Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

FERRERO ROCHER ICE CREAM

FERRERO ROCHER ICE CREAM

Cítíte to? Už se zase začíná blížit zima, dny se zkracují, zatímco bundy se prodlužují a příroda se pomalu připravuje ke spánku. Nebudu lhát - slunečné dny plné čerstvého ovoce mám daleko radši, než ty šedé, sychravé a upršené. Přesto je tu ale jedna věc, která mě stejně nikdy nepřestane fascinovat - totiž i když příroda nikam nespěchá, stejně všechno stihne.

Zdá se mi to jako nedávno, co byly dlouhé teplé večery, zářivě zelená tráva a na stromech rostlo šťavnaté ovoce. V přírodě ale nic nekvete celý rok - nicméně i když rostlina opadá, opět zase rozkvete, až přijde její čas.

Jak bychom tedy mohli my pořád jenom kvést?

Je přeci naprosto přirozené, že nám jednou za čas opadají listy, aby mohlo vyrůst zase něco nového. Právě rovnováha je totiž v životě úplně nejdůležitější - a tahle letní zmrzlina s vánočními lískovými oříšky je toho důkazem.

IMG_5014.JPG

Přes léto jsem si zdravé zmrzlinky opravdu užívala, a proto na blogu najdete už spoustu receptů. Většinou je na ně totiž potřeba jen pár ingrediencí a jejich příprava je opravdu jednoduchá (vlastně nejtěžší je, nesníst zmrzlinu rovnou z mixéru). Zároveň se dá připravit nekonečné množství nejrůznějších příchutí, já jsem tentokrát zvolila lísko-oříškovou, zalila jsem jí čokoládovou polevou a posypala jsem jí drcenými lískovými oříšky.

IMG_5015.JPG

Chutnala jako to nejsladší Ferrero rocher, a přitom byla naprosto zdravá - proto si myslím, že na tuhle rovnováhu potřebujete recept!

IMG_5016.JPG

INGREDIENCE:

Na zmrzlinu:

Na polevu:

Na posyp:

  • hrst lískových oříšků

Nejdříve dáme lískové oříšky do mixéru a rozdrtíme je na drobné kousky, které nasypeme do hrnku a odložíme stranou.

Poté dáme do mixéru mražené banány společně s cuketou a lísko-oříškovými kapičkami a rozmixujeme do krémové konzistence.

Na závěr si připravíme polevu - čokoládový protein dáme do hrnku společně s raw kakaovým práškem, dolijeme trochou vody a důkladně promícháme do požadované konzistence.

Zmrzlinu přemístíme do misky, zalijeme polevou, posypeme drcenými oříšky a můžeme podávat!


Can you feel it? The winter is slowly coming back again, the days are getting shorter, while the jackets are getting longer and the nature is slowly preparing for a sleep. I won’t lie - I prefer those sunny days with ripe fruit over those grey, foggy and rainy ones. However, there’s one thing I’ll never stop being fascinated about - that the nature doesn’t rush yet everything is accomplished.

It feels like yesterday when there were long warm nights, bright green grass and a ripe fruit on the trees. However, nothing in the nature grows all year round - so how could we only blossom? It’s absolutely natural that we sometimes lose our leaves in order for new ones to grow. Actually, the balance is the most important thing in life - and this summer nice cream with winter hazelnuts is the proof.

IMG_5014.JPG

I was truly enjoying healthy nice creams throughout the summer so there are already many recipes on the blog. Very often they require just few ingredients and their preparation is truly easy (honestly, the hardest part is not to eat it straight from the blender). Also, there are endless flavour possibilities while this time I went for the hazelnut one which I drizzled with a chocolate sauce and sprinkled some crushed nuts on top.

IMG_5015.JPG

It tasted like the sweetest Ferrero rocher and it was absolutely healthy at the very same time - and I think that you need a recipe for that kind of a balance!

IMG_5016.JPG

INGREDIENTS:

For the nice cream:

For the sauce:

  • 1 tablespoon of chocolate protein powder
  • 1 tablespoon of raw cacao powder

For the topping:

  • handful of hazelnuts

Start by crushing the hazelnuts in a blender. Next add in frozen bananas along with the zucchini and hazelnut liquid stevia and blend until creamy.

Finally make the sauce - add the chocolate protein powder into a mug along with the raw cacao powder and chocolate liquid stevia, pour in a little bit of water and whisk until required consistency.

Transfer the nice-cream into a bowl, pour all over the sauce, sprinkle it with the crushed nuts and serve!

PUMPKIN PROTEIN MUFFINS

PUMPKIN PROTEIN MUFFINS

RAW MÍŠA DORT

RAW MÍŠA DORT