Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

POTATO SALAD

POTATO SALAD

To jsem se zase jednou v rámci předmaturitní prokrastinace pustila do hlubokého filosofování. Překvapivě to ale tentokrát nebylo o tom, jaké ořechové máslo si dám. Tentokrát jsem řešila něco méně komplikovaného - co je vlastně v životě nejdůležitější?

Pořád se jen honíme za nějakými tituly, postavením a hlavně velkým majetkem. Já to ale chápu, když jsem byla mladší, také jsem se to tak měla nastavené. Vše jsem potřebovala mít značkové, luxusní a drahé. A například o Vánocích jsem mívala tak dlouhé seznamy dárků, že by z toho byla celkem slušná novela. Problém byl ale v tom, že jsem sice u stromečku radost z dárků měla, ale po chvíli mě omrzely a chtěla jsem zase něco jiného. Ale ono je to pochopitelné - no jen řekněte, kdo z vás si přesně pamatuje, jaký dárek dostal o Vánocích 2008?

Já si tedy nevybavím ani jeden. Žádná z těhle materiálních věcí se totiž nevyrovná těm malým velkým zážitkům, které mám spojené se s rodinou. Třeba takové společné koukání na 3 oříšky, dědovo nadšení ze světýlkové výzdoby nebo babiččin bramborový salát, na to nezapomenu nikdy.

A důkazem je to, že jsem na tradiční bramborový salát dostala takovou chuť, že jsem si ho musela udělat i teď, půl roku po Vánocích! Ingredience jsem si sice trochu upravila a můj recept má s tím originálním společné tak akorát brambory, ale myslím, že chuťově by ani babička nepoznala rozdíl. Povedlo se mi totiž vytvořit stejně tak krémový bramborový salát, jako ten s tunou majonézy, který si pamatuju z dětství.

Proto jestli chcete poznat, co je v životě vlastně nejdůležitější, tady máte recept!

INGREDIENCE:

- 3 střední brambory

- 1 čajová lžička mletého česneku

- 1 konzerva cizrny (400 g)

- 1/2 hrnku strouhané mrkve

- 1/2 hrnku strouhané cukety

- ½ hrnku fialového zelí

- 2 polévkové lžíce kukuřice

Dresink:

- 150 g sójového jogurtu

- 1 polévková lžíce tahini

- Štáva z 1/2 limetky

Nejdříve si připravíme dresink - všechny ingredience dáme do hrnku a důkladně promícháme.

Cizrnu propláchneme a rozmačkáme vidličkou.

Brambory si nakrájíme na kostičky, dáme do hrnce, zalijeme horkou vodou a necháme vařit do změknutí. Poté je přendáme na plech vyložený pečícím papírem, posypeme kořením mletý česnek a necháme péct cca 20 min na 200°C.

Když jsou brambory hotové, dáme je do mísy společně se všemi zbývajícími ingrediencemi, důkladně promícháme a můžeme podávat!


Well, while I was supposed to study I got immersed into my philosophical thoughts again. Surprisingly enough, this time it wasn't about which nut butter I'd eat. Fortunately I was solving a little less serious problem - what's the real point of life?

We are still stressing about degrees, career and mainly money. However, I do understand it, actually I had this mind set as well. I needed to have everything luxurious and expensive. And for example my Christmas wish list was so long that it could be such a nice novel. The problem was that the joy from the gifts lasted for a while but then I wanted something new. However, it's natural - just tell me guys, do you remember the present you got on Christmas 2008?

I can't name any. The reason is that no materialistic thing can beat the memories I have connected with my family. Watching fairy tales together, my grandfather's happiness from Christmas lights or my grandma's potato salad, I'll never forget those little great things.

And the proof is that I started craving traditional potato salad so much I had to make it even now, in the middle of the spring! I changed the ingredients so that same as the traditional recipe were only the potatoes. But honestly, I think that even my grandma wouldn't notice any difference! In fact, I succeeded at making the salad as creamy as was the mayonnaise one I remember from my childhood.

So if you want to find what's the real point of life, here is the recipe!

INGREDIENTS:

3 medium potatoes

1 teaspoon of ground garlic

1 can of chickpeas (400 g)

1/2 cup of shredded carrot

1/2 cup of shredded zucchini

½ cup of purple cabbage

2 tablespoons of sweetcorn

Dressing:

150 g of soy yoghurt

1 tablespoon of tahini

Juice of 1/2 lime

Start by making the dressing - add all the ingredients into a mug and mix properly.

Rinse the chickpeas and mash them using the fork.

Cut the potatoes into cubes, place them into a saucepan, pour in boiling water and cook until tender. Then transfer the potatoes onto a baking tray, sprinkle with ground garlic and let them cook for 20 minutes on 200°C.

Once the potatoes have been cooked, add them into a bowl along with all the remaining ingredients, mix it all properly and serve!

SUMMER COCONUT PEANUT QUINOA

SUMMER COCONUT PEANUT QUINOA

BLACK RICE STIR-FRY

BLACK RICE STIR-FRY