Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

FISH CAKES

FISH CAKES

Mě to prostě nikdy nepřestane fascinovat - žijeme na modré planetě obíhající kolem ohnivé koule nacházející se vedle měsíce, který hýbe s mořem. Stejně tak neuvěřitelná se mi zdá představa, že je nás na světě 7 miliard. No jen si zkuste představit, co všechno bychom dokázali, kdybychom se spojili, respektovali a podporovali. Právě to byl také důvod, proč jsem se vás nedávno na Instagramu zeptala, kdo vás inspiruje. Byla jsem vážně nadšená z toho, kolik mi přišlo odpovědí, motivačních profilů a jmen lidí, které obdivujete.

Kéž bychom tak hezky dokázali mluvit i sami o sobě.

No jen mi teď schválně řekněte, za co jste pyšní sami na sebe. Hned je najednou těžší odpovědět, že? Často se totiž bojíme pochválit sami sebe, abychom náhodou nevypadali neskromně nebo dokonce namyšleně. Zdravé sebevědomí je ale naopak pěkně důležité, a jestli si myslíte, že jedinec nic nezmůže, zkuste si usnout s komárem. Právě proto se teď i já učím, nebýt na sebe tak přísná a také se za něco pochválit - a řeknu vám, na tyhle rybí karbanátky jsem opravdu pyšná.

IMG_4215.JPG

Už v článku o náhražkách masa jsem vám říkala, že mi při přechodu na vegetariánství chuť masa ani trochu nechyběla. V článku o náhražkách mléčných produktů jsem zase zmiňovala, že mi nedělalo velký problém vyřadit ani je. Jediné, co jsem vždycky zbožňovala, byly ryby - právě proto byl jeden z mých prvních veganských receptů tuňák. Také jsem mívala ráda rybí karbanátky, a proto jsem se pustila do vymýšlení jejich veganského receptu. I tentokrát mě zachránila nori řasa, která dodala rybí chuť a cizrna v kombinaci s mrkví, které zase zajistily rybí konzistenci. Místo klasického vajíčka jsem použila lněná semínka, která jsou bohatým zdrojem omega 3 mastných kyselin, a proto karbanátky obsahují vyvážený poměr bílkovin, sacharidů i zdravých tuků.

IMG_4216.JPG

A na jejich chuť jsem tak pyšná, že se o recept musím podělit i s vámi!

INGREDIENCE:

 • 1/2 hrnku černé rýže
 • 1/2 hrnku brokolice
 • 1 mrkev
 • 2 polévkové lžíce kukuřice
 • 1/3 hrnku tamari

Na karbanátky:

 • 1 konzerva cizrny
 • hrst špenátu
 • hrst strouhané mrkve
 • 1/2 fialové cibule
 • 2 plátky nori řasy
 • 1 polévková lžíce mletého lněného semínka
 • 1 čajová lžička koření sladká paprika

Nejdříve si předehřejeme troubu na 200°C.

Do hrnku dáme polévkovou lžíci lněného semínka společně s dvěma polévkovými lžícemi vody, promícháme a odložíme stranou.

Cizrnu rozmačkáme vidličkou, přidáme najemno natrhaný špenát, strouhanou mrkev a nori řasu, posypeme kořením sladká paprika a přidáme vzniklé lněné vajíčko - vše důkladně promícháme. Ze vzniklé směsi vytvoříme karbanátky, které dáme na plech vyložený pečícím papírem a necháme péct přibližně 7 min.

Rýži dáme do hrnce, zalijeme dvojnásobným množstvím vody a vaříme, dokud všechnu vodu neabsorbuje.

Na pánev nalijeme trochu vody a necháme vařit brokolici, mrkev & kukuřici do změknutí. Poté přilijeme tamari, promícháme a necháme dojít.

Vše přemístíme do mísy a můžeme podávat!


I’ll just never stop being fascinated with it - we live on a blue planet that circles around a ball of fire next to a moon that moves the sea. Also, it’s so unbelievable that there are 7 billion of us. Can you imagine what we would accomplish if we all joined, respected and supported each other? That was actually the reason why I asked you on the Instagram who inspires you. I was amazed by how many responses I got and that you send me many motivational profiles and names of people you admire.

If only we talked so kind about ourselves as well.

Just tell me what you are proud of about yourself. It’s way harder to response, right? We are often scared to say something nice about ourselves as we think we would appear big-headed in front of others. However, healthy self-confidence is truly important and if you think one person doesn’t have an impact, just try going to sleep with a mosquito. That’s actually the reason why I’m now learning to not be so hard on myself or even to praise myself for something - and honestly enough, I’m truly proud of these fish cakes.

IMG_4215.JPG

I already told you in the meat substitutes post that I don’t miss the taste of meat at all. Then in the post about dairy products substitutes I mentioned that it wasn’t any problem for me to avoid them. The only animal product I always loved was fish - that was actually the reason why one of my first vegan recipes was a tuna. Also, I used to eat fish cakes pretty often so I wanted to create a vegan recipe as well. To enhance that typical fish flavour I used the nori sea weed and to make the fish texture I used the combination of the mashed chickpeas and shredded carrot. In the place of egg I used the flax seeds which are an important source of omega 3 fatty acids so the cakes have a balanced amount of carbs, protein and healthy fats.

IMG_4216.JPG

And I’m so proud of their taste that I must share the recipe with you!

INGREDIENTS:

 • 1/2 cup of black rice
 • 1/2 cup of broccoli
 • 1 carrot
 • 2 tablespoons of sweetcorn
 • 1/3 cup of tamari

For the cakes:

 • 1 can of chickpeas
 • handful of spinach
 • handful of grated carrots
 • 1/2 of purple onion
 • 2 pieces of nori sea weed
 • 1 tablespoon of ground flax seeds
 • 1 teaspoon of sweet paprika

Start by pre-heating the oven to 200°.

Add one tablespoon of flax seeds along with two tablespoons of water into a mug, mix it together and set aside.

Mash the chickpeas using a fork, add in finely chopped spinach, shredded carrots and nori sea weed, sprinkle it with the sweet paprika and add in the flax egg - give it all a good stir. Shape cakes from that mixture, place them on a baking tray and let them bake for around 7 minutes.

Add the rice into the saucepan, pour in double amount of water and let it cook until all the water has been absorbed.

Drizzle a frying pan with a little bit of water and cook the broccoli, carrot & sweetcorn until soft. Next pour in the tamari, give it a good stir and let it cook for few more minutes.

Transfer everything into a bowl and serve!

CREAMY BEETROOT SPAGHETTI

CREAMY BEETROOT SPAGHETTI

CINNAMON ROASTED CHICKPEAS WITH QUINOA & SWEET POTATO NOODLES

CINNAMON ROASTED CHICKPEAS WITH QUINOA & SWEET POTATO NOODLES