Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

RAW LOTUS CHEESECAKE

RAW LOTUS CHEESECAKE

Schválně mi prozraďte - dávali jste si letos nějaké předsevzetí? Možná je to jen můj pocit, avšak zdá se mi, že ,,New year, new me” přináší místo klidné, pohodové novoroční atmosféry tak akorát spoustu povinností, přehnaných cílů a hlavně stresu.

Vyčerpání ale není nový trend ani v roce 2019.

Kafe nenahradí jídlo.

A na uspěchaném životě přeci není co obdivovat.

IMG_2968.JPG

Zajímalo by mě, proč pořád vzdáváme hold přesčasům, probdělým nocím a vnitřním nepokojům. Jsou tyhle věci opravdu tím, čeho chceme v Novém roce dosáhnout? Myslím, že bychom se naopak měli naučit poznat tu tenkou hranici mezi ,,povinnostmi” a ničením sebe sama - mnoho z nás totiž vyhoří ještě dřív, než vůbec stihne zazářit.

Sebepéče.

Rovnováha.

Schopnost poznat, kdy potřebují naše mysl, tělo a duše raw Lotus cheesecake. Tohle jsou věci, které bychom měli obdivovat.

IMG_2972.JPG

A právě tenhle raw Lotus cheesecake se dá obdivovat hned z několika důvodů. Zaprvé, jeho příprava je tak jednoduchá, že jí zvládne úplně každý. Zároveň vyžaduje jen pár ingrediencí, přičemž většinu z nich seženete na natu.cz, kde máte s kódem TEREZASDIARY dokonce slevu. Nicméně, největší obdiv si stejně zaslouží jeho božsky neodolatelná chuť - křupavé, karamelové sušenky Lotus, krémová 1. vrstva a slaďoučký základ se spojí přímo ve vaší puse, rozplynou se vám na jazyku a rozlijou takovou slast, že vaše chuťové buňky explodují.

IMG_2973.JPG

Ještě před tím pro vás mám ale přeci jen jednu povinnost i já - vyzkoušejte tenhle recept!

IMG_2974.JPG

INGREDIENCE:

Základ:

 • 2 hrnky mandlí (namočených přes noc)

 • 1 hrnek datlí

Krém:

 • 2 hrnky kešu ořechů (namočených přes noc)

 • 2 konzervy kokosového mléka

 • 3 polévkové lžíce Lotus pomazánky

 • 1 polévková lžíce kokosového oleje

+ Lotus sušenky, Lotus pomazánka

Mandle dáme do mixéru, přidáme datle a mixujeme, dokud nevznikne lepkavá směs. Směs rovnoměrně rozprostřeme do dortové formy vyložené pečícím papírem a dáme na 30 min ztuhnout do mrazáku.

Mezitím si připravíme krém - do mixéru dáme kešu ořechy společně s Lotus pomazánkou, kokosovým olejem a tuhou částí kokosových mlék. Vše důkladně rozmixujeme. Vzniklý krém rovnoměrně rozprostřeme na základ a dort necháme v mrazáku přes noc. Na závěr ho můžeme dozdobit Lotus pomazánkou & sušenkami a poté můžeme podávat!


Tell me guys - do you have any New Year’s resolution? Maybe it’s just my feeling but it seems to me that this ,,New year, new me” causes solely a lot of obligations, goals and mainly stress.

However, being tired is not a new trend of 2019.

Coffee is not a meal.

And there’s nothing to admire on living in a constant hurry.

IMG_2968.JPG

I am wondering why we’re still admiring working late, sleepless nights and anxieties. Are these things truly what we want aspire to? Honestly, I think that we should learn to find that tiny line between ,,commitment” and self-destroying.

Self-care.

Balance.

The ability to find when our mind, body and soul need a raw Lotus cheesecake. These are the things we should admire.

IMG_2972.JPG

And in fact, there are so many things to admire on this cheesecake. Firstly, it’s prep is so easy everyone can make it. Also, it requires only few ingredients. But most importantly - the taste’s irresistibly delicious - crispy, caramel flavored cookies, creamy first layer and the sweetest base combine together right in your mouth, they melt on your tongue and they create a joy which makes your taste buds explode.

IMG_2973.JPG

So here I’ve got one obligation for you as well - give this recipe a try!

IMG_2974.JPG

INGREDIENTS:

For the base:

 • 2 cups of almonds (soaked overnight)

 • 1 cup of dates

For the cream:

 • 2 cups of cashews (soaked overnight)

 • 2 cans of coconut milk

 • 3 tablespoons of Lotus spread

 • 1 tablespoon of coconut oil

+ Lotus biscuits, Lotus spread

Add the almonds into the blender, add in the dates and blend until sticky. Spread the mixture evenly into a cake tin and place it into the freezer for around 30 minutes to set. 

Meanwhile make the cream - add the cashews into a blender along with the Lotus spread, coconut oil and the hard part of the coconut milk. Blend everything properly. Spread the mixture all over the base and leave the cake in the freezer overnight. Finally you can add the Lotus spread & cookies on top and then it’s ready to serve!

4-INGREDIENT BANANA SNICKERS

4-INGREDIENT BANANA SNICKERS

TWIX

TWIX