Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

BLACK BEAN BURRITO

BLACK BEAN BURRITO

Ani se mi nechce věřit, že po těch všech měsících testů, potu a slz je to konečně tady - posledních pár dní školního roku. Konečně je tady to bezstarostné léto, sluníčko, pohoda a hlavně, cestování. Vsadím se, že většina z vás se už pomalu chystá na nějaké nezapomenutelné dobrodružství.

Achjo.

Kéž bych si také mohla zabalit kufry.

Mě totiž za pár dní čeká opravdové dobrodružství, a to zkouška, na které prý většina lidí končí. Takhle pozdě jsem si jí zapsala schválně, jelikož jsem si naivně myslela, že budu mít dostatek času na to, všechno se poctivě naučit. Ani zdaleka jsem to ale nestihla tak, jak jsem si plánovala, a tak i když normálně před zkouškami nervózní nebývám, přiznávám, že tentokrát jsem panice opravdu propadla. Proto jsem se šla uklidnit do lesa, kde jsem si uvědomila hned několik věcí - hlavně to, jak se pořád honíme za nějakými uměle vytvořenými čísly a hodnotami, které ve skutečnosti nemají žádný smysl.

Ten stoletý strom poroste dál, ať už vyděláme jakékoliv množství peněz.

Té veverce je úplně jedno, kolik za den sníme kalorií.

A slunce vyjde každé ráno, ať už ta moje zkouška dopadne jakkoliv.

A já si zatím místo kufrů můžu zabalit alespoň burrito.

IMG_3646.JPG

Znáte ten pocit, kdy jdete do restaurace, dlouho koukáte do jídelního lístku, říkáte, jak dobře všechno zní a potom si stejně objednáte to, co vždycky? Tak přesně takhle to mám s burritem. Ať už jsem v jakékoliv restauraci, většinou vždycky zvolím burrito, a proto jsem se pustila do vymýšlení vlastního receptu. Pochopitelně jsem měla pěkně vysoké nároky, a proto jsem použila moje oblíbené černé fazole, které jsou drobné, lehce nasládlé a mají spoustu bílkovin. Místo rýže jsem zase použila svojí nejoblíbenější přílohu quinou, kterou jsem doplnila jednoduchou směsí křupavé zeleniny a superpálivou omáčkou Srirachu.

IMG_3647.JPG

Proto tady máte recept, zabalte si burrita, odlétáme!

INGREDIENCE:

 • 1/2 konzervy černých fazolí
 • 1/2 hrnku quinoa
 • 1/2 hrnku hrášku
 • 1/2 hrnku rajčat
 • 1/2 salátové okurky
 • 1/2 červené papriky
 • šťáva z 1/2 limetky
 • tortillové placky
 • sriracha

Quinou dáme do hrnce, zalijeme dvojnásobným množstvím vody a vaříme, dokud všechnu vodu neabsorbuje.

Mezitím si nakrájíme papriku, okurku a rajčata, dáme je do velké mísy a přidáme černé fazole & hrášek. Poté přidáme uvařenou quinoa, vše zalijeme limetkovou šťávou a důkladně promícháme.

Vzniklou směsí naplníme tortillové placky, zabalíme, zalijeme srirachou a můžeme podávat!


Oh my, I almost can’t believe that after all those months full of tests, sweat and tears it’s finally here - the last few days of school. The summer, sun, relax and most importantly, the traveling is here and I bet you are already planning some unforgettable adventure.

If only I could wrap my suitcase as well.

In fact, I’m having a real adventure in a few days - the hardest exam of this year. I signed up for such a late date as I thought I’d have enough time to learn everything properly. However, I absolutely didn’t make it as I expected so I must admit I started panicking. That was the reason why I went into the forest to calm myself down and I actually realized many things there - mainly how obsessed we are with numbers that in fact, don’t exist at all.

That hundred-year-old tree will be still growing no matter how much money we earn.

The squirrel absolutely doesn’t care about how many calories we consume.

And the sun will rise again no matter how my exam ends up.

And basically, I can wrap a burrito instead of a suitcase.

IMG_3646.JPG

Do you know that feeling when you go to a restaurant, carefully go through all the dishes in the menu, say how delicious they sound and finally end up ordering the exact same meal as always? That’s literally me when it comes to the burrito. No matter what kind of restaurant I’m in, I always go for a burrito so I started creating my homemade recipe. I wanted it to be literally perfect so I used my favourite black beans which are tiny, slightly sweet and have a lot of protein. Instead of rice I went for my favourite grain, the quinoa which I accompanied with the mix of crispy veggies and a superspicy Sriracha.

IMG_3647.JPG

So here is the recipe, wrap your burrito, we’re flying away!

INGREDIENTS:

 • 1/2 can of black beans
 • 1/2 cup of quinoa
 • 1/2 cup of peas
 • 1/2 cup of tomatoes
 • 1/2 of cucumber
 • 1/2 red pepper
 • juice of 1/2 a lime
 • tortilla
 • sriracha

Add the quinoa into a saucepan, pour in double amount of water and cook until all the water has been absorbed. Meanwhile chop the pepper, cucumber and tomatoes, place them in a large bowl and stir in the beans & peas. Next add in cooked quinoa, drizzle the lime juice all over and give it a good stir.

Fill the tortillas with this mixture, wrap them, drizzle with some sriracha and serve!

CINNAMON ROASTED CHICKPEAS WITH QUINOA & SWEET POTATO NOODLES

CINNAMON ROASTED CHICKPEAS WITH QUINOA & SWEET POTATO NOODLES

NASI GORENG

NASI GORENG