Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

CRUNCHY KIT-KAT BARS

CRUNCHY KIT-KAT BARS

Budu hádat - viděli jste úvodní fotku, rozklikli jste nadpis a právě se chystáte zasmát tomu, co za nevzhlednou splácaninu nazývám Kit-kat tyčinkou.

TAK TO POZOR!

Hned vám to vysvětlím - už od narození jsem prostě jiná. Vlastně, dokonce to všechno začalo ještě před tím, než jsem poprvé spatřila světlo tohoto světa - rodiče mi po celou dobu mého pobytu v bříšku říkali "Vojto" a doktoři přísahali, že jsem kluk do poslední chvíle. Možná tedy nakonec můžu být vděčná za to, že moje odlišnost spočívá jen ve slabosti pro věci, které se ostatním zdají ošklivé.

IMG_0854.JPG

Co to znamená? Asi nejlíp se to ukáže na příkladu mé milované hračky - totiž zatímco si ostatní holčičky hrály s krásnými blonďatými barbienkami, já jsem nepustila z ruky svojí holohlavou hadrovou panenku Františka. Ne proto, že bych třeba žádnou jinou panenku neměla - naopak, doteď máme doma přeplněné krabice hraček. Důvod byl takový, že Františka vyhrabala mamka speciálně pro mě v nějakém zapadlém second-handu, a proto mi na něm záleželo daleko víc, než na nějaké dokonalé hračce z drahého hračkářství.

Já vím, asi to teď bude znít jako klišé, ale řekli jste si někdy, že bylo vaše dětství skvělé, protože jste měli krásné hračky?

Že jste si užili fajn den s kamarády, protože vypadali hezky?

Že se vám jemná čokoláda rozplynula přímo na jazyku, sladká oplatka křupala mezi zuby a dokonalá chuť vás vynášela do nebeských výšin, protože měla Kitkat tyčinka perfektní tvar?

IMG_0856.JPG

No dobře, přiznávám, zrovna s jídlem se zdobím opravdu ráda a při vymýšlení zdravých verzí nezdravých sladkostí kladu důraz i na jejich vzhled. Kolikrát to ale bylo na úkor jejich chuti, a proto jsem se tentokrát zaměřila jenom na ni. A řekla bych, že právě díky tomu se mi podařilo stvořit dokonale přesnou kopii jen z 5 ingrediencí, která je sladká, křupavá i čokoládová - vlastně jediná její odlišnost je to, že je zdravá.

IMG_0857.JPG

Tak jo, původně jsem to svoje povídání chtěla ukončit hlubokomyslnou větou - nesuď tyčinku podle obalu. Jenže potom jsem si uvědomila, že tyčinka žádný obal nemá, a tak se hold budete muset spokojit s tímhle jednoduchým receptem!

INGREDIENCE:

  • 2 hrnky cornflakes
  • 1/2 hrnku arašídového másla
  • 100 g hořké čokolády
  • 3 polévkové lžíce javorového sirupu
  • 2 polévkové lžíce kokosového oleje

Cornflakes nasypeme do velké mísy a odložíme stranou.

V hrnci si na mírném plamenu rozpustíme hořkou čokoládu, arašídové máslo, javorový sirup a kokosový olej a vzniklou směs přelijeme do cornflakes.

Vše důkladně promícháme a rovnoměrně rozprostřeme do zapékací formy vyložené pečícím papírem. Formu dáme na 2 hod do mrazáku, poté vyndáme, směs rozkrájíme na tyčinky a můžeme podávat!


Let me guess - you saw the thumbnail photo, you clicked on the heading and now you're laughing at what I'm calling the Kit-kat bar.

My prediction's right, isn't it?

So now listen carefully - I've been different since I was born. Actually it all started even before - my parents called me "Vojta" the whole time I was in my mother's belly and doctors swore I was boy until the very last moment. So, maybe at the end of the day I can be thankful for that I only have such a weird weakness - I find beauty in things others find awful.

IMG_0854.JPG

What does that mean? It can be perfectly shown on an example with my favourite toy - actually while all the other girls were playing with their beautiful blond Barbies, I loved my bald ragged doll called Frantisek. Not because I didn't have any other toys -in fact, we still have over-stuffed boxes with toys. The reason was that Frantisek was found by my mother in some kind of old second-hand so it had way deeper meaning for me than any other perfect toy bought in a luxurious toy shop.

I know it may sound like a cliché but have you ever said you had a wonderful childhood because you had nice toys?

Have you ever said you had nice time with friends because they were beautiful?

Have you ever said that the smooth chocolate was melting right on your tongue, sweet waffer was crunching between your teeth and the perfect taste lifted you up into heaven just because the bar had a perfect shape?

IMG_0856.JPG

Alright, to be perfectly honest food is something I like to decorate and when I'm creating healthy versions of unhealthy treats I'm trying to imitate their look as much as possible. However, this time I set my intentions solely on the taste. And maybe that was the reason why I managed to create real copy just from 5 ingredients which is sweet, crispy and chocolaty - actually the only difference is that it's healthy.

IMG_0857.JPG

I wanted to sum up my thoughts by a deep philosophical saying - don't judge the bar by its cover. But then I realized that this bar doesn't have any cover so you'd have to deal just with that simple recipe!

INGREDIENTS:

  • 2 cups of cornflakes
  • 1/2 cup of peanut butter
  • 100 g of dark chocolate
  • 3 tablespoons of maple syrup
  • 2 tablespoons of coconut oil

Add the cornflakes into a bowl and set aside.

Melt the dark chocolate, peanut butter, maple syrup and coconut oil over medium heat and pour this mixture into the cornflakes.

Mix it all properly and spread the mixture evenly into the baking tin. Place the baking tin into the freezer for 2 hours, then remove, slice into bars and serve!

MOLE CAKE

MOLE CAKE

RAW SNICKERS CAKE

RAW SNICKERS CAKE