Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

RAW NUTELLA CAKE

RAW NUTELLA CAKE

Svoje desáté narozeniny si vybavuji úplně přesně. Tou dobou jsem poslouchala zamilované písničky Ewy Farné a toužila po tom být také ta cool holka, co chodí ven s klukama. A proto když se blížily moje první větší kulaté narozeniny, doufala jsem, že už budu konečně dospělá. A nebyla jsem jediná, kdo tu desítku bral tak vážně - i rodiče se snažili udělat mi narozeniny co nejkrásnější. Byly jsme společně vybírat spoustu dárků, v zábavním parku uspořádali oslavu pro moje kamarády a nebo pozvali celou naší rodinu na společnou oslavu. I když upřímně, jediný důvod, proč jsem se na tu rodinnou oslavu těšila, byl dort. Konkrétně dva dorty - ovocný mi upekla mamka a čokoládový zase babička.

Staré, dobré časy.

Uběhlo pár let, jsem dospělá a už chápu, co tenkrát Ewa Farna myslela tím: ,,Měls mě vůbec rád". Mých devatenáctých narozenin si doma skoro nevšimli, oslavu pro kamarády mi nikdo nezařídil a do té rodinné oslavy jsem musela každičkého přemlouvat. A co je nejhorší -  dort jsem si musela udělat sama!

NUTELLOVÝ - RAW - DORT.

Krémová lískooříšková čokoláda na sladkém lepkavém korpuse se spoustou bílkovin. Dokonalost, která se spojí přímo ve vaší puse, exploduje a vystřelí vás do nebeského prostoru nekonečné slasti.

No, řeknu vám... takhle dobré narozeniny jsem ještě nezažila!

 

INGREDIENCE:

Základ:

- 1 ½ hrnku mandlí

- 1 hrnek strouhaného kokosu

- 1 hrnek medjool datlí

1.vrstva:

- 3 vrchovaté polévkové lžíce čokoládového lískooříškového másla 

- 2 polévkové lžíce raw kakaového prášku

- 1 zralé avokádo

- 1 polévková lžíce kokosového oleje

- 1 hrnek kešu ořechů (2 hod namočených)

- ½ hrnku kokosového krému

- 2 polévkové lžíce javorového sirupu

Všechny ingredience na základ dáme do mixéru a mixujeme, dokud se vše nespojí v lepkavou směs. Směs přemístíme do dortové formy vyložené pečícím papírem a dáme ztuhnout do mrazáku na 1 hod.

Mezitím si připravíme první vrstvu – všechny ingredience dáme do mixéru a mixujeme do požadované konzistence. Základ vyndáme z mrazáku a nutellovou směs na něj rovnoměrně rozprostřeme. Vrátíme zpět na 1 hodinu do mrazáku, poté vyndáme a můžeme podávat!


I remember my tenth birthday like it was yesterday. I used to listen to Ewa Farna's love songs and I hoped I'd been also this cool girl who goes out with the boys. Because of that I've been waiting for this important birthday with the hope I'll be finally an adult. And I wasn't the only one who took my birthday that seriously - my parents also did their best to make my day special. We went shopping together, they made a celebration for me and my friends and we also had a family celebration. Well honestly, the only reason I was looking forward this celebration was the cake. Two cakes to be exact - my mum made me fruit one and my grandma chocolate one.

Good old days.

Few years later I'm an adult and I finally understood what Ewa Farna meant with those lyrics about heartbreaks. No one even noticed my 19th birthday, no one made a party for my friends and I even had to persuade each family member for a family celebration. But what's worse - I had to make myself the birthday cake!

NUTELLA - RAW - CAKE.

Creamy hazelnut chocolate on a sweet sticky base with a huge amount of protein. Perfection that combines right in your mouth, explodes and lifts you to the universe of never-ending joy.

Well... I have never had a better birthday!

INGREDIENTS:

Base:

- 1 ½ cup of almonds

- 1 cup of shredded coconut

- 1 cup of medjool dates

1st layer:

- 3 heaped tablespoons of chocolate hazelnut butter 

-  2 tablespoons of raw cacao powder

- 1 ripe avocado

- 1 tablespoon of coconut oil

- 1 cup of cashews (soaked for 2 hours)

- ½ cup of coconut cream

- 2 tablespoons of maple syrup

Add all the base ingredients into a blender and blend until sticky. Transfer this mixture into a cake tin lined with a baking paper and place it into the freezer for 1 hour to set.

Meanwhile make the first layer – add all the ingredients into a blender and blend until you reach required consistency. Remove the base from the freezer and spread the Nutella mixture evenly all over the base. Place it back into the freezer for the last 1 hour, remove and then it’s ready to serve!

SNICKERS

SNICKERS

AVOCADO CHOCOLATE MOUSSE

AVOCADO CHOCOLATE MOUSSE