Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

REESE’S

REESE’S

Sice je teprve začátek března, ale já už jsem se pustila do čtení textů na zkoušku z úvodu do filosofie. Vím, že už vás to nepřekvapí, ale tentokrát to je jinak - vůbec poprvé se mi totiž stalo, že nejsem jediný blázen a že i moji spolužáci začínají lehce panikařit. Dokonce jsme vytvořili skupinu, ve které jednotlivé texty čteme společně, bavíme se o nich a rozebíráme je. A já jsem z toho úplně nadšená - ani byste nevěřili, jak je všechno najednou jednodušší, když na to člověk není sám.

A teď si představte, co bychom dokázali, kdyby se všech 7 miliard lidí spojilo a vzájemně bychom si pomáhali.

IMG_4530.JPG

Jedna z věcí, kterou o mně možná nevíte, je to, že jsem celé dětství hrála závodně golf. Poznala jsem spoustu krásných míst po celé republice, naučila jsem se disciplíně, ale také jsem se poprvé setkala s rivalitou. Každý se pochopitelně snažil být co nejlepší a úspěch někoho jiného se často zrovna nepřál. Nicméně, ve sportu se to dá ještě pochopit - v reálném životě už je to horší. Soutěživost, závist, pomluvy...Vždyť jediný člověk, se kterým bychom měli soupeřit a snažit se být lepší, než on, je ten, kým jsme byli včera.

No jen si vezměme příklad z Reese’s!

IMG_4531.JPG

Ještě včera bylo Reese’s nezdravou kalorickou bombou, mělo jen nudnou arašídovou náplň obalenou v čokoládě a spoustu cukru & palmového oleje. Dneska je ale Reese’s daleko lepší a v kvalitní hořké čokoládě je kromě krémového arašídového másla schovaný ještě zdravý malinový džem s kokosovým olejem.

IMG_4532.JPG

 Řeknu vám, sliny se mi sbíhají, jen jak to píšu. Pomůžete mi s přípravou?

INGREDIENCE:

  • 120 g hořké čokolády
  • 6 čajových lžiček arašídového másla
  • 6 čajových lžiček malinového džemu
  • 1 čajová lžička kokosového oleje

Hořkou čokoládu dáme do hrnce společně s kokosovým olejem a na mírném plamenu necháme rozpustit.

Polovinou rozpuštěné čokolády naplníme silikonové muffinové formičky, které dáme na 30 min do mrazáku.

Poté vyndáme a na čokoládový základ naneseme lžičku arašídového másla, lžičku malinového džemu a vše zalijeme zbytkem rozpuštěné hořké čokolády.

Formičky opět vrátíme na 1 hod do mrazáku.

Poté vyndáme a můžeme rovnou podávat nebo skladujeme v lednici.


Even though the March just started I am already reading texts for my philosophy exam. I know it’s not surprising anymore but actually there’s something different this time - even my classmates started slightly panicking. In fact, we created a group where we read the texts together and talk about them afterwards. And I’m so excited about it - I can’t even express how much it helped me! It’s way easier when the person’s not alone in it.

And now just imagine what we could do if we all joined together and supported each other.

IMG_4530.JPG

 One thing you probably don’t know about me is that I was a competitive golfer as a child. I visited beautiful places all over our country, I learned to be disciplined but I also faced rivality for the very first time. Everyone wanted to be the best and competed with each other. Whatever, it’s normal when it comes to sport, it’s much worse when it’s applied into the real life as well. Comparison, envy, gossip...Actually the only person you should try to be better than is the person you were yesterday.

Just take the example from the Reese’s!

IMG_4531.JPG

Yesterday was Reese’s unhealthy caloric bomb, had boring peanut butter filling and huge amount of sugar & palm oil. Today is Reese’s much better and in the high quality chocolate is covered both creamy peanut butter and healthy raspberry jam.

IMG_4532.JPG

Honestly, I started having huge cravings as I’m writing it now. Would you like help me with the preparation?

INGREDIENTS:

  • 120 g of dark chocolate
  • 6 teaspoons of peanut butter
  • 6 teaspoons of raspberry jam
  • 1 teaspoon of coconut oil

Add the dark chocolate and the coconut oil into a saucepan and let it melts over medium heat.

Fill silicon muffin tins with a half of the melted chocolate and place the tins into the freezer for 30 minutes.

Remove and add one teaspoon of the peanut butter on top of the chocolate layer. Next add one teaspoon of the jam and cover it all with the remaining melted dark chocolate.

Place the tins back into the freezer for 1 hour.

Next remove and serve or store in the fridge.

RAW CHOCOLATE CAKE

RAW CHOCOLATE CAKE

OREO

OREO