Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

BBQ BEANS WITH FRIES & CREAMY SAUCE

BBQ BEANS WITH FRIES & CREAMY SAUCE

Tak a je to oficiální - škola mi začíná za pár dní a na poslední prázdninovou dovolenou mi zbyly tak akorát vzpomínky. Ale aspoň je opravdu na co vzpomínat - i když se mi původně nechtělo jet, nemohla jsem si přát lepší zakončení prázdnin.

A lepší potvrzení toho, že se dá na všem najít něco pozitivního.

Poprvé jsem si to uvědomila cestou tam - jestli totiž něco opravdu nemám ráda, tak dlouhé jízdy autem. Nechápejte mě špatně, není to tak, že bych se toho třeba bála (přeci jsem nedělala autoškolu čtyřikrát pro nic za nic!). Problém je v tom, že nerada sedím dlouho na jednom místě - a tím nemyslím sedadlo, ale úsek nekonečné rakouské dálnice. Ale co, když se dostanete do takové kolony, že lidé kolem vás venčí psi, o to víc se těšíte na ten krásně prostorný pokojík.

Podruhé jsem si to uvědomila právě tehdy, když jsme otevřeli dveře toho slibovaného krásně prostorného pokojíku - totiž ve skutečnosti byl pro dva a půl člověka a ne pro čtyřčlennou rodinu se psem a jedním malým bláznem, který má spací návyky 80 leté ženy a 3 plné kufry jídla. Ale co, alespoň měl náš skromný pokojík kuchyň.

Potřetí jsem si to uvědomila ve chvíli, kdy jsem kuchyň chtěla použít na opečení batátových hranolků - totiž sice jsem objevila spoustu krásných espresso šálků, ale troubu se mi najít nepodařilo. Ale co, alespoň jsem měla spoustu času na to, promyslet nepřekonatelný batátový recept do posledního detailu!

IMG_9657.JPG

Chtěla jsem, aby chuť batátů vynikla co nejvíc, a tak jsem je posypala skořicí - právě skořice totiž vytvoří křupavou vrstvičku na povrchu a zajistí to, že jsou batáty ještě sladší, než obvykle. Vyhrála jsem si i s dochucením fazolí - uvařila jsem je v jednoduché domácí BBQ marinádě. Tyhle výrazné chuti jsem ale potřebovala něčím propojit, a proto jsem vytvořila květákovou omáčku.

Počkat, co se děje?

Vy mi nevěříte, že může být omáčka z květáku tak perfektně krémová, že připomíná hutný sýr?

No...pozitivní je, že mám pro vás recept a můžete se přesvědčit sami!

INGREDIENCE:

 • čerstvý koriandr
 • sriracha

Hranoly:

 • 1 střední batáta
 • 1 čajová lžička skořice

BBQ fazole:

 • 1 konzerva borlotti fazolí
 • 1 čajová lžička koření sladká paprika
 • 1 čajová lžička koření uzená paprika
 • 1/2 hrnku passaty
 • 1 polévková lžíce tomatového pyré
 • 1 polévková lžíce tamari

Sýrová omáčka:

 • 1 květák
 • ½ hrnku neslazeného mandlového mléka
 •  3 polévkové lžíce lahůdkového droždí

Nejdříve si připravíme sýrovou omáčku – květák nakrájíme na malé kousky, zalijeme horkou vodou a necháme vařit do změknutí. Poté ho dáme do mixéru společně s mandlovým mlékem + lahůdkovým droždím a rozmixujeme do požadované konzistence.

Batáty nakrájíme na hranolky a dáme do misky. Posypeme skořicí a důkladně promícháme. Dáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme na 200°C 40 minut.

Fazole propláchneme a dáme na pánev společně se všemi zbývající "BBQ" ingrediencemi, důkladně promícháme a necháme vařit přibližně 5 min.

Vše přemístíme na talíř, přidáme čerstvý koriandr, zalijeme sýrovou omáčkou a srirachou a můžeme podávat!


So and now it's finally official - the school's starting in a few days and the memories are all I have left from holidays. However, at least I have a lot of them - even though I didn't want to go on a family vacation at first, I couldn't ask for a better summer ending.

And for a better proof that you can find something positive in every situation.

The first time I realized this fact was already on the way to Italy - to be honest, if there's something I can't stand it's those long car rides. Don't get me wrong, I'm not scared of driving. I just don't like sitting on a one spot for so long - and saying that, I don't mean in the car but on a never-ending Austrian highway. However, when there is such a massive traffic jam that people can walk their dogs, at least you are looking forward to the comfortable spacious room even more.

The second time I realized this fact was when we opened the door of that comfortable spacious room - in reality, it was meant for 2 and a half person and not for the family of four with one dog and small crazy girl who has 3 suitcases full of food. However, at least the room had the kitchen.

The third time I realized this fact was when I wanted to use the kitchen and bake my sweet potato fries - well, even though I found so many lovely espresso cups, I couldn't find the oven. However, at least I had a lot of time to think over this recipe to the last point!

IMG_9657.JPG

I wanted to highlight the taste of the sweet potatoes so I sprinkled over some  cinnamon - the cinnamon is what creates a crispy layer on top and even increases that already sweet taste. I even got creative with the beans - I cooked them in an easy homemade BBQ marinade. And as I needed to put those two intense flavours together, I created the cauliflower sauce.

Wait, what's going on?

You don't believe me that a cauliflower can create creamy cheesy sauce, do you?

Well... the positive thing is that I've got the recipe for you so you can try it on your own!

INGREDIENTS:

 • fresh coriander
 • sriracha

Fries:

 • 1 medium sweet potato
 • 1 teaspoon of cinnamon

BBQ beans:

 • 1 can of borlotti beans
 • 1 teaspoon of sweet paprika
 • 1 teaspoon of smoked paprika
 • 1/2 cup of passata
 • 1 tablespoon of tomato purée
 • 1 tablespoon of tamari

Cheese sauce:

 • 1 head of cauliflower
 • ½ cup of almond milk
 • 3 tablespoons of nutritional yeast

Start by making the cheese sauce – chop the cauliflower into small florets, cover them with boiling water and cook until tender. Next place these florets into a blender along with the almond milk + nutritional yeast and mix until required consistency.

Cut the sweet potato into fries and transfer them into a bowl. Add them on a lined baking tray and bake on 200°C for 40 minutes.

Rinse the borlotti beans and place them on a frying pan along with "BBQ" ingredients, mix it all properly and let it cook for 5 about minutes.

Transfer everything onto a plate, sprinkle with fresh coriander, drizzle with the cheese sauce and sriracha and serve!

CREAMY PEANUT SOBA NOODLE SALAD

CREAMY PEANUT SOBA NOODLE SALAD

TUNA QUINOA SALAD

TUNA QUINOA SALAD