Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MILKY WAY

MILKY WAY

Už se vám někdy stalo, že jste si objednali nějakou luxusně vypadající věc a přišlo vám něco, co vám ani trochu nesedělo? Tak přesně takhle to mám s dospělostí. Na to, až přijde dospělost, jsem se nemohla dočkat, ale milí zlatí, tohle jsem si vážně neobjednala. Nepřišel mi žádný instruktážní manuál a nikde nebylo napsané, že jsou na sebe všichni dospělí zlí a že jsou často ve svých životech nešťastní.

Že já jsem si radši nenechala to spokojené, bezstarostné dětství.

Pravda je totiž taková, že dospělí lidé většinou potřebují nějaký důvod k tomu, aby byli šťastní. Problém je ale v tom, že nám ten důvod může kdokoliv kdykoliv vzít a my najednou zůstaneme ve svém životě ztracení. Podívejme se ale na takové děti. Tancují, běhají, smějou se a jsou šťastné úplně bezdůvodně - no ještě, aby ne, když mají neomezený přísun Milky way!

Jednou z těch hořkých částí dospělosti je chvíle, kdy si uvědomíte, že sladkosti nejsou pro vaše tělo zrovna nejzdravější.

A proto jsem se pustila do vymýšlení zdravé Milky way!

IMG_6116.JPG

Přesto jsem ale chtěla, aby slaďoučká chuť zůstala zachovaná, a proto jsem na doslazení použila místo rafinovaného cukru přírodní datle. Místo klasické mouky jsem použila směs mandlové a kokosové a mléčnou čokoládu jsem vyměnila za hořkou. Nakonec jsem se vzdala i složitého, zdlouhavého pečení a radši jsem zvolila jednoduchou a rychlou raw přípravu.

Proto jestli hledáte důvod ke štěstí, tady máte recept. Ale pozor, nenechte si ho vzít - Milky way mizí až nebezpečně rychle!

INGREDIENCE:

1.vrstva:

 • 1 hrnek datlí
 • 1/2 hrnku mandlové mouky
 • 1/2 hrnku kokosové mouky

2.vrstva:

 • 1 hrnek datlí
 • 1/3 hrnku horké vody

3.vrstva:

Nejdříve si připravíme první vrstvu - datle dáme do mixéru a rozmixujeme na jemnou pastu. Poté přidáme mouku a opět důkladně promixujeme. Vzniklou směs dáme na pečící papír, uválíme na tenkou vrstvu a rozkrájíme na malé tyčinky. Tyčinky dáme na 25 min do mrazáku.

Mezitím si připravíme druhou vrstvu - datle dáme do mixéru a rozmixujeme na jemnou pastu. Poté opatrně přilijeme horkou vodu a mixujeme, dokud datle nemají konzistenci karamelu. Tyčinky vyndáme z mrazáku, naneseme na ně karamelovou vrstvu a vrátíme zpět na 10 min.

Na závěr dáme do hrnce čokoládu společně s kokosovým olejem a na mírném plamenu necháme rozpustit. Tyčinky vyndáme z mrazáku a obalíme v rozpuštěné čokoládě. Dáme je na posledních 20 min do mrazáku a poté můžeme rovnou podávat!


Have you ever ordered something that appeared luxurious but the thing that arrived looked absolutely different? Well, that’s exactly how I see the adulthood. Honestly, I could not wait to be an adult but that’s not what I ordered at all. I didn’t receive any instructions and nowhere was written that adults are evil to each other and that they are often unhappy in their lives.

Oh my, I should have kept my good old childhood.

The truth is that we as adults usually need a reason in order to be happy. However, the problem is that the reason can be taken away from us by anyone any time and then we end up lost in our lives. Just look at children. They dance, run, laugh, they are purely happy without any reason - but that’s not surprising at all as they have unlimited amount of the Milky way!

One of the saddest parts of the adulthood is the moment you realize that candy is not healthy for your body at all.

So that was the reason why I decided to make my own healthier Milky way version!

IMG_6116.JPG

However, I wanted the sweet taste to remain so I used natural dates in the place of refined sugar. Instead of the regular flour I went for the combination of the almond & coconut ones and I swapped the milk chocolate for the dark chocolate. Finally, I gave up on a long, complicated baking and I rather went for a quick and easy raw preparation.

So if you’re looking for a reason to be happy, here is the recipe. But be careful to not let anyone take it away from you - the Milky way disappears so quickly!

INGREDIENTS:

1st layer:

 • 1 cup of dates
 • 1/2 cup of almond flour
 • 1/2 cup of coconut flour

2nd layer:

 • 1 cup of dates
 • 1/3 cup of hot water

3rd layer:

 • 150 g of dark chocolate
 • 1 cup of coconut oil

Start by making the first layer - add the dates into a blender and blend until smooth paste forms. Next add in the flour and blend it all again. Transfer this mixture onto a parchment paper, roll it until flat and slice it into small bars. Place these bars into the freezer for 25 minutes.

Meanwhile make the second layer - add the dates into the blender and blend until smooth paste forms. Next carefully pour in the hot water and blend until it has a caramel consistency. Remove the bars from the freezer, top them with the caramel layer and place them back for around 10 minutes.

Finally add the chocolate + the coconut oil into the saucepan and let it all melt over medium heat. Remove the bars from the freezer and coat them in the melted chocolate. Place them back into the freezer for 20 minutes and serve!

OREO CAKE

OREO CAKE

RED CURRANT CAKE

RED CURRANT CAKE