Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

SÓJOVÉ ŘEZY

SÓJOVÉ ŘEZY

Přiznávám - vadí mi, když má někdo jiný názor, než já a nesouhlasí se mnou. Ale ono je vlastně nakonec dobře, že jsme každý jiný. Každý jsme totiž dobrý v něčem jiném! A tak zatímco se sklenicí kešu másla si poradím během pár minut, s technikou naopak potřebuji poradit. Proto když jsem nedávno měla problém s mobilem, radši jsem to rovnou nechala na odborníky. I jim ale trvalo ho vyřešit, a tak mi nezbývalo nic jiného, než pozorovat ostatní zákazníky. Jedním z nich byl pán, který kupoval iPad. Na tom by nebylo nic zvláštního - kdyby nebyl pro jeho čtyřletého syna.

Mobil, foťák, počítač... jsou to skvělé věci, které sama používám a bez kterých už si to neumím představit. Jen se mi zdá se, že lidem často až moc záleží na materiálních věcech a že v tom všem zapomínají na ty opravdové zážitky. Když jsem byla malá a mamka mi vyprávěla, jak to bylo dřív lepší, nechápavě jsem kroutila očima. Jenže, ono na tom asi vážně něco bude. No schválně, vzpomenete si někdy na dárky, které jste kdy dostali? Já jsem sice vždycky psala dlouhé seznamy, ale teď si nevzpomenu ani na jeden.

Za to na prázdniny na chalupě, sbírání hub, krmení ovcí a procházky do trafiky pro sojové řezy, na to nezapomenu nikdy.

IMG_6410.JPG

Vymýšlet zdravé verze sladkostí mě na vaření baví snad úplně nejvíc, a proto už na blogu najdete spoustu receptů - například Oreo, Reese’s nebo Snickers.

Nedávno jsem si ale vzpomněla na staré, dobré sojové řezy, a tak jsem se hned pustila do vymýšlení zdravého receptu. Snažila jsem se, aby byl recept rychlý a jednoduchý a nakonec se mi povedlo, že je hotový za pár minut a nejtěžší je nesníst směs rovnou z mixéru - chutná totiž naprosto stejně, jako klasické sójové řezy.

IMG_6411.JPG

Možná se mnou nebudete ve všem souhlasit, ale myslím, že na jednom se shodneme - tenhle recept musíte vyzkoušet!

INGREDIENCE:

Ovesné vločky dáme do mixéru a rozmixujeme na mouku. Přidáme všechny zbylé ingredience a mixujeme, dokud nevznikne lepkavá směs. Ze vzniklé směsi vytvoříme malé řezy, které dáme na 30 min ztuhnout do mrazáku. Poté můžeme rovnou podávat!


I admit - I can’t stand when someone’s having different opinion than I do and when he disagrees with me. But in fact, it’s a positive thing that we are all different. We are all good at something different! So while I don’t have a problem with devouring whole jar of the cashew butter, I struggled a lot when I had problem with my phone. I got it repaired by professionals but it took them quite a long time as well. So to entertain myself a bit, I watched other costumers. One of them was a man who was buying an iPad. That wouldn’t be surprising at all - if it wasn’t for his four-year-old son.

Phone, camera, PC...amazing things I’m using on a daily basis. But to be perfectly honest, I think that people are sometimes that obsessed with materialistic things that they forget to experience life. When I was young and my mum was telling me how it had been better before, I didn’t understand. But in fact, she was right. Just tell me - have you ever remembered the present you got? I can’t name any.

But holidays on our cottage, walks in the forest and soy slices, that’s what I’ll never forget.

IMG_6410.JPG

Creating healthy versions of sweet treats is what I love the most about cooking so you can find many recipes on the blog already - like the Oreo, Reese’s or Snickers. However, few days ago I remembered that traditional Czech treat so I started thinking about its healthy version. I wanted the recipe to be quick and easy and it ended up being ready in a few minutes and the hardest part is actually to not eat it straight from the blender.

IMG_6411.JPG

You might have some different opinions than I do but we can definitely agree on that - you have to try this recipe!

INGREDIENTS:

  • 1 cup of oats
  • 1 cup of dates
  • 1/2 cup of pecans
  • 1 teaspoon of rum aroma

Add the oats into a blender and blend until flour forms. Add in all the remaining ingredients and blend until sticky. Shape small rolls from that mixture and place them into the freezer for 30 minutes. Then they are ready to serve!

CINNAMON ROLLS

CINNAMON ROLLS

McFLURRY

McFLURRY