Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

RAW PISTACHIO RASPBERRY CAKE

RAW PISTACHIO RASPBERRY CAKE

Když jsem se pustila do tohohle raw dortu, přišla mamka a ptala se, jestli něco slavíme. Samozřejmě, že jsem si nakoupila tisíc ingrediencí a dělala ho jenom pro to, že jsem na něj měla chuť. Není život moc krátký na to jíst dort, jen když se něco slaví?

A co teprv raw dort!

Jak už jsem trošku naznačila, jediná nevýhoda raw dortu je to, že se na něj spotřebuje spousta drahých ingrediencí, především ořechů. I kdybych ale měla nosit jedno tričko pořád dokola a tlačily by mě boty, stejně bych si ingredience na raw dort nakoupila. Protože za tu BOŽSKOU chuť to prostě stojí. Kombinace ořechů a datlí mě nikdy neomrzí a jelikož je dort opravdu sladký, tak stačí malý kousek, takže vydrží i docela dlouho.

Na raw dortech miluji také to, že s nimi není žádná práce - a proto jsem pro vás ten superjednoduchý recept natočila. Dobrou chuť!

INGREDIENCE:

Korpus:

- 165 g medjool datlí

- 3/4 hrnku mandlí

- 1/4 hrnku pistácií

náplň:

- 2 hrnky kešu ořechů

- 1 hrnek malin

- 400 g kokosového mléka v konzervě

- 2 polévkové lžíce javorového sirupu

- 2 polévkové lžíce kokosového oleje

- 1 čajová lžička vanilkového extraktu

- + pistácie na dozdobení

 Mandle a kešu ořechy namočíme na dvě hodiny.

Všechny ingredience na korpus dáme do mixéru a důkladně promixujeme. Poté směs rovnoměrně přemístíme do dortové formy (průměr 21 cm) vyložené pečícím papírem a dáme do mrazáku.

Otevřeme konzervu kokosového mléka a vrchní krém (přibližně 150 g) dáme do mixéru. Přidáme všechny zbylé ingredience kromě malin a rozmixujeme do krémové konzistence.

Vzniklou směs si rozdělíme na dvě poloviny a jednou polovinou potřeme základ. Dáme do mrazáku.

Druhou polovinu dáme do mixéru společně malinami a rozmixujeme do krémové konzistence. Dort vyndáme z mrazáku a rovnoměrně potřeme malinovou směsí.

Dort dáme na dvě hodiny do mrazáku, posypeme extra pistáciemi, dozdobíme malinami a můžeme podávat.


When I started preparing this raw cake my mum came asking whether we're celebrating something. Of course that I bought tons of ingredients and made it just because I'd craved it. Life is too short to eat cake only to celebrate something, isn't it?

As I said before, the only raw cake´s disadvantage is that it requires tons of quite pricey ingredients, especially nuts. But even if I had to wear one shirt again and again I´d buy those raw cake ingredients. Because it´s worth the HEAVENLY taste. I love the combination of nuts and dates and as the cake is pretty sweet, you need just a small bite to be satisfied so it will last quite a long time.

What I also love about raw cakes is their supereasy preparation – so I recorded it for you. Enjoy!

INGREDIENTS:

Base:

- 165 g of medjool dates

- 3/4 cup of almonds

- 1/4 cup of pistachios

 Filling:

- 2 cups of cashew nuts

- 1 cup of raspberries

- 1 lemon

- 400 g can of coconut milk

- 2 tablespoons of maple syrup

- 2 tablespoons of coconut oil

- 1 teaspoon of vanilla extract

- + pistachios to serve

 Soak the almonds and cashews for two hours.

RAW CHOCOLATE TARTS

RAW CHOCOLATE TARTS

RAW DOUBLE LAYERED BLUEBERRY CAKE

RAW DOUBLE LAYERED BLUEBERRY CAKE