Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

GRILLED VEGGIES PEANUT QUINOA SALAD

GRILLED VEGGIES PEANUT QUINOA SALAD

Sluníčko, cestování, pohoda...Víte, co na těch prázdninách ale stejně zbožňuju možná úplně nejvíc? Ten dlouhý, tvrdý, ničím nerušený spánek. A víte, co jsem už pěkně dlouho nezažila? Ten dlouhý, tvrdý, ničím nerušený spánek.

Nechápejte mě špatně!

Dřív jsem sice se spaním mívala problémy, ale od přechodu na veganství na svůj milovaný spánek nedám dopustit. Ve skutečnosti je problém v něčem úplně jiném - spálila jsem si záda takovým způsobem, že přede mnou auta zastavují v domnění, že jim svítí červená. 

Nebojte, já vím, že se kromě arašídového másla maže i opalovací krém. Vždyť mi i každý říkal, jak je přes léto důležité se mazat! Jen já si tak tvrdohlavě přála být opálená, že jsem si to musela vyzkoušet na vlastní kůži - doslova. Ale co, ta osobní zkušenost je nakonec stejně možná nejlepší. Vždyť i vám můžu napsat milion motivačních citátů. Můžu vám ukázat tisíce proměn. A také vám můžu nahrát stovky zdravých receptů.

Ale moji milí, tohle jídlo musíte zažít na vlastní kůži!

IMG_5265.JPG

I když je recept opravdu rychlý a jednoduchý, patří mezi mé úplně nejoblíbenější - je ideální do horkých letních dnů a také vyžaduje jen pár ingrediencí. Základem je lehce oříšková quinoa, kterou skvěle doplní křupavá, opražená cizrna se skořicí a jednoduchá směs čerstvé zeleniny. Zároveň je klíčový superkrémový dresink, na který je potřeba jen práškové arašídové máslo a svěží limetková šťáva.

IMG_5266.JPG

Mohla bych vám popisovat to nebe, do kterého se dostanete po spojení všech chutí, ale je lepší zažít ho na vlastní kůži - tady máte recept!

IMG_5267.JPG

INGREDIENCE:

  • 1/2 konzervy cizrny
  • 1 čajová lžička skořice
  • 1/2 hrnku quinoa
  • 1/2 cukety
  • 1/2 hrnku cherry rajčátek
  • 2 polévkové lžíce kukuřice
  • 2 polévkové lžíce hrášku
  • hrst polníčku
  • 2 polévkové lžíce PB2 
  • šťáva z 1/2 limetky

Nejdříve si předehřejeme troubu na 200°C.

Cizrnu propláchneme a dáme do mísy. Posypeme jí skořicí, důkladně promícháme a rovnoměrně rozprostřeme na plech vyložený pečícím papírem. Přidáme nakrájenou cuketu a cherry rajčátka a vše necháme péct přibližně 20 min.

Quinou dáme do hrnce, zalijeme dvojnásobným množstvím vody a vaříme, dokud všechnu vodu neabsorbuje.

Do hrnku si dáme dvě polévkové lžíce PB2 s trochou vody a rozmícháme do požadované konzistence.

Do velké mísy dáme čerstvý polníček společně s uvařenou quinoa, hráškem a kukuřicí, přidáme opečenou cizrnu a zeleninu, vše zalijeme PB2 a limetkovou šťávou a můžeme podávat!


 

The sun, traveling, chill...But do you know what I love possibly the most about the summer? That long uninterrupted sleep. And do you know what I haven’t had for so long? That long uninterrupted sleep.

Don’t get me wrong!

I used to have problems with sleeping but they disappeared once I went vegan. Actually there’s a completely different problem now - I burnt my back so bad that cars are stopping behind me as they think there’s a red light on the semaphore.

Don’t worry, I know that you can spread not only the peanut butter but the sunscreen as well. Actually everyone was telling me that! But I just wished so bad to be tanned that I had to have a first-hand experience. Whatever, at the end of the day, the personal experience is possibly the best. In fact, I could write you a billion motivational quotes. I could show you thousands transformation pics. I could upload hundreds of healthy recipes.

But guys, you just have to have a first-hand experience of this meal!

IMG_5265.JPG

Even though this recipe’s truly quick and easy, it’s one of my all-time favourite - it’s ideal for warm days and it also requires just a few ingredients. The main one is a slightly nutty quinoa which goes together perfectly with crispy, roasted chickpeas and easy mix of fresh veggies. Also, a very important component is the creamiest dressing which requires just a powdered PB2 and a lime juice.

IMG_5266.JPG

I could be telling you about the heaven you reach once those flavours combine in your mouth but it’s better to have a first-hand experience - here is the recipe!

IMG_5267.JPG

INGREDIENTS:

Start by pre-heating the oven to 200°C.

Rinse the chickpeas and place them into a bowl. Sprinkle them with the cinnamon, give them a good stir and spread them evenly onto a baking tray. Add in sliced tomatoes & the zucchini and let it all bake for around 20 minutes.

Add the quinoa into a saucepan, pour in double amount of hot water and let it cook until all the water has been absorbed.

Add two tablespoons of PB2 into a mug along with a little bit of water and whisk until required consistency.

Add the lamb’s lettuce into a large bowl along with cooked quinoa, peas and the sweetcorn, stir in roasted chickpeas and the veggies, pour all over the PB2 & the lime juice and serve!

EASY SWEET POTATO & BUCKWHEAT NOODLES

EASY SWEET POTATO & BUCKWHEAT NOODLES

CREAMY BEETROOT SPAGHETTI

CREAMY BEETROOT SPAGHETTI