Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

SNICKERS

SNICKERS

Ten život je tak nefér. Ostatní vás budou kritizovat, i kdybyste se pro ně rozkrájeli- a když říkám rozkrájeli, myslím to doslova. Jednou jsem se dostala do tak silné pečící extáze, že jsem v mixéru zapomněla prst a málem bylo po něm. Přiznávám, mám v pečení určité rezervy. Ale zatím se po ochutnání mých výtvorů nikomu nestalo nic horšího, než že si musel vzít prášek proti bolesti.

Proto mě pěkně štve, že mým kuchařským schopnostem nikdo nevěří. Třeba ve škole - s blížící se maturitou přišel čas na to rozdělit si, kdo přichystá jaké občerstvení pro komisi. Zatímco moje spolužačky dostaly za úkol navařit několikachodové menu a napéct složité dorty, já jsem musela bojovat o to, aby mě vůbec pustili do kuchyně. A stejně mi bylo dovolené tak akorát hezky nazdobit zeleninu!

Ale co, ve škole se to dá přežít - horší je to doma. Nedávno měla sestra softballový zápas a já se nadšeně pustila do přípravy brownies pro její tým. Když to ale uviděla mamka, se strachem v očích se mě zeptala, jestli brownies raději nedáme soupeřkám.

Já se ale jen tak jednoduše nevzdám. Rozhodla jsem se, že ukážu spolužákům, že zvládnu víc, než nazdobit zeleninu a že rodině připravím dezert, po kterém si nebudou muset vzít prášek.

A tak jsem se pustila do přípravy Snickers!

Nebylo sice lehké vymyslet tak jednoduchý recept, aby odpovídal mým kuchařským schopnostem a zároveň chutnal úplně přesně jako mé milované klasické Snickers, ale víte co?

USPĚLA JSEM!

Počkat... to už mi nevěříte ani vy? Tak tady máte recept!

INGREDIENCE:

1. Vrstva:

- 1/2 hrnku mandlového másla

- 2 polévkové lžíce javorového sirupu

- 1 polévková lžíce kokosové mouky

2. Vrstva:

- 1 hrnek medjool datlí

- 1/3 hrnku vody

- 1 polévková lžíce kokosového oleje

- 1/4 hrnku arašídů

Poleva:

- 100 g hořké čokolády

- 1 polévková lžíce kokosového oleje

Všechny ingredience na 1. vrstvu dáme do misky a důkladně promícháme. Vzniklou směs přemístíme do formy vyložené pečícím papírem a dáme ztuhnout do mrazáku na 1 hod.

Mezitím si připravíme druhou vrstvu - všechny ingredience kromě arašídů dáme do mixéru a důkladně promícháme. Směs rozetřeme na 1. vrstvu, posypeme arašídy a vrátíme na půl hodiny do mrazáku.

Na závěr si na mírném plameni rozpustíme čokoládu s kokosovým olejem. Směs vyndáme z mrazáku, rozkrájíme na tyčinky a obalíme v čokoládě. Vrátíme zpět do mrazáku na posledních 15 minut a můžeme podávat!


The life's so unfair. People will criticize even if you fall into pieces for them - and I mean like literally. Once I got into such a strong baking ecstasy that I forgot my finger in a blender and I almost cut it off. I admit I could improve my baking skills a bit but nothing what a pill couldn't heal has happened yet.

Because of that I'm pretty angry that no one believes in my cooking skills. At school for example - everyone had to prepare some food for our teachers. While all the other girls were supposed to bake cakes and prepare complicated meals, I was asked to nicely slice some veggies.

Whatever, I can handle it at school -  it's so much worse at home. A couple days ago my sister had a softball championship and I prepared brownies for her team. But when my mum saw me making them, she had a fear in her eyes and asked whether we won't rather give the brownies to the opponents.

However, I won't give up that easily. I decided that I'd show my classmates that I'm able to do more than just slice some veggies and that I'd prove my family I can make a dessert which they can consume without taking any pill afterwards.

So I started making Snickers!

Honestly, it wasn't easy to create shamelessly easy recipe which would taste like the traditional Snickers bar. But you know what?

I SUCCEEDED!

Wait... you don't believe me as well, do you? So here is the recipe!

INGREDIENTS:

1st layer:

- 1/2 cup of almond butter

- 2 tablespoons of maple syrup

- 1 tablespoon of coconut flour

2nd layer:

- 1 cup of medjool dates

- 1/3 cup of water

- 1 tablespoon of coconut oil

- 1/4 cup of peanuts

Coating:

- 100 g of dark chocolate

- 1 tablespoon of coconut oil

Add all the 1st layer ingredients into a bowl and mix properly. Transfer this mixture into a lined tin and place it into the freezer for 1 hour to set.

Meanwhile make the second layer - add all the ingredients except the peanuts into a blender and blend properly. Spread the mixture all over the first layer, sprinkle with peanuts and place it back into the freezer for about half an hour.

Finally melt the chocolate and the coconut oil on a medium heat. Remove the tin from the freezer, slice it into bars and coat it in the chocolate. Place it back into the freezer for the last 15 minutes and serve!

RAFFAELLO

RAFFAELLO

RAW NUTELLA CAKE

RAW NUTELLA CAKE