5781.JPG

I think that now you know exactly which decision is the best one - try this recipe!

IMG_5782.JPG

INGREDIENTS:

 • 100 g of tempeh
 • 100 g of buckwheat noodles
 • 1 cup of tendersteem broccoli
 • 1 cup of mushrooms
 • ½ cup of sugar snap peas
 • 1/2 cup of pak choi
 • 1 tablespoon of peas
 • 1 tablespoon of sesame seeds

For the dressing:

 • 2 tablespoons of tahini
 • 1 tablespoon of tamari
 • 1 teaspoon of ground garlic

Start by pre-heating the oven to 200°C.

Slice the tempeh into cubes, place them on a baking tray and let them bake for around 25 minutes. In the remaining 15 minutes add in the mushrooms to bake as well.

Add the broccoli, the pak choi, the sugar snap peas and the peas into a saucepan, pour in hot water and let it all cook until tender, for around 10 minutes.

Cook the buckwheat noodles according to the package instruction (for about 7 minutes in a hot water).

Finally make the dressing - add all the ingredients into a mug, pour in a little bit of water and whisk until required consistency.

Transfer everything into a large bowl, give it a good stir, pour all over the dressing, sprinkle with sesame seeds and serve!

PEA PROTEIN PIZZA

PEA PROTEIN PIZZA

HOW TO BUILD A BUDDHA BOWL

HOW TO BUILD A BUDDHA BOWL