Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

NUTELLA

NUTELLA

Jsem známá tím, že musím mít všechno připravené dopředu, jinak jsem z toho nesvá - jídlo, oblečení, ale třeba i články na blog. Vlastně mám tolik připravených receptů, že i kdybych teď na pár let přestala vařit, pořád bych měla co přidávat. Proto když jsem si sedla k sepsání tohoto receptu, schválně jsem se podívala do kalendáře, kolikátého je - 3.7. Na první pohled celkem obyčejný den, díky kterému jsem si ale uvědomila, jak krásně nepředvídatelný tenhle život je.

Dneska je to totiž přesně týden od toho, co jsem si nechala udělat svůj první piercing. Na tom by nebylo nic až tak zajímavého, kdybych si od dětství nebyla stoprocentně jistá tím, že piercing nikdy nechci mít. Co jsem ale naopak opravdu chtěla mít, bylo dítě v 19 letech. No a dneska mi je přesně za 9 měsíců 20 a to bych se musela sakra snažit, abych svůj sen ještě stihla. Ale hlavně - dneska se vám sem chystám nahrát recept na něco, co mi vlastně nikdy nechutnalo a co jsem si zamilovala, až když jsem vytvořila domácí verzi.

Nutella.

Jestli jste si o mně doteď mysleli, že jsem alespoň trochu normální, tak se vaše iluze nenávratně rozplynou. Totiž nejenom, že mi nejrůznější proteinelly a podobné Nutellové náhražky (které celý fitness svět zbožňuje) nechutnají, ale mě dokonce nikdy nechutnala ani ta klasická Nutella! Proto vlastně pořádně nevím, proč jsem se pustila do vymýšlení její zdravé verze. Co ale vím naprosto jistě je to, že jsem z výsledku nadšená - jelikož miluji ořechová másla, snažila jsem se, aby byla konzistence co nejvíc podobná právě jim a aby vynikla především chuť lískových oříšků. Ale ani s raw kakaovým práškem jsem tentokrát nešetřila, a proto se můžete těšit na ten klasický, extračokoládový nádech, který pravá Nutella má. Za to na doslazení jsem použila jen pár datlí, které zajistili výrazně sladkou chuť, a přitom udržely skvělé výživové hodnoty. Na závěr jsem ještě použila čokoládový protein, který zvýšil poměr bílkovin a z už tak pěkně výživné sladkosti udělal ještě navíc proteinovou bombu.

Že byste to v životě nepředvídali? Tak tady máte recept!

INGREDIENCE:

- 1 hrnek lískových ořechů

- 1/4 hrnku kokosového krému

- 1/2 hrnku medjool datlí

- 1 odměrka čokoládového proteinu

- 4 polévkové lžíce raw kakaového prášku

- 2 polévkové lžíce kokosového oleje

Lískové ořechy dáme do mixéru a mixujeme tak dlouho, dokud nevznikne jemný krém. Přidáme všechny zbývající ingredience a opět důkladně promixujeme. Poté můžeme rovnou podávat nebo skladujeme v zavařovací sklenici až dva týdny.


I'm known by the fact I need to have everything prepared ahead - food, clothes, but even the blog posts. I actually have so many recipes prepared now that even if I stopped cooking for a few years I'd still have some to upload. So when I started writing this recipe I took a look into the calendar - it was 3rd of July. It might not appear as a special day from the very first sight but for me it was - in that day I realized how unpredictable our life is.

Today it's been exactly one week since I got my very first piercing done. It wouldn't be that interesting if I wasn't sure my whole life that I would never have a piercing. On the other hand, what I was sure I truly wanted was to have a child at the age of 19. And in exactly nine months from today I'm turning 20 so I would have to try truly hard to actually make my dream come true. But most importantly - today I'm going to share with you the recipe for something I have never liked and fell in love with after I made my own version.

Nutella.

If you were thinking I was normal, I'm pretty sure your illusions will fade away now. Not only I don't like any Nutella protein substitutes the fitness world is obsessing with, I have never even liked the traditional Nutella! So I don't even know why I decided to create my own healthy version. But what I know for sure is that I'm amazed by the result - as I have a huge passion for nut butters, I did my best to create similar consistency and to highlight the taste of hazelnuts. I also used a generous amount of raw cacao powder so you can get ready for an unforgettable chocolate hint which the traditional Nutella provides. I used just few dates which create strongly sweet taste while keeping the nutritional values pretty clean. Finally I added some protein powder to make from the brownies a high protein bomb.

You'd never predict that, right? So here is the recipe!

INGREDIENTS:

- 1 cup of hazelnuts

- 1/4 cup of coconut cream

- 1/2 cup of medjool dates

- 1 scoop of chocolate protein powder

- 4 tablespoons of raw cacao powder

- 2 tablespoons of coconut oil

Add the hazelnuts into a blender and blend until smooth cream forms. Add in all the remaining ingredients and mix again properly. Then serve or store in the mason jar for up to two weeks.

RAW SNICKERS CAKE

RAW SNICKERS CAKE

BANANA & PEANUT BUTTER MUFFINS

BANANA & PEANUT BUTTER MUFFINS