Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

PASTA CARBONARA

PASTA CARBONARA

Už jste si možná všimli, že nejsem úplně typická holka a že sledování nejnovějších fashion trendů není nic pro mě. Musím ale přiznat, že ty modely, které nosím na večerní procházky se psem, často bývají moc i na mě. Jediné, na co vždycky spoléhám je to, že nikoho nepotkám. A když už jo, že mě stejně nikdo nepozná. Nedávno jsem ale vyrazila se svým bambuckým máslem na obličeji, mastným rozcuchem na hlavě a v rozervaných teplácích, a přesto jsem byla odhalená.

Co já - moje proteinové čokoládové kuličky!

Snažila jsem se nepozorovaně proklouznout kolem partičky kluků, když v tom jeden z nich zavolal: ,,Hele, to je ta, co si fotí ty čokoládový kuličky!". Sice mi v tu chvíli bylo celkem...trapně, ale stejně jsem hned další den jedno kuličkové selfie přidala - jednoduše, když mi něco chutná, nic mě nezastaví.

A to ani vegetariánství!

IMG_0742.JPG

Klasickou tučnou krémovou carbonara omáčku jsem dřív opravdu milovala, a proto jsem se pustila do vymýšlení její zdravé kopie. Omáčka chutnala téměř stejně, jako ta z mých vzpomínek, jen s jedním malým rozdílem - byla v ní slanina. No čtete dobře, dřív jsem sice maso jedla, ale slaninu jsem si na carbonara nikdy nedávala. Jelikož jsem pro vás ale chtěla recept přetvořit do posledního puntíku, dlouho jsem vymýšlela, jak tu chuť co nejvíce napodobit. A víte co?

IMG_0743.JPG

Myslím, že od teď budu "ta, co vymyslela veganskou slaninu".

 INGREDIENCE:

Omáčka:

 • 1 hrnek máslové dýně
 • 1/2 hrnku neslazeného mandlového mléka
 • 1 čajová lžička skořice
 • 1 čajová lžička sladké papriky

"Slanina":

 • 100 g tempehu
 • 1/3 hrnku tamari
 • 1 polévková lžíce javorového sirupu
 • 1 čajová lžička uzené papriky

Tempeh si nakrájíme na kostičky a dáme do misky. Posypeme uzenou paprikou, zalijeme tamari a javorovým sirupem a důkladně promícháme. Necháme marinovat alespoň 3 hod a poté pečeme v troubě 25 min na 200°C.

Těstoviny vaříme dle instrukcí na obale - přibližně 10 min v horké vodě.

Dýni si nakrájíme na kostičky, které dáme do hrnce a necháme vařit do změknutí. Poté je přesypeme do mixéru, přidáme všechny zbylé ingredience na omáčku a rozmixujeme do požadované konzistence.

Omáčku přelijeme na pánev, přidáme uvařené těstoviny a "slaninu", vše důkladně promícháme a necháme vařit přibližně 5 min.

Směs přemístíme na talíř, posypeme čerstvým koriandrem a můžeme podávat!


You might have already noticed I'm not a typical kind of girl and that following the latest fashion trends is just not my thing. However, I have to admit that those outfits I sometimes wear while going out with my dog are too much even for me. The only thing I always rely on is that I won't meet anyone. Or at least that I won't be recognized. However, a couple days ago I went out with the shea butter all over my face, greasy hair in a bun and the oldest sweatpants I could possibly find and I was actually recognized.

And my chocolate protein bites as well!

I did my best to walk around a group of boys without them noticing me, but then one of them shouted: ,,That's the girl who's snapping those chocolate bites"! Well, that moment was honestly...awkward but I uploaded another chocolate bites selfie already the other day - basically, when I like something, nothing can stop me.

Not even being a vegetarian!

IMG_0742.JPG

I always loved that creamy fatty carbonara sauce so I started creating its healthy version. It turned out to taste as the sauce I remember from my childhood, only with one small difference - it contained bacon. Yeah, you are reading right, I used to eat meat in the past but I never ate bacon with the carbonara. However, as I tried to recreate the recipe for to the last point I was thinking for so long how to imitate the real bacon taste. And you know what?

IMG_0743.JPG

I think that since now I'll be known as "the one who created the vegan bacon".

 INGREDIENTS:

Sauce:

 • 1 cup of butternut pumpkin
 • 1/2 cup of unsweetened almond milk
 • 1 teaspoon of cinnamon
 • 1 teaspoon of sweet paprika

"Bacon":

 • 100 g of tempeh
 • 1/3 cup of tamari
 • 1 tablespoon of maple syrup
 • 1 teaspoon of smoked paprika

 Cut the tempeh into cubes and place these into a bowl. Sprinkle with smoked paprika, drizzle with tamari and maple syrup and mix it all properly. Let it marinate for at least 3 hours and then bake for 25 minutes on 200°C.

Cook the pasta according to the package information - for about 10 minutes in a hot water.

Slice the pumpkin into cubes, place these into a saucepan and cook until tender. Then transfer the pumpkin into a blender along with all the remaining sauce ingredients and blend until required consistency.

Pour the sauce onto a frying pan and stir in the pasta&bacon. Mix it all together and let it cook for 5 more minutes.

Transfer everything onto a plate, sprinkle with fresh coriander and serve!

ASIAN-STYLE BUCKWHEAT WITH GARLIC TEMPEH

ASIAN-STYLE BUCKWHEAT WITH GARLIC TEMPEH

POTACHOS

POTACHOS