Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

OREO CAKE

OREO CAKE

Schválně se teď zkuste zamyslet nad tím, za co jste ve svém životě vděční. Možná to ze začátku bude chvíli trvat, ale uvidíte, že najednou vás začne napadat jedna myšlenka za druhou. Ono totiž nemusí být každý den zrovna dobrý, ale na každém dni se dá najít něco dobrého. Já sama si vždycky uvědomím, jaké štěstí vlastně mám - a jak moc jsem vděčná za to, že jste tu se mnou.

IMG_6844.JPG

Zrovna nedávno, když jsem si promazávala staré příspěvky na blogu, jsem si uvědomila, kolik už jsme toho společně zažili. Byli jste u toho, když jsem běžela svůj první půlmaraton i když jsem se kvůli zranění musela běhu na čas vzdát. Mysleli jste na mě, když jsem maturovala a uklidňovali jste mě, když jsem byla zoufalá z vysoké. Dokonce jste mě i podporovali, když jsem se rozhodla přejít na vegetariánství a nedávno jsme společně oslavili půl roku, co jsem vegan. Pokaždé, když jsem smutná nebo mě něco trápí, vzpomenu si, jak moc jsem vděčná, že vás mám, svojí podporu, motivaci a rodinu a že jen díky vám zažívám ty nejkrásnější chvíle svého života - a právě proto bych se vám chtěla odvděčit alespoň tímhle Oreo dortem.

IMG_6843.JPG

Co vám budu povídat - nejradši bych vás pozvala na divokou party v tlustých ponožkách s bambuckým máslem na obličeji a dort bychom rozkrojili společně. To ale bohužel nejde, a tak jsem se alespoň snažila, aby byla jeho příprava rychlá a tak jednoduchá, že jí zvládne každý. Také jsem se snažila, aby si pochutnal každý, a tak jsem jako příchuť zvolila Oreo - díky tomu je základ vláčný, slaďoučký a čokoládový, poleva božsky krémová a sušenky navrchu křupavé.

IMG_6846.JPG

Proto jestli vás nenapadá, za co být vděční, vyzkoušejte tenhle recept!

IMG_6847.JPG

INGREDIENCE:

Na základ:

Na náplň:

  • 1 konzerva kokosového krému
  • 1/2 hrnku kokosového cukru
  • + oreo sušenky

Nejdříve si předehřejeme troubu na 180°.

V míse si smícháme všechny suché ingredience, přidáme sójový jogurt + neslazené mandlové mléko a mícháme, dokud nevznikne těsto.

Těsto rovnoměrně rozprostřeme do zapékací formy a necháme péct přibližně 30 min.

Mezitím si připravíme náplň - kokosový krém vyšleháme společně s kokosovým cukrem.

Základ vyndáme z trouby a necháme vychladnout. Poté ho rozkrojíme na polovinu a potřeme krémem. Přiklopíme druhou polovinou, opět potřeme krémem, posypeme oreo sušenkami a můžeme podávat!


Take a moment and just try to think about something you are grateful for. It might take a while but you’ll see that your mind will start pouring with so many ideas. In fact, not every day is a good day but there’s something good in every day. I always realize how lucky I am - and how gratful I am that you are here with me.

IMG_6844.JPG

Few days ago, when I was deleting old blog posts, I realized that we’ve been through a lot together. You were with me when I run my very first half marathon and also when I was forced to stop running because of the injury. You were thinking of me when I was graduating and you lifted me up when I was desperate because of the college. You supported me when I decided to go vegetarian and few days ago we actually celebrated that I’ve been vegan for six months already. Every time I’m sad I think of you and how grateful I am to have you, my support, motivation and family and that I have the best memories because of you - and as I wanted to give you something in return, I created that ultimately delicious cake.

IMG_6843.JPG

To be perfectly honest, I’d rather invite you all for a pyjama party in warm socks & shea butter on the face so we could eat the cake together. However, that’s not possible so at least I tried for the recipe to be quick and so easy everyone can make it. I also tried to create something everyone would like so I went for the Oreo flavour - because of that the base is moist, sweet and chocolaty, the coating is perfectly creamy and crumbled cookies on top are heavenly crispy.

IMG_6846.JPG

So if you can’t find anything to be grateful for, try out this recipe!

IMG_6847.JPG

INGREDIENTS:

For the base:

For the filling:

  • 1 can of coconut cream
  • 1/2 cup of coconut sugar
  • + oreos

Start by pre-heating the oven to 180°C.

Add all the dry ingredients into a bowl, stir in the soy yoghurt + the unsweetened almond milk and mix it all until the dough forms.

Spread this dough evenly into a cake tin and let it bake for around 30 minutes.

Meanwhile make the filling - whisk together the coconut cream along with the coconut sugar.

Remove the base from the oven and let it completely cool off. Then cut it in halves and spread the cream onto the first half. Cover with the second, spread it with the remaining cream, top it with the oreos and serve!

PROTEIN CINNAMON BANANA MUFFINS

PROTEIN CINNAMON BANANA MUFFINS

MILKY WAY

MILKY WAY