Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

CREAMY PUMPKIN RISOTTO

CREAMY PUMPKIN RISOTTO

V životě jsou dny, kdy se probudíte krásně vyspaní, a tak nabití energií, že se ještě v pyžamových kraťáskách utíkáte protáhnout na pláž. Po protažení si najdete pohodlné místo k sezení a při pomalém východu prvních zářivých slunečních paprsků slunce si dlouze vychutnáváte dokonalou snídani. Potom jsou ale také dny, kdy si ty zářivé paprsky musíte vytvořit sami. A takových dnů je hned několik - říká se jim podzim.

IMG_4017.JPG

Já vím, že jsem vám psala článek o motivaci a jdu si sama stěžovat, ale tentokrát to opravdu není moje vinna. Totiž hned začátkem září jsem šla po ulici a v dáli jsem zahlédla dva malé kluky. Celou cestu nepromluvili ani slovo, až ve chvíli, kdy jsme se míjeli, jeden z nich prohlásil: ,,Hele, víš co je blbý? Že už se léto nikdy nevrátí". Tohle jsem ale ještě zvládla přejít s křečovitým úsměvem a sluníčkovým přesvědčováním sebe sama, že děti přece neví, jak funguje babí léto. Nicméně, to mi vydrželo jen do chvíle, kdy jsem vyšla z nákupního centra a pán stojící přede mnou hlasitě prohlásil: ,,Tohle počasí je na pí*u a už bude jenom hůř".

A tak jsem svůj marný boj vytvořit si kolem sebe zářivé paprsky vzdala a radši jsem si vytvořila zářivé, podzimní dýňové rizoto.

IMG_4018.JPG

Recept je tentokrát opravdu jednoduchý a vyžaduje jen pár ingrediencí, přičemž hlavní z nich je již zmiňovaná dýně. Dýní je několik druhů - já použila hokkaido kvůli její sladké chuti, kterou jsem ještě umocnila teplou vůní skořice. Nicméně, po rozmixování není tak krémová, jako moje oblíbená máslová dýně, a tak jsem přidala ještě hedvábné tofu. Díky tomu je rizoto perfektně krémové, i když nemá skoro žádný tuk, ale naopak spoustu bílkovin.

IMG_4019.JPG

A hlavně slibuju, že se vám hned po prvním soustu rozzáří oči, proto tady máte recept.

INGREDIENCE:

 • 1/2 hrnku hnědé rýže
 • 2 polévkové lžíce hrášku
 • Hrst koriandru

Na omáčku:

 • 1 hrnek dýně hokaido
 • 100 g hedvábného tofu
 • 1/3 hrnku neslazeného mandlového mléka
 • 1 čajová lžička skořice
 • 1/2 čajové lžičky koření uzená paprika

Rýži dáme do hrnce, zalijeme dvojnásobným množstvím vody a vaříme, dokud všechnu vodu neabsorbuje.

Hrášek vaříme v horké vodě do změknutí, přibližně 7 min.

Dýni si nakrájíme na kostičky, které dáme do hrnce a zalijeme horkou vodou. Necháme vařit do změknutí, přibližně 15 min.

3/4 uvařené dýně dáme do mixéru společně s hedvábným tofu, mandlovým mlékem a kořením a vše důkladně rozmixujeme do požadované konzistence.

Uvařenou rýži nasypeme do velké mísy a přidáme hrášek + zbylou 1/4 dýně. Vše zalijeme omáčkou a důkladně promícháme.

Rizoto přendáme na talíř, posypeme čerstvým koriandrem a můžeme podávat!


There are days in life when you wake up so full of energy that you run in your pyjamas straight to the beach just in order to stretch. Then you find a nice spot for sitting and enjoying your delicious breakfast while the first sun breams are slowly rising. However, there are also days when you have to create your own sunshine. And there are a lot of them - they are called the autumn.

IMG_4017.JPG

I know that I wrote a motivational post and that now I'm complaining on my own but this time it's definitely not my fault. Actually right at the beginning of September I was walking on the street while I saw two boys in the front. They didn't say a word whole way long but right in the moment we went past each other one of them said: ,Hey, do you know what sucks? That the summer's gone and it will never come back". Well, I actually handled that situation with a fake smile and I was still convincing myself that children know nothing about the Indian summer. However, I had this attitude only until the moment I walked out of the shopping centre and the man standing next to me said: ,,Fu*k this weather... and it will be only worse!".

So I stopped trying to create my own sunshine and I created shiny autumn pumpkin risotto instead.

IMG_4017.JPG

The recipe's supereasy and requires just few ingredients - and as I've already said the main one is the pumpkin. There are various kinds of the pumpkin - I used the hokkaido as it's the sweetest one an I even increased its sweet taste with the warm cinnamon. However, it's not as creamy as the butternut pumpkin I normally use so I added the silken tofu. And the silken tofu is what creates that perfectly creamy risotto which doesn't have any fat while it's full of protein.

IMG_4019.JPG

And most importantly, I promise you'll have the sunshine in your eyes right after the very first bite, so here is the recipe!

INGREDIENTS:

 • 1/2 cup of brown rice
 • 2 tablespoons of peas
 • Handful of coriander

For the sauce:

 • 1 cup of hokaido pumpkin
 • 100 g of silken tofu
 • 1/3 cup of unsweetened almond milk
 • 1 teaspoon of cinnamon
 • 1/2 teaspoon of smoked paprika

Add the rice into the saucepan, pour in double amount of water and let it cook until all the water has been absorbed.

Cook the peas in a hot water until soft, for around 7 minutes.

Chop the pumpkin into cubes, place them into a saucepan, cover them with hot water and let them cook until soft, for around 15 minutes.

Add 3/4 of cooked pumpkin into a blender along with the silken tofu, almond milk and the spices. Blend it all together until required consistency.

Add cooked rice into a large bowl and stir in the peas + the remaining 1/4 of the pumpkin. Then pour in the sauce and give everything a good stir.

Transfer the risotto onto a plate, sprinkle with fresh coriander and serve!

CRISPY POTATO CHIPS WITH GRILLED VEGGIES & TZATZIKY

CRISPY POTATO CHIPS WITH GRILLED VEGGIES & TZATZIKY

TUNA QUINOA SALAD

TUNA QUINOA SALAD