Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

LENTIL SAUSAGE STEW WITH SWEET POTATO MASH

LENTIL SAUSAGE STEW WITH SWEET POTATO MASH

Moc ráda vzpomínám na naše setkání s Adri, Luckou, Alex a Adél. Po několika měsících domlouvání se nám konečně podařilo najít termín, kdy jsme měly všechny čas a užily jsme si to opravdu naplno. I když si ale píšeme a voláme skoro každý den, musím se přiznat, že jsem z našeho setkání byla pěkně nervózní. Přeci jen jsou sociální sítě něco jiného, než reálný život a kolikrát dost zkreslují - vždyť to sama znám moc dobře! Na Instagramu působím jako sluníčková jogínka, zatímco ve skutečnosti jsem pěkný ďábel.

Zrovna nedávno jsem se vrátila domů později, než obvykle, a tak jsem se pustila do vaření ještě v kabátu a s baťohem na zádech. Nebylo by na tom nic zas tak špatného, kdybych neušpinila 6 hrnců, tři pánve a nerozbila sklenici s quinoou. V takových chvílích, kdy bezradně stojím uprostřed střepů, zrníčka quinoi se nekontrolovaně valí a špinavé nádobí se dotýká stropu, si říkám, že mám vážně tu nejlepší rodinu na světě. Rodiče mě totiž vždycky ve všem podporovali, na všech školních vystoupeních seděli v publiku, vozili mě po golfových turnajích po celé republice a každou novou tisícovku odběratelů slavili se mnou. Dokonce i ve veganství mě podporují, a to i přesto, že je taťkovo nejoblíbenější jídlo kaše s párkem.

I když, moje vlastně také!

IMG_1804.JPG

Produkty Linda McCartney’s už vám určitě nemusím představovat, jelikož jsem s nimi zkoušela spoustu receptů a vždycky jsem z nich byla nadšená. Tentokrát jsem použila párečky, které chutnají tak reálně, že od těch klasických nepoznáte rozdíl - dokonce ani taťka ho nepoznal (a né, že mu to řeknete!). K párečkům jsem navíc přidala čočku a směs koření, která vytvořila omáčku na styl lehce pikantního guláše. Jako přílohu jsem zvolila nasládlou batátovou kaši, která omáčku perfektně doplní, a přitom je hotová za pár minut.

IMG_1805.JPG

Sice jsou obrázky na sociálních sítích fajn, ale věřte mi, že reálný život je ještě daleko lepší - proto tady máte recept!

INGREDIENCE:

Batátová kaše:

 • 1 střední batáta
 • 1 polévková lžíce tahini

Omáčka:

 • 2 vegetariánské párky Linda McCartney's
 • 1 hrnek uvařené čočky
 • 1/2 hrnku sekaných rajčat
 • Hrst kadeřávku
 • 1/2 bílé cibule
 • 1 polévková lžíce tamari
 • 1 čajová lžička javorového sirupu
 • 1 čajová lžička sladké papriky
 • 1 čajová lžička uzené papriky

Batátu nakrájíme na kostičky a dáme do hrnce. Zalijeme horkou vodou a necháme vařit do změknutí. Poté přesypeme do mixéru, přidáme polévkovou lžíci tahini a mixujeme do kašovité konzistence.

Na troše vody si osmahneme cibulku společně s kořením. Poté přidáme nakrájené klobásky, čočku, sekaná rajčata, tamari a javorový sirup. Vše důkladně promícháme a necháme vařit 20 min.

V závěrečných 5 minutách přimícháme kadeřávek, poté přemístíme na talíř společně s kaší a můžeme podávat!


I have the most beautiful memories on our meet-up with Adri, Alex, Lucka and Adel. After many months we finally agreed on a date when we all could meet and we enjoyed it to the fullest. However, even though we are in touch almost every day I have to admit I was pretty scared to meet them in person. In fact, social media are way different than the real life and sometimes they can create an unrealistic vision - speaking from personal experience! I might appear as a superpositive yogi on the Instagram but in reality, I’m such an evil.

Actually few days ago I got home later than I’m used to so I started cooking with both my jacket and backpack on. It wouldn’t be that bad if I hadn’t use six saucepans, three frying pans and even destroyed the quinoa jar. In these moments when I’m desperately standing in such a mess I always realize how amazing family I have. In fact, my parents always supported me, they were on every school performance I had, they drove me on every golf tournament and they celebrated every new thousand of followers with me. They are even supportive when it comes to veganism, despite the fact my father’s favourite dish is sausage with potato mash.

Wait - so it’s mine!

IMG_1804.JPG

I think I don’t have to introduce Linda McCartney’s products any further as I already used them in many recipes and they always turned out perfectly! This time I went for the sausages which taste so real you won’t notice any difference compared to the classical ones. To the sausages I added the lentils and the seasoning which created a delicious stew. I went for the sweet potato mash as a side and it matched the flavour of the sauce perfectly even though it’s ready in a few minutes.

IMG_1805.JPG

Photos on social media are nice but trust me that the real life’s even better - so here you have the recipe!

INGREDIENTS:

For the sweet potato mash:

 • 1 medium sweet potato
 • 1 tablespoon of tahini

For the sauce:

 • 2 pieces of Linda McCartney's vegetarian sausages
 • 1 cup of cooked lentils
 • 1/2 cup of chopped tomatoes
 • Handful of kale
 • 1/2 of white onion
 • 1 tablespoon of tamari
 • 1 teaspoon of maple syrup
 • 1 teaspoon of sweet paprika
 • 1 teaspoon of smoked paprika

Cut the sweet potato into cubes and place them into a saucepan. Pour in hot water and let them cook until tender. Then add the cubes into the blender along with one tablespoon of tahini and blend until mashed consistency.

Sauté the onion & the spices on a little bit of water. Next add in chopped sausages, lentils, tomatoes, tamari and the maple syrup. Mix everything properly and let it cook for around 20 minutes.

Stir in the kale in the last five minutes, then transfer everything onto a plate along with the mash and serve!

SPRING PASTA SALAD

SPRING PASTA SALAD

DECONSTRUCTED SUSHI BOWL

DECONSTRUCTED SUSHI BOWL