Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

RAW CHOCOLATE TARTS

RAW CHOCOLATE TARTS

Když mi naši oznámili, že jedou na pár dní na chalupu, tvářila jsem se, jak se mi bude stýskat, ale uvnitř jsem tančila oslavný tanec. Víte, co to pro mě znamená být sama doma? Pouštět si staré písničky na plné pecky, chodit ve spodním prádle a tlustých ponožkách a hlavně vařit tisíce jídel. Možná to nezní jako nejzáživnější program, ale já to naprosto miluju.

A jelikož jsem byla přeci moc smutná a opuštěná, zasloužila jsem si nějakou odměnu. Odměnu ode mě pro mě. Napadá vás lepší odměna, než čokoláda? Mě akorát ořechy. Ale vždyt ty jsou tam vlastně také!

Základ je tedy stejný jako u mých ostatních raw receptů - datle a mandle. Na náplň jsem zase použila stejné ingredience, jako na mojí čokoládovou nice cream - banán, avokádo, kakao, čoko protein. Protože, s touhle kombinací se prostě nikdy nemůžete splést! I když, on je v tom ještě jiný důvod, proč jsem se nepouštěla do žádného experimentování a radši vytvořila rychlý a jednoduchý recept.

Vždycky když jsem sama doma, něco se po... pokazí. Naposledy jsem si málem při mytí mixéru uřízla prst a doteďka na něm mám pořádnou jizvu. Nesnáším krev a zalepovat si prst bez dívání nebylo úplně nejjednodušší – hlavně, když jsem ani neměla náplast. Takže když mi tentokrát zůstaly všechny části těla, považovala jsem to za úspěch. A mixér jsem radši radši odložila do dřezu na hromadu špinavých hrnců a talířů z předchozích dní.

Jenže to jsem nevěděla, že se rodiče vrátí o den dřív a to, co opustily bez jediného smítka najdou jako po výbuchu. Jediné, co mě zachránilo od vyhození z domu a prohrabováni košů na Václaváku, byly tyhle košíčky. Zaplať Pánbůh, že byly tak nepřekonatelně supersladké s jemnou nadýchanou čokoládovou pěnou. Takže jestli si také potřebujete něco vyžehlit a nebo se jenom chcete odměnit, tady máte recept:

INGREDIENCE:

Základ:

- 1/2 hrnku mandlí

- 1/2 hrnku medjool datlí

- 1 polévková lžíce chia semínek

Náplň:

- 1 zralý banán

- 1/2 avokáda

- 2 polévkové lžíce raw kakaového prášku

- 1 polévková lžíce čokoládového proteinu

+ borůvky, maliny

Všechny ingredience na základ dáme do mixéru a mixujeme, dokud nevznikne lepivá směs. Vzniklou směsí naplníme silikonové formičky, které dáme na 30 minut do mrazáku.

Mezitím si připravíme náplň - všechny ingredience dáme do mixéru a důkladně promícháme. Formičky vyndáme z mrazáku, naplníme a dáme na 20 minut zpátky.

Poté košíčky vyndáme, dozdobíme čerstvým ovocem a můžeme podávat.


When my parents told me they were going on a cottage for few days I pretended how I'll miss them but inside I was doing a celebration dance. Do you know what it means to me to be home alone? Listen to old songs in my underwear and most importantly, cook all kinds of food. It might not sound as the most interesting activity but I just love it.

And as I was so sad and lonely I needed some kind of reward. A reward from me for me. Can you think of a better reward than chocolate? Maybe nuts. But they are actually here as well!

The base is same as in all of my other raw recipes - dates and almonds. For the filling I used the same ingredients I use on my chocolate nice cream - banana, avocado, cacao, chocolate protein. Because you can never go wrong with this combo! Well actually, there's another reason why I didn't experiment and rather created quick and easy recipe.

Every time I'm home alone I screw up something. Last time I almost cut my finger while washing the blender and I'm left with a serious scar until now. So I considered as a success when all of my body parts were alright this time. And I rather left the blender in the sink along with all the dirty plates and saucepans from previous days.

But I didn't expect that my parents would come back a day earlier and what they left perfectly clean will find in a huge mess. The only thing that saved me from being thrown out of house was these tarts. Thanks God for their supersweet fluffy rich chocolate filling. So if you have to apologize for something or you just need to reward yourself, here is the recipe:

INGREDIENTS:

Base:

- 1/2 cup of almonds

- 1/2 cup of medjool dates

- 1 tablespoon of chia seeds

Filling:

- 1 ripe banana

- 1/2 of avocado

- 2 tablespoons of raw cacao powder

- 1 tablespoons of chocolate protein powder

+ blueberries, raspberries

Add all the base ingredients into a blender and blend until sticky. Fill the silicon tins with this mixture and place them in the freezer for 30 minutes to set.

Meanwhile prepare the filling - add all the ingredients into a blender and blend properly. Remove the tins from the freezer, fill and place them back for 20 more minutes.

Finally take them out, top with fresh berries and serve.

MARGOT

MARGOT

RAW PISTACHIO RASPBERRY CAKE

RAW PISTACHIO RASPBERRY CAKE