Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

POPPY SEED ROLL

POPPY SEED ROLL

Víte co? Možná tenhle článek radši rovnou zavřete. Ne vážně, jestli jste měli alespoň poslední zbytek naděje, že jsem normální, teď už bude nadobro pryč. Vždyť co se vám vybaví, když se řekne “novoroční předsevzetí”? Budu víc cvičit, budu víc pracovat, budu víc aktivní...jednoduše taková ta předsevzetí, která si dávají normální lidé. A víte, jak zní moje předsevzetí?

Budu víc odpočívat.

IMG_4269.JPG

Upřímně, pravděpodobně neexistuje aktivnější člověk, než jsem já. Vlastně naposled jsem si nerušeně odpočinula u maminky v bříšku a myslím, že až jednou umřu, po chvíli vstanu, abych udělala něco víc produktivního. Proto jsem si začátkem roku dala takový svůj cíl, na kterém se už pár dní snažím pracovat. Fyzicky se mi to celkem daří a pohyb prokládám i odpočinkem, za to ale hlava pořád nad něčím přemýšlí.

No jo, ale má snad jinou možnost, když dostane nápad na veganský makový závin?

IMG_4270.JPG

Foodblog píšu přes dva roky, a přitom mám pořád velký respekt z pečení - proto se vždycky snažím, aby byly moje dezerty výborné, ale zároveň extrémně jednoduché na přípravu. A to tenhle závin splňuje do posledního drobečku! Je sladký, na povrchu křupavý a uvnitř vláčný, a přitom je za pár minut hotový. Zároveň je ale zdravý a veganský, a tak nevadí, že je za pár minut i snězený.

IMG_4271.JPG

Proto jestli jste si dali předsevzetí jíst zdravě, trávit méně času v kuchyni nebo třeba zažít explozi chuťových buněk z nezapomenutelné slasti, tady máte recept!

IMG_4274.JPG

INGREDIENCE:

Těsto:

 • 1 1/2 hrnku celozrnné špaldové mouky
 • 1/2 hrnku neslazeného mandlového mléka
 • 1 polévková lžíce kokosového oleje
 • 1 polévková lžíce mletého lněného semínka + 3 polévkové lžíce vody
 • 1 čajová lžička kypřícího prášku

Náplň:

 • 1 hrnek neslazeného mandlového mléka
 • 1 hrnek máku
 • 1/2 hrnku javorového sirupu

Nejdříve si předehřejeme troubu na 180°C.

Lněné semínko smícháme s vodou a odložíme stranou.

Do velké mísy nalijeme mandlové mléko společně s kokosovým olejem a promícháme.

Přisypeme mouku, přimícháme vzniklé lněné vajíčko a těsto důkladně propracujeme rukama. Poté ho necháme na pár minut odležet.

Mezitím si připravíme makovou náplň - všechny ingredience dáme do hrnce a vaříme, dokud se nespojí.

Těsto vyválíme do tvaru obdelníku a rovnoměrně potřeme makovou směsí. Zabalíme a necháme péct přibližně 20 min.

Po vychladnutí závin rozkrájíme na malé kousky a můžeme podávat!


You know what? Maybe just don’t read that post. No I mean seriously, if you were thinking I was normal, now your vision will fade away for sure. Actually what you think of when someone says “New Year’s resolution”? I will exercise more, I will work more, I will be more active... basically those resolutions normal people have. But do you know what resolution I have?

I will rest more.

IMG_4269.JPG

Honestly, I’ve never met anyone more active than I am. Actually the last time I had a proper rest was in my mummy’s tummy and I’m pretty sure that once I die, I will wake up after few mins in order to do something more productive. Because of that I set myself a goal I’m now working on. I’m doing well physically and I’m incorporating more rest between the exercising but mentally it’s much harder - my mind’s constantly thinking about something.

Well but has it any other option when it gets an idea of a vegan poppy seed roll?

IMG_4270.JPG

I’ve been writing a foodblog for more than two years and I’m still scared of baking - so I always try to make my desserts taste delicious but without any complicated preparation. And that’s exactly the case of that roll! It’s sweet, crispy on the outside and smooth inside while it’s ready in few minutes. Also, it’s both vegan and healthy so it doesn’t matter that it’s eaten in a few minutes as well.

IMG_4271.JPG

So if you had a resolution to eat healthy, spend less time in the kitchen or to experience an explosion of ultimate deliciousness with your taste buds, here is the recipe!

IMG_4274.JPG

INGREDIENTS:

For the dough:

 • 1 1/2 cup of whole wheat spelt flour
 • 1/2 cup of unsweetened almond milk
 • 1 tablespoon of coconut oil
 • 1 tablespoon of ground flax seeds + 3 tablespoons of water
 • 1 teaspoon of baking powder

For the filling:

 • 1 cup of unsweetened almond milk
 • 1 cup of poppy seeds
 • 1/2 cup of maple syrup

Start by pre-heating the oven to 180°C.

Whisk the flax seeds together with the water and set aside.

Pour the almond milk along with the coconut oil into a large bowl and mix them together.

Stir in the flour, the flax egg and combine it all together using your hands. Then let the dough sit for a while.

Meanwhile make the poppy seed filling - add all the ingredients into a saucepan and cook until well combined.

Flatten the dough into a rectangle shape and spread the poppy seed filling on top. Than form the roll and let it bake for around 20 minutes.

Once cool, just slice and serve!

OREO

OREO

NESQUIK BARS

NESQUIK BARS