Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MARGOT

MARGOT

Veřejně přiznávám, jsem blázen.

Zatímco minule jsem prošla celou Prahu s cílem sehnat Srirachu (protože jsem do receptu nutně potřebovala jednu čajovou lžičku), tentokrát jsem si zase usmyslela, že kvůli pěkné fotce potřebuji obdelníkový talíř. Proto jsem opět lítala od prodejny k prodejně, až jsem konečně ten pravý talíř našla ve staré, dobré Ikee. Jenže, znáte to. Do Ikea jdete pro talíř a odcházíte s novou kuchyní. Tentokrát se mi sice dařilo všem nástrahám nepostradatelných zbytečností hrdině odolávat, nicméně jen do chvíle, než jsem došla k pokladnám. Zde mě bouchl do očí zářivě modrý obal s nápisem Margot a během sekundy už jsem si ho spokojeně odnášela domů.

Ale nemyslete si, že píšu blog o zdravém životním stylu, zatímco do sebe cpu sladkůstky, jako je Margot. Naopak - právě blog byl důvod, proč jsem si jí koupila. Chtěla jsem totiž vytvořit chuťově přesnou kopii téhle oblíbené tyčinky, avšak s použitím jen těch nejzdravějších ingrediencí.

Recept jsem promýšlela opravdu dlouho a z toho, jak se povedl, jsem nadšená. Vlastně jediný rozdíl je v tom, že moje verze neobsahuje žádná éčka ani palmový olej. Dokonce když jsem se ptala táty (který má mimochodem pokaždé ve dveřích auta prázdný Margot obal), zda mu to klasickou Margot alespoň trochu připomíná, řekl: ,,jo, jen je to ještě lepší".

Jasně, to určitě. Chápu, že mi teď nevěříte. Proto tady máte recept a přesvědčte se sami!

INGREDIENCE:

-          1 hrnek kešu ořechů

-          ½ hrnku medjool datlí

-          ½ hrnku strouhaného kokosu

-          1 polévková lžíce kokosového oleje

-          1 čajová lžička vanilkového aroma

-          70 g hořké čokolády

Kešu ořechy dame do mixéru a rozmixujeme na mouku. Přidáme datle, strouhaný kokos, kokosový olej, vanilkové aroma a opět mixujeme, dokud nevznikne lepivá směs. Nabereme přibližně dvě polévkové lžíce směsi a zformujeme obdelníkové tyčinky, které dame na půl hodiny do mrazáku.

Mezitím si v hrnci rozpustíme hořkou čokoládu. Tyčinky vyndáme z mrazáku a ,,vykoupeme’’v čokoládě tak, aby byly celé obalené. Poté je dáme na na hodinu ztuhnout do mrazáku a můžeme podávat!


So now I am pretty sure I´m crazy.

While last time I was furiously searching for Sriracha (because I needed one teaspoon in my recipe) now I wanted rectangle shaped plate just for an Instagram worthy photo. I've been searching for so long until I finally found the perfect one in Ikea. But, you know. You go to Ikea wanting a plate and you leave with brand new kitchen. This time I managed to ignore all these indispensable futilities but only until the moment I reached the cash desk. Bright blue bar with huge Margot sign caught my eyes and was in my pocket within a second.

But don't get me wrong - it's not that I'm writing healthy lifestyle blog while eating junk food such as Margot. The blog was actually the reason why I bought it! I decided to create perfect copy of this sweet treat using just the purest ingredients.

I've been creating this recipe for so long and I'm extremely happy with how it turned out. Actually the only difference is that my version doesn't contain any additives or palm oil. And also, when I asked my dad if the taste reminds him of the real Margot bar, he responded: ,,It's even better".

I understand you don't believe me now. I wouldn't believe it as well.

So here is the recipe - you have to try it on your own!

INGREDIENTS:

-          1 cup of cashews

-          ½ cup of medjool dates

-          ½ cup of shredded coconut

-          1 tablespoon of coconut oil

-          1 teaspoon of vanilla

-          70 g of dark chocolate

Add the cashews into a blender and blend until flour forms. Add in the dates, shredded coconut, coconut oil and vanilla aroma – blend it all together until sticky. Scoop about two tablespoons of the mixture and shape bars. Place these in the freezer for about half an hour.

Meanwhile melt the chocolate. Remove the bars from the freezer and bath them in the chocolate so the whole bar is covered. Place them back into the freezer to set and then serve!

TIRAMISU

TIRAMISU

RAW CHOCOLATE TARTS

RAW CHOCOLATE TARTS