Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

RED CURRANT CAKE

RED CURRANT CAKE

Dovolené jsou fajn, ale mají jednu velkou nevýhodu - odkládané povinnosti, které vás zavalí hned po návratu. Právě proto se teď zoufale učím na nejtěžší zkoušku letošního roku a mám jen jediné přání - aby mi to učení utíkalo stejně tak rychle, jako čas.

Jak je sakra možné, že už jsou za chvíli zase prázdniny?

Zdá se mi to jako včera, co jsem si léto po maturitě užívala naplno. Odjela jsem do města, kde jsem nikoho neznala a uspořádala jsem tam společné setkání. Nachodila jsem stovky kilometrů po dechberoucích Slovinských horách. Vydala jsem druhý e-book a navrhla jsem svojí úplně první kolekci oblečení.

Achjo, omluvte moje sentimentální vzpomínání - ale to už holt babičky dělají.

Ahoj, jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem 80ti letá stařenka uvězněná v těle 20 leté slečny. Ne teď vážně - přesně si pamatuju, jak jsem se jako malá nemohla dočkat, až budu dospělá, nazuji vysoké podpatky a pozdě večer vyrazím do víru velkoměsta balit kluky. Teď jsem ale dospělá a nemůžu se dočkat, až navlíknu tlusté ponožky a vyrazím do víru kuchyně péct buchty.

IMG_0819.JPG

Možná jste si všimli, že je většina mých sladkých receptů raw. Je sice pravda, že datle a ořechy zbožňuji, ale není to ten pravý důvod, proč se pečení radši vyhýbám - ve skutečnosti z něj mám velký respekt. Už hodněkrát se mi stalo, že jsem něco dlouze a složitě pekla jen proto, aby recept skončil rovnou v koši. Proto jsem se tentokrát snažila, aby bylo pečení opravdu jednoduché. Nakonec se mi podařilo vymyslet recept, který nejenom, že zvládne každý, ale každý si ho také zamiluje! Sportovci ocení, jak je zdravý, maminky, jak je rychlý a děti, jak je sladký.

IMG_0820.JPG

A proto vám jako správná babička musím předat svůj tajný recept!

INGREDIENCE:

Základ + posyp:

 • 2 hrnky pohankové mouky
 • 2/3 hrnku kokosového cukru
 • 1/2 hrnku kokosového oleje
 • 1 polévková lžíce lněných semínek + 3 polévkové lžíce vody

Náplň:

 • 3 hrnky rybízu
 • 1/2 hrnku kokosového cukru
 • 1 polévková lžíce kukuřičného škrobu

Nejdříve si předehřejeme troubu na 180°C.

Všechny ingredience na náplň důkladně promícháme a odložíme stranou.

Suché ingredience na základ + posyp dáme do mísy a promícháme. Přidáme lněné vajíčko (lněná semínka smíchaná s vodou) a kokosový olej a vše znovu důkladně promícháme.

2/3 směsi dáme do zapékací formy. Na základ rovnoměrně rozprostřeme rybízovou náplň a navrch nasypeme nadrobený zbytek těsta.

Necháme péct přibližně 25 min a poté můžeme rovnou podávat!


Holidays are nice but they have one huge disadvantage - the amount of tasks you have to do after the return. Right now I’m desperately studying for the hardest exam of this year and I’m having just one wish - if only studying flew as fast as the time.

How the hell is it possible that the summer is here again?

It seems like yesterday when I travelled to the city I’ve never been before and organised a meet-up there. When I walked thousands of miles in the Slovenian mountains. When I published my second e-book and revealed my very first clothes collection.

Oh my, sorry for being so sentimental - but that’s just what grandmas do.

Hi everyone, my name is Tereza Šlancarová and I’m 80-year-old granny imprisoned in the 20-year-old body. No but seriously - I remember pretty exactly when I was a child how I couldn’t wait to be an adult, to put on high heels and go into the club to flirt with boys. Well, now I’m an adult and I can’t wait to put on warm socks and go to the kitchen to bake pies.

IMG_0819.JPG

You might have noticed that a vast majority of my sweet recipes is raw. Even though it’s true that I love dates and nuts, the reality is that I’m pretty scared of baked goods. It happened to me numerous times that I baked something complicated for hours and it ended up being a complete disaster. So that was the reason why I did my best for this recipe to be truly easy. And not only everyone manages to make it, everyone loves it as well! Athletes will love how healthy it is, mummies how quick it is and children how sweet it is.

IMG_0820.JPG

So as the right granny, I have to share my secret recipe with you!

INGREDIENTS:

The base + crumble:

 • 2 cups of buckwheat flour
 • 2/3 cup of coconut sugar
 • 1/2 cup of coconut oil
 • 1 tablespoon of flax seeds + 3 tablespoons of water

Filling:

 • 3 cups of currant
 • 1/2 cup of coconut sugar
 • 1 tablespoon of corn starch

Start by pre-heating the oven to 180°.

Combine all the filling ingredients and set aside.

Add the dry ingredients for the base + crumble into a bowl and give them a good stir. Add in the flax egg (flax seeds mixed with the water) and the coconut oil and mix it all properly.

Transfer 2/3 of the base into a baking dish. Top it with the currant filling and remaining crumbled dough.

Let it bake for around 25 minutes and serve!

MILKY WAY

MILKY WAY

CINNAMON ROLLS

CINNAMON ROLLS