Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MOLE CAKE

MOLE CAKE

Svým rodičům jsem vděčná za spoustu věcí a jednou z nich je to, že jsem v dětství mohla hrát závodně golf. Sice to nebylo zrovna jednoduché, jelikož jsem po škole jezdila rovnou na tréninky, a zatímco ostatní trávili prázdniny u moře, já stála na rohoži a pilovala každičký úhel, ale přesto na to mám ty nejkrásnější vzpomínky. Projezdila jsem téměř celou republiku, poznala jsem úžasné kamarády, a hlavně jsem poznala, co je klíčem k vítězství.

IMG_2222.JPG

Kolikrát jsem totiž odpálila tisíce míčů, trénovala několik hodin, ruce jsem měla plné mozolů a můj výsledek byl stejně tak akorát k pláči. Jenže pak najednou přišel den, kdy jsem vyhrála mistrovství klubu, od samé radosti jsem oblečená skočila do jezírka na deváté jamce a bylo mi úplně jedno, co všechno tomu předcházelo - v tu chvíli jsem si uvědomila, že prohry jsou jednoduše cestou k vítězství.

IMG_2223.JPG

A platí to ve všem - i v pečení! Kolikrát jsem si nakoupila tisíce ingrediencí, pekla několik hodin, kuchyň byla plná špinavého nádobí a můj výtvor byl stejně tak akorát k pláči. Jenže pak najednou přišel den, kdy jsem vyhrála v pečení vegan krtkova dortu.

IMG_2225.JPG

Přiznávám, můj přístup nebyl zrovna pozitivní a tak nějak jsem počítala s dalším neúspěchem. Proto jsem se snažila použít co nejméně ingrediencí, ušpinit co nejméně nádobí a strávit co nejméně času přípravou. A nejenom, že se mi tohle všechno podařilo splnit - dokonce se mi podařilo vytvořit zdravý vegan krtkův dort, který chutnal naprosto přesně, jako ten klasický a o kterém doma prohlásili, že je to zatím můj nejlepší recept!

IMG_2226.JPG

A jelikož k vítězství nad tímhle dortem stačí jen recept, tady ho máte!

INGREDIENCE:

Základ:

suché:

 • 1 1/2 hrnku celozrnné špaldové mouky
 • 1/2 hrnku kokosového cukru
 • 1/3 hrnku raw kakaového prášku
 • 1 čajová lžička kypřícího prášku

tekuté:

 • 1 hrnek neslazeného mandlového mléka
 • 1/2 kokosového oleje

Náplň:

 • 1 konzerva kokosového mléka (2 hod zmražená)
 • 4 banány
 • 50 g hořké čokolády

Nejdříve si předehřejeme troubu na 180°C.

Všechny suché ingredience na korpus dáme do mísy a důkladně promícháme. Postupně přilijeme mléko a olej a vše vyšleháme do konzistence hustého těsta.

Těsto rovnoměrně rozprostřeme do dortové formy vyložené pečícím papírem a necháme péct přibližně 30 min.

Mezitím si připravíme náplň - otevřeme konzervu a tuhou část na povrchu dáme do mixéru. Přidáme banán a rozmixujeme do tuhého krému, ke kterému přimícháme nastrouhanou čokoládu.

Dort vyndáme z trouby a necháme vychladnout. Poté vydlabeme vnitřek tak, aby zůstala jen tenká vrstva vespod a okraje. Vzniklou díru naplníme nakrájeným banánem, zalijeme krémem a posypeme nadrobeným zbytkem těsta. Poté dáme vychladit do lednice a můžeme podávat!


I'm truly grateful for my parents to give me the opportunity to play golf when I was young. Even though it often wasn't easy as I trained every day and spent each summer solely on the tournaments, I've got only the best memories connected with those days. I've been in almost every Czech city, I met so many friends and most importantly, I found out what's the key for the victory.

IMG_2222.JPG

Honestly, there were so many days when I hit thousands balls, trained for hours, had hands full of calluses and that all just in order to get the score which made me wanna cry. But then it finally came - I won our club championship and I was so happy that I jumped into the lake on the 9th hole and I didn't care about what happened before at all - in that moment I realized that failure is a way to the victory.

IMG_2223.JPG

And this attitude can be applied on everything - even on the baking! There were so many days when I bought thousands of ingredients, baked for hours, had kitchen full of mess and that ll just in order to get a cake which made me wanna cry. But then it finally came - I won in the vegan mole cake baking.

IMG_2225.JPG

I tried to need the minimum of ingredients, use the minimum of dishes and spend the minimum amount of time in the kitchen. And not only did I succeed in all that - I actually created a healthy vegan mole cake which tasted exactly like the original one and which my fam awarded as the best recipe of mine.

IMG_2226.JPG

And as the recipe is the key to the victory, there you go!

INGREDIENTS:

Base:

Dry:

 • 1 1/2 cup of wholewheat spelt flour
 • 1/2 cup of coconut sugar
 • 1/3 cup of raw cacao powder
 • 1 teaspoon of baking powder

Wet:

 • 1 cup of unsweetened almond milk
 • 1/2 cup of coconut oil

Filling:

 • 1 can of coconut milk (frozen for 2 hours)
 • 4 bananas
 • 50 g of dark chocolate

Start by pre-heating the oven to 180°C.

Add all the dry base ingredients into a bowl and mix them properly. Gradually pour in the milk&oil and whisk everything until a dense dough forms.

Spread the dough evenly into a cake tin and let it bake for around 30 minutes.

Meanwhile make the filling - open the coconut milk can and scoop up the solid top part. Place it into a blender along with the banana and blend until creamy. Finally stir the shredded chocolate into the cream.

Remove the cake from the oven and let it cool down. Next scoop the middle part so that only a thin bottom layer and the edges remain. Fill this hole with sliced bananas, cover them with the cream and sprinkle with crumbled pieces of the remaining dough. Finally place the cake into the fridge to set and serve!

CINNAMON BUN DONUTS

CINNAMON BUN DONUTS

CRUNCHY KIT-KAT BARS

CRUNCHY KIT-KAT BARS