Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

DECONSTRUCTED SUSHI BOWL

DECONSTRUCTED SUSHI BOWL

Co se vám vybaví, když se řekne “dokonalý život”? Vsadím se, že každému něco jiného - i když, jedno to bude mít společné vždycky. Ať už pro vás dokonalý život znamená velkou rodinu, hodně peněz nebo doživotní zásobu kešu másla, vždycky to bude takový život, od kterého nebudete potřebovat dovolenou - a řeknu vám, já bych nejradši zase někam odjela.

Nechápejte mě špatně, za svůj život jsem moc vděčná, avšak jediné, co mi chybí k jeho dokonalosti, je Španělsko. Ze Španělska jsem se sice vrátila teprve před měsícem, ale ta země si mě opravdu získala. Je tam teplo, moře, spousta pozitivní energie...a hlavně tak neuvěřitelně milí lidé! Zatímco u nás vám i známí často záměrně škodí, ve Španělsku se vás neznámý člověk zeptá, jak se máte, jen aby vám zlepšil den. Proto poslední dobou vážně přemýšlím nad jedním velkým dobrodružstvím - nad Erasmem ve Španělsku. Možná by to pro tak konzervativního člověka, jako jsem já, byla velká změna, ale ve skutečnosti ty nejlepší věci v životě vznikají z takhle bláznivých nápadů.

No jen si vezměte třeba tohle sushi!

IMG_1749.JPG

Na tomhle receptu je těch bláznivých věcí hned několik - třeba to, že i když miluji asijskou kuchyni, nikdy jsem neměla pravé sushi. Základem sushi také bývá ryba, avšak moje sushi je veganské, jelikož jsem místo ryby použila tempeh. Také většinou obsahuje rýži, ale já ji vyměnila za quinou, která ty asijské chutě překvapivě skvěle doplní. A ve skutečnosti to vlastně ani není sushi, ale rozložená sushi mísa, která je ovšem neskutečně rychlá a jednoduchá na přípravu.

IMG_1750.JPG

Co se vám vybaví, když se řekne “dokonalé sushi”? Vsadím se, že každému něco jiného - i když, jedno to bude mít společné vždycky. Bude to chutnat jako tenhle recept!

INGREDIENCE:

 • 1/2 hrnku quinoa
 • 1 mrkev
 • 1/2 střední cukety
 • 1/2 avokáda
 • 1 plátek nori řasy
 • 1/2 hrnku kimchi
 • 1/2 hrnku klíčků vojtěšky

Marinovaný tempeh:

 • 100 g tempehu
 • 2 polévkové lžíce tamari
 • 1 polévková lžíce javorového sirupu
 • 1 čajová lžička Sriracha

Nejdříve si připravíme marinádu na tempeh - všechny ingredience dáme do hrnku a důkladně promícháme.

Tempeh si nakrájíme na tenké plátky, obalíme v marinádě a necháme marinovat alespoň dvě hod. Poté ho dáme na plech vyložený pečícím papírem a necháme péct 25 min na 200°C.

Mezitím dáme vařit quinoa - dáme ji do hrnce, zalijeme dvojnásobným množstvím vody a vaříme, dokud všechnu vodu neabsorbuje.

Nakrájíme si mrkev, cuketu a avokádo, nori namočíme ve vlažné vodě.

Vše přendáme na talíř, přidáme kimchi a klíčky a můžeme podávat!


What do you think of when someone mentions the “perfect life”? I guess that everyone thinks of something different - but in fact, it will always have one thing in common. No matter if it means to you having a huge family, tons of money or cashew butter jars for the rest of your life, it would be always the life you don’t need a vacation from - and to be honest, I’d love to go somewhere again.

Don’t get me wrong, I’m truly grateful for my life but there’s actually one thing I’m missing - the Spain. I got back only a month ago but that country truly stole my heart. There’s sun, sea, huge amount of positive energy...and incredibly nice people! While in Czech sometimes even your friends judge you, in Spain a complete stranger asks you “how are you” just in order to improve your day. Because of that I’m now thinking about going on a one huge adventure - on the Erasmus in Spain. Probably it would be a big change for someone as conservative as I’m but in fact, the best things in life happen after such crazy ideas.

Just take a look at that sushi!

IMG_1749.JPG

There are many crazy things about this recipe - like I’ve never eaten traditional sushi even though I’m a huge Asian cuisine lover. Also, the source of protein in the sushi is traditionally fish but my sushi is completely vegan as I swapped the fish for the tempeh. It often contains rice but I used the quinoa and it actually matched those Asian flavours perfectly. And in reality, it’s not even a sushi but a deconstructed sushi bowl which is incredibly quick and easy to make.

IMG_1750.JPG

What do you think of when someone mentions the “perfect sushi”? I guess that everyone thinks of something different - well in fact, it will always have one thing in common. It will taste like that recipe!

INGREDIENTS:

 • 1/2 cup of quinoa
 • 1 carrot
 • 1/2 of medium zucchini
 • 1/2 of avocado
 • 1 sheet of nori seaweed
 • 1/2 cup of kimchi
 • 1/2 cup of alfalfa sprouts

Marinated tempeh:

 • 100 g of tempeh
 • 2 tablespoons of tamari
 • 1 tablespoon of maple sirup
 • 1 teaspoon of Sriracha

Start by making the tempeh marinade - add all the ingredients into a mug and mix them properly. Slice the tempeh into thin strips, coat them in a marinade and let them marinate for about two hours. Next place them on a baking tray and let them bake for 25 minutes on 200°C.

Meanwhile make the quinoa - place it into a saucepan, pour in double amount of boiling water and let it cook until all the water has been absorbed.

Slice the carrot, zucchini and the avocado, wash the nori in a cold water.

Transfer everything onto a plate, add in the kimchi and the sprouts and serve!

TEX MEX LOADED FRIES

TEX MEX LOADED FRIES

BBQ SEITAN BUDDHA BOWL

BBQ SEITAN BUDDHA BOWL